Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link DI-624 swieca wszystkie diody, brak lacznosci

szeryfff 06 Paź 2010 21:22 6405 13
  • #1 06 Paź 2010 21:22
    szeryfff
    Poziom 24  

Witam,
    mam problem z routerem D-Link Di-624. Po podlaczeniu zasilania swieca wszystkie diody, i nie ma z nim zadnej lacznosci. Czy ktos spotkal sie z takim problemem?
    Pozdrawiam

0 13
  • #2 06 Paź 2010 22:12
    hermes-80
    Poziom 43  

Restart za pomocą przycisku z tyłu i ponowna konfiguracja.

0
  • #3 06 Paź 2010 22:20
    szeryfff
    Poziom 24  

Reset nic nie pomaga, wciskalem go nawet przez 30 sek, diody nie gasna.

1
  • #4 06 Paź 2010 22:43
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Ile lat ma router ?

Sprawdż zasilacz:
    - albo weż inny zasilacz o takim samym napięciu i równej lub większej wydajności prądowej
    - albo pomierz napięcie zasilania przy podłączonym routerze i porównaj ze znamionowym jakie winno być.

0
  • #5 06 Paź 2010 22:46
    szeryfff
    Poziom 24  

router ma pewnie jakies 3 lata.
    zasilacz na sucho ma 5,11V, z podlaczonym routerem jakies 5,08V.
    niestety nie mam innego zasilacza na 5V.

0
  • #6 06 Paź 2010 22:50
    bogiebog

Zasilacz zatem OK.

pogulgaj: di-624 tftp

0
  • #7 06 Paź 2010 22:52
    szeryfff
    Poziom 24  

oki, pogulgam :) dodam, ze brak lacznosci oznacza komunikat w kompie ze kabel sieciowy jest niepodlaczony.

0
  • #8 06 Paź 2010 23:02
    bogiebog

Miałeś tam wgrane fabryczne firmware ?
    "tftp" to jedna z metod wgrywania firmware, może tobie pomoże.

0
  • #9 06 Paź 2010 23:10
    szeryfff
    Poziom 24  

tak, byl fabryczny.
    probowalem z programem PCTool, i nie ma lacznosci, ale poczytam jeszcze o tym "tftp".
    pozdrawiam

0
  • #10 06 Paź 2010 23:18
    lysy1980
    Poziom 30  

Jakie HW. REV. masz w tym DI-624?
    Sprawdź wbudowaną w router przetwornicę 3.3V i sprawdź elektrolity. Jak nie wiesz gdzie jest przetwornica 3.3V rozbierz router, zrób zdjęcie dobrej jakości i pokaż je nam.
    Jeśli wpinanie kabla ethernet w router nie powoduje wykrycia połączenia w karcie sieciowej komputera, próby wgrywania firmware nic nie dadzą.

0
  • #11 07 Paź 2010 09:40
    garyxppro
    Poziom 9  

Dołączę się do tematu. Problem mam ten sam, poniżej fotka tego routera:

diody:

Router "zwiesza się" po podłączeniu zasilania (świecą wszystkie diody oprócz WiFi). Po przyciśnięciu przycisku Reset, nagle "widzi" połączenie ale tylko do wgrania nowego firmware, lecz po "uploadzie" nowego softu zwiesza się (znow diody 'stoją'). Zasilacz oryginalny 5V/2A OK.

0
  • #12 07 Paź 2010 10:36
    lysy1980
    Poziom 30  

@garyxppro
    Jaką przeglądarką wgrywasz firmware? Użyj IE, Przy pomocy Firefox i innych niekiedy nie da się wgrać firmware w trybie recovery, mimo iż wydaje się że plik zostaje wysłany do routera tak się nie dzieje.

Przetwornica 3.3V jest przy diodzie POWER, pierwsza z lewej, ale u Ciebie problem jest gdzie indziej jeśli działa funkcja recovery.

Od bidy można też wgrać firmware programatorem kolegi z forum elektroda: http://spiflash.org/block/4.html
    Używam go od dawna do wgrywania firmware do routerów i kart WiFi z SPI FLASH, w Twoim przypadku należy zrobić sobie przelotkę do tej kostki, mam gdzieś wzór płytki w Altium Designer.

@szeryfff
    Wciśnij reset i trzymając go podłącz zasilanie, (jeśli się nie mylę powinna zacząc migać dioda Status) zobacz czy wykryje Ci podłączony kabel ethernet. Jeśli tak ustaw sobie ręcznie IP w karcie sieciowej na 192.168.0.2 i bramę na 192.168.0.1, próbuj się połączyć z routerem przez przeglądarkę.

0
  • #13 07 Paź 2010 11:20
    garyxppro
    Poziom 9  

Udało mi się wgrać nowszego softa (przez firefoxa) oraz kilkakrotny reset przyciskiem. Router się 'obudził' ale teraz problem jest trochę inny otóż:

Sama konfiguracja przebiega bez problemu, łączy się z netem poprzez PPPoE (dialog ADSL), strony otwiera.

Samo WiFi bez zabezpieczeń działa. Router 'zwisa' dopiero w momencie konfiguracji i próby zabezpieczenia WiFi (WEP lub WPA2) i zatwierdzenia przyciskiem "Apply". Od momentu komunikatu "Device is restarting..." router wisi. Nie da się do niego dostać, brak połączenia i tu "pętla się zapętla". Tzn. sam reset nie pomaga, znów UPG softu i kilkakrotny reset dopiero pomaga.

Brak mi sił - ale jedno pewne działa bez zabezpieczeń WiFi (choć czasem nie chce wstać - kilka ON/OFF i zaskoczy).

Czyżby ten mikroukład Atherosa jest dawał rady i nie podnosi się ze sprzętowym WEPem/WPA?

0
  • #14 07 Paź 2010 13:19
    lysy1980
    Poziom 30  

Może być uszkodzony jeśli nie działa zabezpieczenie WiFi (miałem tak z kartami MIMO na chipsecie Atherosa w routerach DI-624M), jak masz filtrowanie MAC w tym routerze to użyj go do zabezpieczania + ukrywanie nazwy sieci.

Spróbuj wgrać starszy firmware jeśli jest dostępny.

0