Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Espero - montaż silnika z Lanosa?

nawigator5 07 Oct 2010 17:38 2044 5
IGE-XAO
    nawigator5
    Level 11  
    Witam

Chciałbym do swojego "zabytku" espero 1.5 włożyć nowszy (przebiegiem) silnik od lanosa 1.5 albo może nawet 1.6.

Problem polega na tym, że espero oryginalnie ma aparat zapłonowy z paluchem, kopułką i modułem a lanos nie.

Nowszy silnik lanosa 1.5 (1.6 też) ma "tylko" cewkę zapłonową typu -DIS- i czujnik położenia wału.

Co zrobić, żeby te nowsze konstrukcyjnie silniki z lanosa "elektrycznie" dało się prawidłowo podłączyć do elektryki espero ?

Domyślam się że muszę mieć wiązkę elektryczną silnika ...ale czy to wystarczy ?
    Czy oryginalny komputer z espero będzie działał z nowszym silnikiem ?

Czy ktoś miał styczność (lub choć może teoretycznie rozważał) podobny przypadek ?

Pytam bo nigdzie nie znalazłem podobnego tematu a dostępne mi schematy elektryczne obu samochodów są dla mnie tak zagmatwane, ...że nie mogę się połapać.
  • IGE-XAO
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Musisz mieć wiązkę i komputer z Lanosa, o osprzęcie silnika nie wspomnę. Nie da się zmodyfikować jednostki z Epsero do obsługi czujnika wału i Disa.
    Chyba że przełożysz głowicę.
  • IGE-XAO
    nawigator5
    Level 11  
    Dzięki - to już jakiś konkret !!!

Jeżeli jest potrzeba wymiany również komputera ...to domyślam się, że nie ograniczy się to wyłącznie do ich podmiany ? - pewnie PIN'y we wtyczkach również nie będą zgodne ?
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To chyba oczywiste - weź schematy obydwu i porównaj - w lanosie masz dodatkowo czujnik wału, knock sensor, wiązkę DIS-a, sekwencyjne sterowanie wtryskiwaczy.
    Maslanka
    Level 12  
    A nie lepiej jakiś oplowski C20ne poszukać ?? Podejrzewam że nic nie musisz zmieniać.
    Figurant
    Level 14  
    silnik z Opla o podobnej konstrukcji będzie tańszy niż gehenna z adaptacją silnika o skomplikowanym bardziej osprzęcie. W dalszej eksploatacji ewentualna diagnostyka usterek również będzie trudniejsza.