Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Benz CL 600 5.8 v12 367KM (Drgający Silnik)

06 Paź 2010 23:38 4919 17
  • Poziom 11  
    Witam, jestem generalizując nowa osoba na forum raczej "pijawką":)

Mam delikatny problem z moim cl 600 , jakis 2 tygodnie temu wracalem z warszawy po pozałatwianiu wzystkich spraw zrobilem w tą i zpowrotem jakies 200km i podczas stania na wahadłach poczulem ze mam delikatnie mowiac msaz tylka auto zaczelo drgac na wolnych obrotach dokonczylem trase jakies 30km i zauważylem ze delikatnie zaczyna poszarpywac przy ruszaniu. Pierwsza rzecz jaka przyszla mi do głowy to swiece no i wymienilem 24 swiece. auto ma 118 000km i swiece wymienialem w nim 1 raz bo siedzialy oryginalne beru platynowe wiec nikt tam nie zagladal. poprawilo sie delikatnie bo auto przestalo szarpac i juz tak nie trzesie ale nadal delikatnie przerzuca. czy to moze miec jakis inny powod jutro bede wymienial wszystkie filtry wlacznie z naciskiem na paliwowy.

Prosze o opinie i rady, czy ktos sie z czymś takim spotkał?
    dodam ze auto jest w 1 firmie od nowosci i nic nie bylo cudowane jest tez w 1 kawałku:)

Mercedes Benz CL 600 5.8 v12 367KM (Drgający Silnik)Mercedes Benz CL 600 5.8 v12 367KM (Drgający Silnik)
  • Poziom 14  
    Wydaje mi się, że na początek należałoby odczytać ewentualne błędy ze sterownika, a później podejmować dalsze kroki.
  • Poziom 11  
    Jesteś w stanie polecici jakiegos oganietego magika z okolic wawy albo mińska mazowieckiego co to by sie znał na mercach bo przeciesz nie zostawie go u jakiego rzeznika. :)
  • Poziom 14  
    Niestety nie ale do samego odczytania błędów nie trzeba raczej jakiegoś specjalnego magika.
  • Poziom 11  
    Tak to moje auto :) jestem studencina i dlatego nie pojade do serwisu bo za ciezko na wszystko pracuje poprostu prosze o jakies rady.

P.S mam prawko 3 lata i jescze nigdy nic mi nie padlo w aucie poza rzeczami eksploatacyjnymi dlatego sakladam ze przy odrobinie pomocy zlokalizujemy a ja to zrobie sam :)

I tak naprawde on nie jest na sprzedarz tylko musze go wystawiac bo mam umowy z zagranica popodpisywane i by sie czepiali. Takich dobrych aut juz nie robia i pewnie sie juz nie rozstaniemy. To tak odbiegajac od tematu.
  • Poziom 11  
    Niepowiem zeby ostani post pomogl mi rozwiazac problem:) ale sprawa zamknieta wymienilem filtry i 3 izolatory na listwie. auto przy 120 km/h nadal buksuje wiec jest ok no i go nie słychac jednym slowem odzyl.:D

P.S filtr paliwa mial nabity 2001r prodkcji wiec zakladam ze od 120 000km nikt go nie wymienial.

A studia kolego rozwijają i sprawiają ze jak cos ci w zyciu nie pójdzie to mam alternatywę. 2 sprawa sa darmowe wiec czemu nie studiowac skoro wszyscy za to placa a ja korzystam bo studiuje dzienie. No i PW to nie jakies kolko tanaczne tyko szkoła życia;)

Administratorze zamykamy teatrzyk.
  • Poziom 10  
    stary masz taką furę i do serwisu nie pojedziesz bo za ciężko pracujesz?! to polecam sprzedać ci go i kupić malucha wtedy będziesz mógł jeździć do serwisu bo naprawy nie są drogie.P.S na stacje benzynową pewnie jak jedziesz to go tankujesz za 20 zł bo za ciężko pracujesz. Stary rozwaliłeś mnie maksymalnie
  • Poziom 20  
    Chodzi o te izolatory na świecach? Bo one dość często siadają.
    Jakbyś przelatywał kiedyś przez Sosnowiec na Śląsku to zapraszam na diagnostykę na SD jakby coś się działo oczywiście ;)
  • Poziom 11  
    Szacunek do pieniędzy kolego nie myl z chciwością czy chytrością a dla twojej informacji tankuje do pelna bo nie lubie wpisywac malych faktur. ksiegowosc tez prowadze sam bo jest banalna.

I uwierz ze zarabianie niema tu nic do rzeczy przez takich ludzi jak ty sa kryzysy finasowe... .

A tak z ciekawosci czym jezdzisz? robertzzz?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Ale jaja ten temat.

Ps jak podjeżdżam na stację to koleś nawet sie nie pyta '' za ile''' tylko wali do pełna.
    Po drugie kolego troszkę za bardzo stroszysz piórka. . SPJ.
  • Poziom 11  
    I pomyslec ze poprosilem tyko o pomoc, a tak naprawde tylko 3 posty sa na temat.

kolego romoo widze ze masz takie samo myslenie jak moj kolega z litwy z innej branzy, mianowicie handluje on ziemniakami dorobil sie w strasznie i kupil sobie lambo robi nim rocznie 100k km i ludzie na serwisie pukaja sie w glowe kto dal takiemu burakowi takie auto. tankuje tyle ile potrzebuje.

Poco wlewac do kotła za 400zl i ma stac caly tydzien jak moge wlac za 100 a z pozostalych 300zl zrobic 500zl handlujac i miec na kolejne 2 tygodnie ??? to ze tobie sie skonczyla moca przerobowa nieznaczy tak samo o innych. No chyba ze obracasz nie swoja kasa i wzioles kredyt i nieznasz wartosci pieniadza, to cie wrzucam do 1 worka z tymi co robia kryzysy finasowe :) oczywiscie zart niemiej mi tego za zle ale niemoglem sie powstrzymac.

Dodano po 5 [minuty]:

Proponuje zamknac ten temat bo naprawde chyba nic nowego on nie wniesie, dodam tylko ze zmienilem filtr na championa za 160zl i wszystko bylo ok dopuki nie zlapalem maxaaa po osiagnieciu 250km n h auto zaczelo poszarpywac i tzeba bylo zgasic i odpalic wszystko wracalo do normy. wiec stwierdzilem ze filtr nie wydaje i wsadzilem mann filter za 350zl objawy zniknemy na dobre teraz juz nawet po dobrym cisnieciu auto chodzi cicho rowno i cieszy ucho i oko.

Pozdrawiam panow bioracych udzial w dyskusji. Na przyszlosc jak ktos by potrzebowal jakis info to chetnie sluze moim malym doswiadczeniem.

p.s udalo mi sie zrobic navigacje po polsku i mam ja na kompie wiec jak by ktos potzebowal piszcie na pw
  • Użytkownik obserwowany
    Na ziemniakach można zrobić niezła kaskę - serio.
    Pieniądz nie ma żadnej wartości to tylko kawałek papieru .

Ludzie sobie robią z niego bożka i pragną bardziej niż swojego szczęścia.
    Ale fajnie że jakieś v12 sie pojawiają i o dziwo są naprawione na tym forum.
  • Poziom 11  
    widzisz wreszcie gadasz jak trzeba masz u mnie piwo jak bedziesz przelatywal przez minsk to daj znac stawiam:) Postawimy butelke na v 12 gwarantuje ze nawet nie drgnie:D:D:D

P>S te ziemniaki i lambo to historia najprawdziwsza:) gosciu jest z wilna:)
  • Poziom 10  
    już ci mówię jeżdże daewoo nubira 1.6 i to z gazem zarabiam 1700zł miesięcznie i jeżeli mi coś w aucie się p....doli to nie zakładam durnych tematów tylko jadę do warsztatu bo nie sztuką jest kupić fajną brykę tylko sztuką jest to później utrzymać i nie krzyceć za każdym razem jak coś nawali
  • Poziom 11  
    To jestes czlowiekiem pokroju ktory zawsze bedzie jezdzil nubira w gazie, ja mam 23 lata i rodzice mi wpoili szacunek do kilku rzeczy kiedys jezdzilem simsonem i rometem i jakos sobie radze. I co mi bedziesz pier.....lił do czego jest formu, chyba sam niewiesz bo tam jest o problemi z drgajacym silnikiem a nie o tym kto co ma. Ale skoro odbiegacie od tematu to odpowiadam.

Ja zarabiam 10 k miesiecznie i nieuwazam zeby to byl powod zeby na kazdym kroku kogos dorabiac. Zaloze sie ze jestes takim cwokiem ktory zarabia 1700zl i jezdzi do roboty autem i wydaje na to 500zl zgadlem???

Uprzedzajac twoje kolejne pytanie ja smigam pociagiem 80zl bilet plus 40 karta miejska, ale twoim zdaniem to tez o mnie zle swiadczy bo lepiej zeby kazdy jechal jednym autem rano i robil korki.

Pozdrawiam cie serdecznie robertzzz powodzenia w zyciu.