Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Propozycja nowego działu - Nagłośnienie radiowęzłowe

07 Paź 2010 15:48 2382 19
  • Poziom 12  
    Witam Wszystkich
    Chciałbym poddać pod dyskusję propozycję stworzenia nowego poddziału w ogólnym Dziale 'Nagłośnienie-Akustyka', poświęconego tematyce nagłośnienia obiektów użyteczności publicznej czyli radiowęzłowego. Jestem przekonany o potrzebie wydzielenia tego tematu spośród postów dotyczących innych systemów, co postaram się uzasadnić poniżej.

Nie jestem pewny, czy taka propozycja nie leży wyłącznie w kompetencji moderatora. Jeśli tak, uprzejmie proszę o zgodę na podtrzymanie i ewentualne przyklejenie tego wątku, a użytkowników o wypowiedzi. Nie próbuję ukrywać, że reprezentuję firmę zajmująca się sprzedażą takiego sprzętu, w przeciwieństwie do wielu quasi-userów, właścicieli lub pracowników firm, kryjących się pod przeróżnymi krypto-nickami i dyskredytujących nawzajem niewybrednymi epitetami i mało przekonującą argumentacją w stylu 'kolumna X jest cool a głośnik Y - be ;) Osobiście jestem zwolennikiem reklamy 'fair' bo uważam ją za skuteczniejszą.

Jeżeli już w tym momencie rzucacie się na klawiaturę aby mi dowalić, że chodzi wyłącznie o stworzenie poletka do autoreklamy - zwróćcie proszę uwagę, że:
    I tak mógłbym wklejać linki do sprzedawanych przez siebie towarów, używając enigmatycznych nicków i przeróżnych technik kamuflażu, na które i tak nikt się nie nabiera. Zgodzicie się chyba, że bez trudu da się rozpoznać, który post pochodzi od 'posłańca' jakiejś firmy. Wreszcie, jest jeszcze ostatnia instancja w osobie moderatora, na wypadek gdy ktoś przegnie ;) Uwierzcie - nie o to mi chodzi.

Uzasadnienie:
    1) Statystycznie biorąc - wątki na temat tzw. Public Address stanowią nikłą część wszystkich, dotyczących systemów nagłośnienia, co niekoniecznie musi świadczyć o małym zainteresowaniu tym tematem. Dowodem na to jest choćby spora ilość wizyt na naszej stronie, z linków w postach nawet sprzed paru lat.

2) To prawda, nowe wątki zakładane są rzadko. Powodów jest kilka. Najważniejszy to chyba ten, że wchodzący na forum i zainteresowany tematem, wpisuje po prostu w szukarkę hasło 'radiowęzeł' i znajduje te stare topiki , które w odbiorze laika niby wyczerpują temat. Jednak posty w nich, jak chyba w żadnym innym dziale, są na skrajnych poziomach wtajemniczenia lub w ogóle niezwiązane z tematem, wskutek czego szukający pomocy klika na oślep w linki do produktów, często od dawna nieaktualne, zaś pod względem techniczno-merytorycznym (jeśli jest laikiem) nabywa jeszcze większego mętliku, .Przykład: W wątku X ktoś pisze, że głośniki w technice 100v łączy się szeregowo, w innym - że równolegle, i jeśli nie ma moderacji takich ciekawostek, niewtajemniczony nie wynosi stąd nic lub, co gorsza, bledną informację.
    BTW: Stare watki również zakładane były w formie prośby o pomoc i również przez laików. Sprawdźcie proszę, jakie porady uzyskali...

3) Założenie osobnego działu, jak sądzę, odseparowałoby wątki wyłącznie na temat radiowęzłówki nawet wtedy, gdyby ich tytuł nie kojarzył się jednoznacznie z tematem ponieważ byłyby w osobnym dziale, a tym samym uporządkowało strefę wiedzy na ten temat i ograniczyło znacznie ilość postów 'off topic'.

4) Kontrolę nad nadużyciami w celach reklamowych mógłby przejąć admin, a moderację merytoryczną - fachowiec w tej dziedzinie.
    Mogę podjąć się tego z racji wykształcenia, doświadczenia i stażu w branży ale niech wybór będzie choć tutaj demokratyczny :D I równie dobrze może to być ktoś inny. Ważne, aby był kompetentny i znał sytuację na rynku.

Zresztą jeśli uważacie, że propozycja ma sens, dalsza argumentacja może przynieść odwrotny skutek.

Pozdrawiam
    Kuba-100v.pl
  • Moderator
    Popieram - posty dotyczące nagłośnienia radiowęzłowego nie pasują ani do nagłośnienia domowego ani do estrady. Inna rzecz, że tematów nie jest zbyt wiele. Ale praktyka pokazuje, że po wydzieleniu wątków dotychczas niszowych nowy dział z reguły zaczyna się rozwijać.
    Moderowany przez Pablo1964:

Dn. 20.10.2010 po polemice z autorem wycofuję swoje poparcie. Tym samym usuwam sondę oraz "przyklejenie" tematu.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Ta dziedzina elektroakustyki nosi już od dawna nazwę: "rozgłaszanie przewodowe".
    Proponuję nazwę działu: Rozgłaszanie przewodowe, radiowęzły.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Chyba jednak powinienem poszerzyć i zilustrować moją argumentację w pierwszym poście. Powstrzymała mnie obawa przed zanudzeniem czytelników. Gdybym tak zrobił od razu, wyrażone przez dj-MatyAS i zetdeel obawy, byłyby być może rozwiane, zanim zostały wygłoszone. Proszę więc bardzo, potraktujcie ten suplement nie - jako polemikę, lecz uzupełnienie.

Pablo1964 napisał:
    Popieram - posty dotyczące nagłośnienia radiowęzłowego nie pasują ani do nagłośnienia domowego ani do estrady. Inna rzecz, że tematów nie jest zbyt wiele. Ale praktyka pokazuje, że po wydzieleniu wątków dotychczas niszowych nowy dział z reguły zaczyna się rozwijać.

Dziękuję za wsparcie. Gdyby jeszcze można załozyć sondę i przykleić temat, z pewnością byłoby więcej opinii. Bo jeśli pozostanie w obecnym statusie, ugrzęźnie pośród wątków o subwooferach, zwrotnicach etc. Jeśli więc leży to w Twojej gestii, uprzejmie proszę Cię o to.

dj-MatyAS napisał:
    Powiem, że sceptycznie podchodzę do tego pomysłu.
    Czemu? - Otóż wbrew pozorom, nagłośnienie radiowęzłowe to jedno z najprostszych systemów jakie można sobie wyobrazić. W zasadzie więcej tu kłopotów z samym krosowaniem, strefami, niż z samym nagłośnieniem. Idea jest wszak prosta do bólu; linia i podłączone do niej głośniki (kolumny radio-węzłowe). ich ilość, moc i rozmieszczenie - tu w zasadzie nie ma reguły, bo wszystko zależy od warunków nagłaśnianego pomieszczenia - i to nie tylko akustycznych, ale i zupełnie od nikogo nie zależnych. jak więc określić ile mocy, jakiej skuteczności i ile głośników ma się znaleźć w danym pomieszczeniu? Żadnych wzorów, poza doświadczeniem i wyobraźnią tu nie trzeba. A z kolei bez "wizji lokalnej" kogoś, kto takie doświadczenie posiada - wszelkie porady można porównać do wróżenia z fusów... Jedyne co (jak mi się wydaje) może być przydatne - to techniczne "kruczki" związane z tym zagadnieniem - wielu "Młodych-Zdolnych" nie mając pojęcia o idei nagłośnienia radiowęzłowego usiłuje je wykorzystać do zupełnie szalonych celów - A na pewno; dyskoteki na przerwie szkolnej na takim nagłośnieniu NIE DA SIĘ UZYSKAĆ.
    Jeśli już więc taki dział miałby powstać - należałoby się w nim skupić na samych technicznych sprawach - idei instalacji, stref, mocy wzmacniaczy, ewentualnie krosowaniem linii. I może się niebawem okazać, że tak naprawdę wszystko "w tym temacie" już powiedziane zostało...czy jest więc sens zakładania działu, po to tylko, aby zgrupować w nim kilka podstawowych, już na Forum opisanych i wyjaśnionych, tematów?
    Każdy kto jest zagadnieniem zainteresowany, a jednocześnie zna p. 14 Regulaminu, bez kłopotu znajdzie to czego szuka, a w realnych warunkach i tak będzie musiał liczyć na eksperymentowanie...
    Oczywiście - to tylko moja opinia na powyższy temat. A jeśli większość użytkowników wyrazi swoje zainteresowanie - oczywiście nie będę miał niczego na przeciw. Boję się jednak, że tak na prawdę stworzony zostanie martwy dział... Niczego istotnego nie wnoszący do zagadnienia, i tak na prawdę odwiedzany raz - dwa razy w roku...

Zgadzam się z Tobą. Teoretycznie/technicznie kwestia połączenia jest trywialnie prosta ale nie oznacza to niestety, że powszechnie znana i rozumiana. Przykład z tego podwórka: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic890882.html

Czy Waszym zdaniem laik, po przeczytaniu tak skrajnie rożnych (w tym kompletnie mylnych) informacji, potrafi rozróżnić kto ma słuszność, komu zaufać i ma na końcu jasny obraz, jak powinien to połączyć, nie mówiąc o konfiguracji i rozmieszczeniu komponentów?

Piszesz, że nowe wątki na ten temat pojawiają się rzadko. To prawda, ale przyznaj również, ze gdy ktoś potrzebujący pomocy wpisze w szukarkę frazę 'Rozgłaszanie przewodowe', jak chciałby zetdeel w swoim poście, nie znajdzie NIC! W akcie desperacji założy nowy topik i natychmiast zostanie postawiony do pionu, czyli odesłany do starych, istniejących już wątków, gdzie również nie otrzyma jednoznacznej odpowiedzi. Jest to niestety powszechna i niezbyt elegancka praktyka na wszystkich forach i zazwyczaj robią to 'zasłużeni' userzy, nie myśląc o tym, że:
    - są różnej klasy szukarki, a w nich rożne algorytmy korekcji literówek, składni, ortografii, wyszukiwania fraz etc.
    - autor topiku wymyśli czasem tytuł, na który nikt inny by nie wpadł
    A z reguły rzeczowa odpowiedź zajmuje znacznie mniej czasu niż sterta epitetów i pouczeń, nie mówiąc o zdrowiu - zwłaszcza ciśnieniu tętniczym ;)

Kompleksowe zestawy zamawiają zupełnie niespodziewane instytucje - od uniwersytetów czy teatrów po kościoły, a nawet... zakłady karne i areszty śledcze. Poważnie! Zapowiada to trend ku polepszeniu jakości przekazu audio w miejscach publicznych i stale rosnącą świadomość jego znaczenia, choćby dla wyników ekonomicznych. Trudno już dziś spotkać np. w supermarkecie zdezelowanego, brzęczącego 'jamnika' za 100zł. Ale jest też wiele miejsc, gdzie funkcjonują stare, wyeksploatowane do bólu zestawy radiowęzłowe 'made in Tonsil-PRL', które emitują kakofonię zamiast czytelnego dźwięku.

Teraz odniosę się do kwestii nomenklatury, poruszonej przez zetdeel:

zetdeel napisał:
    Ta dziedzina elektroakustyki nosi już od dawna nazwę: "rozgłaszanie przewodowe".

Słyszałem już kilkanaście rożnych nazw tych systemów. Tę, szczerze mówiąc, pierwszy raz. Są nazwy encyklopedyczne, branżowe, slangowe, potoczne, regionalizmy etc. Według mnie, nie jest ważne jak określa się nagłośnienie radiowęzłowe w Legionowie czy Wrześni. Ważne jest natomiast, dla skutecznego rozpowszechniania informacji, wyszukiwarek czy choćby pozycjonowania, jaka nazwa jest statystycznie najczęściej używana. Ilustruje to najlepiej poniższy obrazek- ilość wyników zaindeksowanych w Googlach:

W nowym dziale można by umieścić te wszystkie wątki i wyedytować na końcu każdego niejasnego podsumowujący post moderatora i podać w nim linki do kompetentnych, pisanych przez fachowców źródeł.

W kwestii doboru komponentów zestawu do rodzaju obiektu, jego struktury, przeznaczenia i wymagań inwestora, przyznaję Ci, dj-MatyAS również rację. To jest rzeczywiście znacznie poważniejsza sprawa. Zanim zacznie się pisać ofertę, należałoby zrobić wizję lokalną obiektu, ale i na to jest metoda - zaoferować oględziny lub poprosić o szczegółowe dane(wymiary, zdjęcia etc.)

Większość inwestorów zlecała do tej pory montaż radiowęzła albo firmom od alarmów czy monitoringu przy okazji ich instalacji, albo znajomemu majsterkowiczowi, który potrafi lutować i wbić gwóźdź do ściany. Efekt - do przewidzenia...Większość firm z branży oferuje doradztwo i pomoc techniczną, a także umieszcza na swoich witrynach fachowe tutoriale. Tam należałoby kierować użytkowników po wyczerpujące informacje i taka jest moja intencja utworzenia tego działu.

Co do zainteresowania omawianym tu tematem przez użytkowników Forum Elektroda, statystyki wejść z postów w wątkach(nawet założonych kilka lat temu)wskazują na stały ich wzrost!

Wiecie doskonale, że elektroda.pl jest najbardziej znanym i praktycznie jedynym portalem, gdzie na taką skalę omawia się całe spektrum tematów w wielu dziedzinach. Nowe portale próbują dotrzymać kroku ale Elektroda pracowała na swoją reputację wiele lat i nie sądzę, aby dała się wyprzedzić chyba, że jej poziom merytoryczny znacznie spadnie, do czego nie powinniśmy dopuścić.

Pozdrawiam
    Kuba-100v
  • Poziom 38  
    Kuba-100v napisał:
    ...Teraz odniosę się do kwestii nomenklatury, poruszonej przez zetdeel:
    zetdeel napisał:

Słyszałem już kilkanaście rożnych nazw tych systemów. Tę, szczerze mówiąc, pierwszy raz. Są nazwy encyklopedyczne, branżowe, slangowe, potoczne, regionalizmy etc. Według mnie, nie jest ważne jak określa się nagłośnienie radiowęzłowe w Legionowie czy Wrześni. Ważne jest natomiast, dla skutecznego rozpowszechniania informacji, wyszukiwarek czy choćby pozycjonowania, jaka nazwa jest statystycznie najczęściej używana. Ilustruje to najlepiej poniższy obrazek- ilość wyników zaindeksowanych w Googlach:
    ...

Ale "Radiowęzły" to już 273000 wyników.
    Rzecz nie w tym jak to się nazywa w Legionowie czy gdzie indziej, tylko w tym żeby promować już istniejącą polską terminologię. A dziedzina (jak już Koledzy zauważyli) jest na tyle specyficzna, że powinna być wyróżniona.
    A swoją drogą, jak czytam na "Elektrodzie" coś w stylu "wzmak ma włącznik na tylniej ściance", to zęby same zgrzytają. Co gorsze, sprawdzanie pisowni na "Elektrodzie" nie traktuje słów "włącznik" i "tylniej" jako nieprawidłowych. :!:
    Chyba jednak warto trochę powalczyć o nasz Język Polski.
  • Poziom 12  
    Witam raz jeszcze

zetdeel napisał:

Ale "Radiowęzły" to już 273000 wyników.
    Rzecz nie w tym jak to się nazywa w Legionowie czy gdzie indziej, tylko w tym żeby promować już istniejącą polską terminologię. A dziedzina (jak już Koledzy zauważyli) jest na tyle specyficzna, że powinna być wyróżniona.
    A swoją drogą, jak czytam na "Elektrodzie" coś w stylu "wzmak ma włącznik na tylniej ściance", to zęby same zgrzytają. Co gorsze, sprawdzanie pisowni na "Elektrodzie" nie traktuje słów "włącznik" i "tylniej" jako nieprawidłowych. :!:
    Chyba jednak warto trochę powalczyć o nasz Język Polski.

Zetdeel, nie przekomarzajmy się już proszę, bo to robi złe wrażenie i może zamienić sondę w prywatną potyczkę słowną, czego chciałbym uniknąć za wszelka cenę. Mnie również boli postępująca, powszechna degradacja naszego języka. Masz rację, posty na niemal wszystkich forach odzwierciedlają ten stan, ale walka z tym zjawiskiem to donkiszoteria, ponieważ nie jest to wina młodego pokolenia, lecz edukacji w szerokim tego słowa znaczeniu. Zresztą trudno się dziwić, skoro zjawisko to zatacza coraz szersze kręgi, od tzw. polbiznesu po urzędy państwowe, bankowe, a nawet, o zgrozo, prasę.

Wracając do kwestii tytułu działu, mam wrażenie, że będziemy musieli to rozstrzygnąć w tym gronie.

Mam nadzieję, że nie będziesz się upierał przy 'Rozgłaszaniu przewodowym' chyba, że przychodzi Ci z trudem odstąpienie od swoich subiektywnych racji i będziesz bronił ich do upadłego, nawet kosztem zniweczenia idei założenia tego działu.

Mam nadzieje, że jednak nie. Być może proponowana przez Ciebie nazwa jest używana w jakichś kręgach lecz powszechnie nieznana (jak pokazują miarodajne statystyki). Nie jestem przeciwnikiem neologizmów ani ewolucji naszego języka. A gdy nie jestem czegoś pewny, sięgam do wiarygodnych źródeł :
    http://wikipedia.pl//s?q=rozg%C5%82aszanie+przewodowe〈=pl
    http://sjp.pwn.pl/szukaj/rozg%C5%82aszanie%20przewodowe

Widziałem już wcześniej w Googlach wyniki dla hasła 'radiowęzeł' i nie mam nic przeciwko takiemu mianowaniu pod-działu. Powodowała mną głównie analogia do nazw pozostałych pod-działów, zaczynających się od słowa 'nagłośnienie'. Zresztą, 'radiowęzeł' ma znaczenie ogólniejsze i nadrzędne w stosunku do 'nagłośnienia radiowęzłowego', a nam przecież chodzi o posty w kwestiach stricte technicznych, nie - ogólnych typu 'Lista przebojów radiowęzła Szk.P. nr 2 w Miejskiej Górce' ;)

I jeszcze na koniec propozycja i jednocześnie prośba do moderatorów. Jak pokazałem w poprzednim poście, wejścia na stare wątki związane z tym tematem, nie są wcale takie rzadkie. Jednak, jak sądzę, wizytują je prawie wyłącznie osoby, które akurat potrzebują jednorazowej porady w związku z jakąś instalacją. Przewidując taki bieg sprawy, obawiam się, że ilość odwiedzin i postów w tej sondzie będzie nieporównywalnie mniejsza niż np. w topiku pt.
    'Jak tanio podłączyć komórkę i laptop do zestawu Home Cinema' :) Powtórzę się: najpewniej również z tego powodu decyzja będzie musiała zapaść w tym składzie, choćby na rzecz przyszłych gości Forum.

Mimo to, chciałbym umieścić w każdym z istniejących już wątków post-informację o tej sondzie i prosbę o opinię.

A moje pytanie do moderatorów: czy uważacie to za dobry pomysł i czy jest przez Was do zaakceptowania W razie zgody, prześlę linki do wszystkich.

pozdrawiam
    Kuba-100v
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Co do prośby do moderatorów: ja również się do niej przyłączam.
    A co do Legionowa, to w dziedzinie radiowęzłów ma już dość długą tradycję.
  • Poziom 11  
    Popieram propozycję założenia działu Nagłosnienie Radiowęzłowe.
    Zgadzam się, że sam temat nie jest może tak popularny na forum jak inne działy, ale może przyczyną jest właśnie fakt że nie każdy nowy użytkownik wie z czym go powiązać... Stworzenie takiego działu będzie jasnym i czytelnym miejscem
    dla wszystkich zainteresowanych tym tematem nie wspominając o innych plusach, które opisano powyżej.
  • Poziom 2  
    Jestem za. Dość biegle poruszam się w tematyce elektroakustyki estradowej - zajmuję się tym od lat. Ostatnio przypadek zmusił mnie - nie wypadało odmówić koledze - do zajęcia się tematyką nagłośnienia radiowęzłowego. Ilość rzeczywiście przydatnych informacji jakie udało mi się znaleźć była nikła. Chętnie odwiedzałbym miejsce, w którym wiedza z tej dziedziny akustyki byłaby zebrana w logiczną całość.

Przy okazji, Kuba-100v, dzięki za dobrą obsługę w Waszej firmie. Dostałem to czego potrzebowałem i pierwsze 3 strefy już śmigają aż miło. Zostało jeszcze 6 :)

Moderowany przez przemo-lukas:

Przy okazji kolego woodka, proszę trzymać się tematu, słowa pochwały proszę kierować na PW. Patrząc na ilość postów i zainteresowanie tym konkretnie tematem, można snuć różne domysły.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja jestem zwolennikiem powstania nowego działu. Padły zdania o tym, że użytkownicy forum nie wiedzą, gdzie mają kierować pytania. Ja powiem: mało tego, są użytkownicy forum (i nie tylko*), nie mający nawet świadomości istnienia takiego zagadnienia. :idea:
    Może w temacie udało by się zawrzeć informację w stylu: nagłaśnianie pomieszczeń użyteczności publicznej , sugerujące samo rozwiązanie w niektórych przypadkach? Chociaż przy takiej formie upierać się nie będę.

Mam tylko jedną uwagę. Autora tematu, czyli Kuba-100v, prosił bym mimo wszystko, o nie zamieszczanie odnośników do sklepu. Takie działanie może być odebrane jako reklama (pkt 2 regulaminu).

*Właściciel na prawdę dużego sklepu, w którym robię zakupy, do jego nagłośnienia użył głośników CA i wzmacniacza "domowego". W sumie gdyby osiągnął przyzwoity efekt, nie zwrócił bym uwagi na jego rozwiązanie. :D
  • Poziom 12  
    Witam

Dziękuję, przemo-lukas, za wsparcie. Z pewnością się przyda.
    Pozwól, że krótko odniosę się do Twoich uwag. Jesteśmy tu w dobrym towarzystwie i rozmawiamy na pewnym poziomie ogólności. Złożyłem tę propozycję w ściśle określonym celu i na ustalonych z góry warunkach, które opisałem w zajawce. Jeszcze raz powtórzę: jestem zwolennikiem reklamy fair, bo daje lepsze rezultaty, niż żałosne dyskredytowanie konkurencji, nie mówiąc o dobrym tonie, o ile to słowo jeszcze cokolwiek znaczy.
    Druga sprawa, w kontekście Twojej uwagi do postu woodka:
    Cytat:
    '...Patrząc na ilość postów i zainteresowanie tym konkretnie tematem, można snuć różne domysły.'

Ilość wejść i głosów, biorąc pod uwagę czas trwania akcji, specyfikę tematu i choćby porównując z sondą nt. działu 'Studio', nie jest wcale taka mała.
    Nie wiem na podstawie nicku, kim jest woodka ani kiedy robił u nas zakupy. Myślę, że napisał to podziękowanie spontanicznie. Chyba w tym miejscu nie ma to aż takiego znaczenia?
    A skoro już ośmieliłem się narazić moderatorowi, pójdę na całość:
    !!! Używanie cudzych wypowiedzi w celu reklamowania swojego poczucia humoru powinno zostać również obostrzone stosownym paragrafem !!! :D (to był żart!)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
    Kuba-100v
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jestem za utworzeniem odrębnego działu. Jakiś czas temu zmagałem się ze sporą instalacją w hotelu. Informacji necie jest niewiele a temat bardzo ciekawy.
    dj-MatyAS pisał że instalacja jest banalna... i owszem ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach a do tych szczegółów nie zawsze można łatwo dotrzeć :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kuba-100v, nie będę polemizował na temat: reklamy, kryptoreklamy czy reklamy fair. Punktu drugiego tegoż forum interpretować nie trzeba.
    Co do treści wpisu moderacyjnego i mojej uwagi. Proszę nie komentować tego w tym temacie. Jeśli forma jest nie właściwa proszę kontaktować się z administracją.
  • Moderator
    Proponuję oddzielić sprawę ewentualnego powstania nowego działu od reklamy. Tak jak napisałem, popieram ideę nowego działu, jednak proszę o usunięcie treści reklamowych ze swoich postów. Reklama dozwolona jest wyłącznie w podpisie i należy tego przestrzegać.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    przemo-lukas: Z pokorą przyjmuję krytykę i bijąc się w moją ćwierćinteligencką pierś obiecuję poprawę. Domysłów snuć nie należy bo rzeczywiście było to spontaniczne podziękowanie. Ale po głębszym zastanowieniu przyznaję, że nie na miejscu i mogące budzić wątpliwości. Niesłuszne wątpliwości ale jednak.

Co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu jestem za utworzeniem działu i podtrzymuję swoją argumentację tego dotyczącą. Zwłaszcza, że temat mnie wciągnął, praca nad tym pierwszym projektem sprawiła sporo radości - musiałem się trochę douczyć, co lubię, i chyba mam ochotę kontynuować to doświadczenie i poszerzać wiedzę. I chętnie czerpałbym pełnymi garściami z krynicy mądrości jaką mógłby stać się taki dział.

Mam wprawdzie "pod ręką", w Trójmieście doskonałego fachowca znającego temat (nazwy firmy ani nazwiska nie wymienię aby znów nie wzbudzać wątpliwości), którego znam z dawnych czasów gdy zajmował się jeszcze estradą ale pytanie go o rzeczy tak proste (dla niego bo dla mnie skomplikowane) wydaje mi się nie na miejscu i nie mam śmiałości. Wolałbym więc douczyć się najpierw na przykład tutaj aby później zadawać już pytania mądre a przynajmniej nie totalnie idiotyczne.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Panowie i panie. Intencją autora tematu, jest stworzenie działu bardziej "wyspecjalizowanego". Działania moderacyjne proszę potraktować nie jako złośliwość, a jedynie dbałość o merytoryczną wartość wypowiedzi. Tak więc wszystkich zachęcam do dyskusji i brania udziału w ankiecie, gdyż w dużej mierze to Wy, drodzy użytkownicy wpłyniecie na decyzję o powstaniu i formie działu. Z szacunku do autora tematu i Jego inicjatywy, proszę wypowiadać się tylko i wyłącznie na zadany temat:
    Propozycja nowego działu - Nagłośnienie radiowęzłowe.
  • Poziom 12  
    Witam.

Dzięki, przemo-lukas za LOB ;)
    Tak jest w istocie. Szkoda tylko, że nie mamy do tej pory zgody na podklejenie info o sondzie w wybranych wątkach. Podkreślam - nie chodzi o 'nabijanie' głosów. Przecież można by uruchomić w tym celu cały swój Address book :D
    Proponując ten zabieg, miałem na celu dotarcie do tych, którzy chętnie oddaliby głos ale nie trafią tu i nie dowiedzą się o ankiecie, jeśli np. wchodzą w te wątki przez szukarkę. A jak widać, nowych wejść na ten topik i głosów niespecjalnie przybywa.

pozdrawiam
    Kuba-100v
    P.S. Nowe tutoriale w opracowaniu.
  • Moderator
    Każdy, kto wchodzi w dział Nagłośnienie, widzi sondę. Jeżeli chcesz bardziej zwrócić na nią uwagę, możesz umieścić do niej link w podpisie. Będzie się wtedy pojawiać przy każdej Twojej wypowiedzi. Jest to zgodne z regulaminem.
  • Poziom 14  
    Przepraszam, gdzie jest ta sonda?
    W tym dziale nie widzę...
    A może temat już upadł?