Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mobilny robot National Instrument

camilxx 07 Oct 2010 16:41 983 6
    camilxx
    Level 10  
    Witam

Potrzebuję pomocy przy konstrukcji robota mobilnego. W ramach pracy magisterskiej mam stworzyć robota w oparciu o urządzenia firmy National Instruments. Jestem na początku drogi, czy mógłby mi ktoś doradzić co będę potrzebował. W założeniu robot ma być w pełni mobilny ( żadnych kabli), posiadać kamerę oraz parę czujników, cała reszta nie jest sprecyzowana.
    pozdrawiam
    radsat
    Moderator
    camilxx wrote:
    robot ma być w pełni mobilny ( żadnych kabli),

Jak sobie to wyobrażasz?
    camilxx
    Level 10  
    radsat wrote:
    camilxx wrote:
    robot ma być w pełni mobilny ( żadnych kabli),

Jak sobie to wyobrażasz?

robot będzie miał własny akumulator zasilający zarówno napęd jak i elektronikę.
    radsat
    Moderator
    I nie będzie w tym żadnych kabli?
    camilxx
    Level 10  
    Żadne kable nie będą się "ciągneły" za robotem-nie będzie miał żadnego stałego(kablowego) połączenia np. z komputerem.
    Pritend
    Level 19  
    Kiedyś na uczelni w ramach projektu konstruowałem robota opartego na siłownikach pneumatycznych. Ale też potrzebne są przewody do krańcówek oraz przewody pneumatyczne.
    asher
    Level 17  
    camilxx wrote:
    Żadne kable nie będą się "ciągneły" za robotem-nie będzie miał żadnego stałego(kablowego) połączenia np. z komputerem.

Robot z ciągnącymi się kablami też może być "w pełni mobilny". Z treść Twojego pierwszego postu wynika że powinieneś się bardziej skupić na autonomiczności całego układu. Chyba że chodzi Ci o zdalnie sterowaną platformę mobilną do np: celów inspekcyjnych.

Poczytaj to forum i sprecyzuj nieco swoje pytanie. Może wtedy będziesz miał bardziej konkretny odzew.