Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Umi - system do prywatnych wideokonferencji od Cisco

pseven 07 Paź 2010 15:11 1242 1
 • Umi - system do prywatnych wideokonferencji od CiscoPrzedstawiciele Cisco zapowiedzieli wprowadzenie do sprzedaży, pierwszego w swoim rodzaju, jak utrzymuje firma, systemu do prywatnych wideokonferencji. Umi składa się z konsoli, obsługiwanej za pomocą pilota, oraz kamery mocowanej do górnej krawędzi odbiornika telewizyjnego. System ma być możliwie jak najbardziej intuicyjnym i łatwym w obsłudze rozwiązaniem, które umożliwi wysokiej rozdzielczości wideo-rozmowy z kilkoma osobami jednocześnie, bez udziału komputera. Produkt do działania wymaga przewodowego bądź bezprzewodowego połączenia z globalną siecią oraz odbiornika telewizyjnego. Skojarzona z produktem usługa umożliwia ponadto wgląd w skrzynkę odbiorczą wiadomości z poziomu komputera, a także generowanie powiadomień o nowych wiadomościach, bądź próbie połączenia w postaci wiadomości SMS wysyłanych na wskazany numer telefonu komórkowego. Umi jest kompatybilne z Google Voice i Google Chat. Producent planuje również integracje systemu z usługą FaceTime. Na liście potencjalnych partnerów znajdują się również Skype i Fring. Zestaw dostępny jest w przedsprzedaży, na stronie producenta, począwszy od 6 października 2010.

  Źródło:
  http://www.engadget.com/2010/10/06/cisco-unveils-umi-consumer-video-conferencing-system/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8507 postów o ocenie 1544, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  markovip
  Poziom 34  
  Wszystko fajnie, tylko bez co najmniej symetryka 20Mbps ani rusz z wysoką rozdzielczością...
  W większych korporacjach nie będzie problemu, jak np. tutejszym Ford widziałem 400Mbps symetryczne, jednak w dla domów ta technologia będzie musiała jeszcze trochę poczekać.