Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektowanie i symulacja układów elektronicznych online

kubiak121 07 Paź 2010 13:10 5275 3
  • #1 07 Paź 2010 13:10
    kubiak121
    Poziom 9  

Witam serdecznie,
    Poszukuje wirtualnych programów do projektowanie i symulacji układów elektronicznych, z tym że chodzi mi o narzędzia online.
    Przykładem jest narzędzie Webench firmy national http://www.national.com/analog/webench
    Piszę o takich narzędziach pracę dyplomową więc prosił bym o ewentualne nazwy lub linki do takich programów.
    Ponieważ firma national stworzyła takie coś wiec można przypuszczać iż inne giganty branży elektronicznej również w taki sposób przyciągają do siebie potencjalnych klientów, jednak aby to sprawdzić potrzebuje nazw wielkich firm produkujących elektronikę, o które też proszę.
    Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam.

• #2 09 Paź 2010 15:27
    mulxor
    Poziom 8  

Poważnych programów ogólnego przeznaczenia raczej nie ma. Są jakieś zabawki (jak applet Falstada), gdzie sobie można 4 rezystorki połączyć. Wydaje mi się, że powody są następujące:

1. Do zrobienia programu do projektowania/symulacji całych układów trzeba mieć dobry silnik numeryczny. Niby czemu wprawie wszystkie pakiety do projektowania jadą na przeróbkach SPICE'a? Bo jest dobry? Nie. Jest tragiczny, przynajmniej od strony architektury kodu i dokładności symulacji. Ale napisanie czegoś takiego jest bardzo trudne. A jak jest trudne, to dużo kosztuje. IMHO są tańsze metody promocji swoich elementów.

2. Większość standardowych programów do projektowania/symulacji jest napisana w C i C++. Przeniesienie tego kodu do sieci to przepisanie praktycznie od nowa. Te języki nie nadają się do pisania aplikacji online.

Dlatego nie spodziewałbym się, że jakaś firma sprzedająca elementy zrobi wypasiony pakiet do projektowania czy symulacji online. Prędzej prosty kalkulatorek, jak ten który podlinkowałeś, gdzie wystarczy wklepać kilka wzorów czy tabelek i jest.

• #3 10 Paź 2010 17:06
    kubiak121
    Poziom 9  

Jest tak jak napisałeś. Siedziałem kilka dni w poszukiwaniu takich narzędzi. Owszem znalazłem kilka, ale żaden z nich nie jest na tyle dobry aby móc zaprojektować w nim dowolny układ. Z reguły dostosowane są do projektowania jednego rodzaju układów, np. zasilających. Czyli w porównaniu z np SPICE'em wypadają dość marnie.
    No chyba że się mylimy i ktoś nas zaskoczy jakimś porządnym programem.
    Pozdrawiam

• #4 11 Paź 2010 21:23
    1171337
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME