Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawiew xsara 1.8 wersja exclusive

07 Paź 2010 18:09 2033 7
  • Poziom 2  
    witam
    od kilku dni siedze i przeszukuje neta w poszukiwaniu rozwiazania mojego problemu. przeczytalem juz wiele postow na temat nawiewow w xsarze ale zaden nie jest taki jak bym chcial. Otóż tak: panel sterujacy nawiewami sie swieci. gdy zalacze obieg wewnetrzny zamyka sie i otwiera . gdy zalacze klime(polautomatyczna) nic ale domyslam sie ze dlatego gdyz nie dziala mi dmuchawa. do wtyczki wpietej w dmuchawie nie dochodzi zadne napiecie. a dodatkowo nie dziala mi ogrzewanie tylnej szyby. nie wiem juz gdzie i czego szukac. rozebralem pol auta i nic. wszystkie bezpieczniki sa dobre. aha dmuchawa jest sprawna sprawdzalem na krotko prosze o jakas pomoc:(

Popraw pisownię, p. 8.2, inaczej post trafi do kosza,
    manta.
  • Poziom 9  
    sprawdź sam sterownik od dmuchawy, a jak bedzie sprawny to proponuje po kablach od bezpiecznika (prawdopodobnie wspolny z ogrzewaniem tylnej szyby) szukac problemu.
  • Poziom 36  
    izzi99 napisał:
    witam
    od kilku dni siedze i przeszukuje neta w poszukiwaniu rozwiazania mojego problemu. przeczytalem juz wiele postow na temat nawiewow w xsarze ale zaden nie jest taki jak bym chcial. Otóż tak: panel sterujacy nawiewami sie swieci. gdy zalacze obieg wewnetrzny zamyka sie i otwiera . gdy zalacze klime(polautomatyczna) nic ale domyslam sie ze dlatego gdyz nie dziala mi dmuchawa. do wtyczki wpietej w dmuchawie nie dochodzi zadne napiecie. a dodatkowo nie dziala mi ogrzewanie tylnej szyby. nie wiem juz gdzie i czego szukac. rozebralem pol auta i nic. wszystkie bezpieczniki sa dobre. aha dmuchawa jest sprawna sprawdzalem na krotko prosze o jakas pomoc:(

Nie dokładnie czytałeś temat opisany bardzo dokładnie -zacznij od zasilań.
  • Poziom 2  
    sterownik dmuchawy czyli to co jest przykrecone do niej od dolu?
    a co do po kablach to jest ich za duzo xD hehe. nie no ale gdbym szedlem po kablach to co znajde? nie wiem czy nie jest to czasem wina stacyjki czy nie jest do wymiany ale nie wiem jak to stwierdzic
  • Poziom 9  
    Mówiąc sterownik mam na myśli włącznik? to czym regulujesz i włączasz dmuchawe. A co do stacyjki: jeśli masz radio które Ci się włączało i wyłączało wraz z przekręceniem stacyjki to napewno też w tym momencie właczałoby dmumachawe. jeśli włączanie radia pozostało bez zmian to prawdopodobnie jest ok. ale może on być podłączone bezposrednio do aku i wtedy tego nie stwierdzisz.
  • Poziom 9  
    w tym przypadku prawdopodobnie chodzi o rezystor. Jest umieszczony w obudowie między dmuchawą a filtrem kabinowym (ma 5 przewodów). Wymień rezystor, zacznie pracować dmuchawa i załączy się również klima. Rezystor kupisz tylko w Citroenie (ASO) koszt to około 50 zł.
  • Poziom 17  
    Rezystosr jak mam upalony bimetal to można go ominąć zwierając. Sprawdzisz wtedy czy działa. Możliwe też że wsiąkł plus. Sprwadz czego nie ma a co masz. na wtyczce do silnika wentylatora.
  • Użytkownik usunął konto