Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hosting jaki w jakiej firmie dla Kowalskiego bez ingerencji

07 Paź 2010 10:13 6225 2
 • Poziom 12  
  Zastanawiam się wielokrotnie na jaki hosting się zdecydować. Chodzi mi o to że kupując serwer lub domenę w firmie X oferuje ona zazwyczaj do tego narzędzie zwane kreatorem. Kreator jak to kreator generuje stronę dla przeciętnego kowalskiego po to aby on mógł sam obsługiwać treść. Wszystko fajnie dopóty nie spróbujemy takiej strony wypozycjonować. Firmy twierdzą że ich kreator wspiera przyjazne linki. Okazuje się bowiem że nie do końca. Z reguły jest to zapisane Zendem http://framework.zend.com/ i w tym momencie zaczyna się problem. Należało by ustawić plik .haccess a w nim przekierowanie np za pomocą wyrażeń regularnych lub też funkcji mod rewrite Tutaj jest przykład strony http://httpd.apache.org/docs/1.3/mod/mod_rewrite.html ,która porusza zagadnienie ustawienia tego typu funkcji. Kolejny link http://httpd.apache.org/docs/2.0/mod/mod_rewrite.html Z reguły również jeśli chodzi o standardy to strona wykreowana za pomocą kreatora nie spełnia takowych standardów. Mam tu na myśli standardy http://www.w3.org/ Kolejnym problemem jest to że jeśli nawet napiszemy funkcję w pliku .haccess podmienia nam poprawnie to i tak dla przeglądarki należało by napisać to od początku ponieważ w kodzie strony jest masa zmian. Mam Tutaj na myśli język php. Zastanawiam sie więc czego używać aby statystyczny kowalski był zadowolony lub aby to miało wymiar profesjonalny. Na pewno nie pytam tu o WordPress ani Joomle lub takie tam. Zastanawiają mnie bardziej profesjonalne rozwiązania. Zapomniałem jeszcze że istnieje coś co nazywa się blip no to ewentualnie by można dostrzec jako potencjalne rozwiązanie. W związku z tym co napisałem Moje pytanie brzmi Jakiego Hostingu wy używacie i co przemawia na jego korzyść że gdy zrobicie stronę kowalskiemu nie musicie co rusz latać i jej poprawiać. Ja wiem można by napisać z ręki itd... tysiące rozwiązań, języków masa ale ja pytam o rozwiązanie dla Kowalskiego nie dla programisty. Szacunek Zapraszam do wypowiadania się i dzielenia doświadczeniem
 • Pomocny post
  Moderator Programowanie
  Nie mogę się zdecydować, czy jest to odpowiednie miejsce na forum do tego tupu dyskusji na temat : "O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy", czy też przenieść ten temat w inne miejsce.
  Ale na razie :
  Kolega od początku stosuje złe założenia :
  - Przysłowiowy Kowalski, jeżeli decyduje się na hosting, najczęściej nie wie nic o pozycjonowaniu.
  - Jeżeli ktoś chce pozycjonować swoją stronę, to nie korzysta z standardowych kreatorów, dostarczanych przez firmę hostingową.
  - Żaden szanujący się programista/web developer, nie skorzysta z kreatora do stworzenia strony, dla swojego klienta.
  - Istnieją tysiące (jak nie setki tysięcy) skryptów Perl-a, PHP itp. itd. zawierających liczniki/statystyki/informacje o odwiedzinach. Poza tym zawsze można stworzyć własny.
  - Korzystanie z darmowych lub płatnych serwisów zapewniających obsługę liczników, jest właśnie rozwiązaniem dla Kowalskiego, który nie ma pojęcia jak stworzyć stronę, a już o stworzeniu w PHP skryptu licznika, to nawet nie pomarzy.

  Konkluzja jest taka:
  Niech tworzeniem i pozycjonowaniem stron, zajmą się profesjonaliści lub dobrze poinformowani amatorzy, a Kowalski niech dalej pracuje w swoim wyuczonym zawodzie.
 • Poziom 10  
  Cóż sam na projektowaniu się za bardzo nie znam, a posiadaną stronę zrobiłem właśnie za pomocą kreatora stron internetowych - i mam wrażenie że ostateczny efekt wcale nie jest taki zły. Może zalezy to od kreatora ? Sam używam tego z oferty ITL (www.itl.pl) i jestem zadowolony :) Bez niego ostateczny efekt mojej strony wątpię, by był taki dobry

  Moderowany przez arnoldziq:

  Za kolejną reklamę, oraz odgrzewanie lekko wystygłego tematu, nagradzam kolegę Ostrzeżeniem #1