Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnice w poborze prądu w dwóch kartach GF

06 Paź 2010 22:11 1309 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Pragnę przedstawić swój kolejny bezsensowny problem.

Czy ktoś może wie, o ile większe będzie zużycie prądu karty GeForce 9600GS (768MB DDR2, 192-bit) niż karty GeForce 8600GS (512MB, 128-bit)?

Mogę wymienić swoją kartę, ale nie jestem pewien czy zasilacz wytrzyma.

I skoro już tu jestem, to zapytam: czy podawane przez producenta procesorów AMD zużycie prądu jest adekwatne do rzeczywistości? Czy jeśli na pudełku od Athlona X2 4400+ z rdzeniem Brisbane mam napisane 65W to w rzeczywistości pobiera do 65W?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Oczywiście pobór energii zależny od tego w jakim stopniu karta jest wykorzystana. Napisz jaki masz zasilacz. Podaj jego markę.
  • Poziom 10  
    Zasilacz to Tracer 550W.

Chodzi mi jednak tylko o suche informacje. Ta stronka którą podał Xylometazolin wydaje się rozwiewać wszystkie moje wątpliwości.
  • Poziom 10  
    Akurat przestałem się sugerować tą listą. Miałem wiele gównianych zasilaczy które ładnie trzymały napięcia, tak samo jest z tym Tracerem.
    Zresztą spotkałem się z opinią, że nowe produkty Tracera są przyzwoitej jakości i jestem gotów się z tym zgodzić.

W każdym razie będę wdzięczny jak ktoś mi podpowie jak jest z tymi procesorami (pierwszy post).
  • Poziom 10  
    Więc karta zamówiona. Dzięki panowie.