Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acronis True Image - kopia zapasowa rośnie nieograniczenie?

reniaa21 07 Paź 2010 15:58 1404 3
  • #1 07 Paź 2010 15:58
    reniaa21
    Poziom 11  

Używam tego programu do backupu dysku systemowego. Dysk ma około 10GB, wykonuję kopie przyrostowe. Wykonałam 4 takie lecz zauważyłam że wszystkie one łacznie z kopią główna zajmują już 15GB (??). Dlaczego? Do ilu GB będzie mi rosnąć kopia? Troche to dla mnie bez sensu żebym po jakims czasie miała kopię 10GB zajmującą 40GB (!). Proszę o pomoc.

Renata

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Paź 2010 16:45
    narkoholik
    Poziom 30  

To może lepiej korzystać z różnicowej ? Bo przyrostowa będzie stale dopisywała dane umożliwiając wiele punktów powrotu (aż do zapełnienia magazynu). Nie napisałaś gdzie zapisujesz. Ale jesli np. System jest sprawny i aktualizowany to może warto utworzyć nową kopię zapasową a stare porzucić ?

Podstawowa potrzebna jest zawsze.
    Przyrostowa jeśli chcesz mieć mozliwośc poworotu do wielu stanów.
    Różnicowa - najmniejsza i zapisuje tylko zmiany.
    Ciągła działa co 5 minut cały tydzień i dla mnie to gruba przesada :)

0
  • #3 11 Paź 2010 19:08
    reniaa21
    Poziom 11  

A jak ustawić aby automatycznie kasował stare kopie przyrostowe/róznicowe? I tak korzystam zawsze z ostatniej.

0
  • #4 11 Paź 2010 19:46
    narkoholik
    Poziom 30  

A jaką masz wersję ?

http://www.acronis.pl/enterprise/download/docs/#userguides

Nie jestem pewien bo założenia kopii przyrostowej są takie aby magazynowac wszystko. Dlatego proponowałem usunięcie backupu i utworzenie nowego (podstawowa + różnicowa) pod warunkiem że obecny system jest sprawny.
    Opcje są różne jak Overwrite, destroy itp. ale różnicowa nie będzie magazynować wszystkiego do zapełnienia magazynu.

0