Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

California Acces 6900 montaż karty WiFi zamiast modemu?

07 Paź 2010 13:45 1471 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanie w sprawie zamontowania karty sieciowej Wi FI. Otóż w tym laptopie jest zainstalowany modem telefoniczny, który i tak nie jest używany. Czy istnieje możliwość zamontowania w to miejsce Wi Fi?. Dodatkowo mam wolne gniazdo ( chyba PCI ) z boku komputera, może w to miejsce da się coś zainstalować. Wykorzystanie gniazd USB nie wchodzi w grę bo są tylko dwa i są niezbędne do innych urządzeń. Jeśli macie jakiś pomysł albo link co mogę wykorzystać serdecznie dziękuję.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Karta WIFI PCMCI (z boku) albo
    Karta PCMCI dająca dwa port USB + karta WIFI USB
  • Poziom 43  
    A może masz w laptopie mPCI wolne tam tez można kartę wifi usadowić.
  • Poziom 9  
    do hermes-80
    mam rozumieć żę masz na myśli mini PCI. A co z zamianą modemu na wi fi, jest taka możliwość?
  • Poziom 43  
    A nie jest zintegrowany z płytą główną?? Jak on jest zainstalowany w laptopie ??
  • Poziom 9  
    mocowany jest za pomocą dwóch śrubek pod klawiaturą i przewodem z wtyczką podłączony jest do płyty głównej. Wydaje mi się że kiedyś na allegro widziałem taką sieciówke, ale ciekawe czy płyta i bios będą obsługiwać , skoro zainstalowali modem telefoniczny,
  • Poziom 9  
    Zamykam temat, myślę że rozwiązanie kolegi bogiego będzie najlepszym rozwiązaniem i jeszcze zyskam jeden port USB.