Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DLink DWA-140 USB nie działa z Win7

c4 07 Paź 2010 18:27 2217 10
  • #1 07 Paź 2010 18:27
    c4
    Poziom 16  

Witam

Kupiłem na biegu kartę WLAN USB DLink DWA-140 B2 i nie mogę jej zainstalować w Windows7 Karta jest wykrywana ale to wszystko. Nie ma połaczenia bezprzewodowaego. Istnieje jako urzadzenie ale nie działa sieciowo. Miał ktoś może podobny problem? Dołączone sterowniki przy instalacji się zawieszają w miejscu kiedy chcą abym podłączył kartę do PC. Ściągałem stery z neta na innym kompie ale jest to samo. Ściągałem też stery bezpośrednio pod chipset ralinka i również nic się nie zmienia.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

0 10
  • #2 07 Paź 2010 18:31
    hermes-80
    Poziom 43  

Spróbuj ręcznie zainstalować sterowniki z menagera urządzeń poprzez plik ini.

0
  • #3 07 Paź 2010 18:35
    bestboy21
    Poziom 39  

hermes-80 napisał:
    Spróbuj ręcznie zainstalować sterowniki z menagera urządzeń poprzez plik ini.
    Myślę że już tak robił, przecież robił myk z ralinkiem wątpię żeby to setupem robił, no chyba że...

0
  • #4 09 Paź 2010 14:07
    ciastex
    Poziom 24  

Może być problem, bo na stronie producenta jest informacja:
    Computer with:• Windows Vista®*** (32-bit only), Windows® XP SP2 or Windows 2000 SP4

0
  • #5 11 Paź 2010 19:55
    c4
    Poziom 16  

Ok informacja jest na stronie ale kupująć tą kartę zauważyłem że na opakowaniu jest informacja o kompatybilności z Win7. To już niestety nic nie zmieni więc może ktoś z Was ma pomysł? Zainstalowałem jako drugi system WinXP i wszystko działa pięknie a na 7 dalej nic!

Pozdrawiam

0
  • #7 12 Paź 2010 14:14
    c4
    Poziom 16  

Instalowałem jak już wcześniej pisałem. Taki sam efekt jak sterowniki producenta

0
  • #8 14 Paź 2010 19:28
    c4
    Poziom 16  

Witam

Niestety już nie daję rady z tym WLANem. Zakupiłem TPLinka i zadziałał u mnie ale mam z nim inny problem. Jest połączony z siecią tylko jak coś się ściąga a poźniej się rozłącza i nie da sie połączyć bo już nie wykrywa sieci. Jak urzyje narzędzia do naprawy problemu z Win7 to nagle znowu zaczyna działać i znowu po paru minutach to samo. Co jest nie tak?

Pozdrawiam

0
  • #9 15 Paź 2010 11:04
    korczydar
    Poziom 10  

Witam. Mam D-Link DWA-140 i działa bezproblemowo pod Win7, z pełnym 300Mb. Nie instalowałem całego oprogramowania karty, tylko kazałem wyszukać stery z płyty. Hula u mnie już jakieś 6 miesięcy, nawiasem mówiąc bardzo dobra karta. Jeśli masz problem z drugą kartą, to może jednak problem tkwi w twoim kompie/oprogramowaniu? Pozdrawiam.

0
  • #10 15 Paź 2010 14:45
    bestboy21
    Poziom 39  

c4 napisał:
    Witam

Niestety już nie daję rady z tym WLANem. Zakupiłem TPLinka i zadziałał u mnie ale mam z nim inny problem. Jest połączony z siecią tylko jak coś się ściąga a poźniej się rozłącza i nie da sie połączyć bo już nie wykrywa sieci. Jak urzyje narzędzia do naprawy problemu z Win7 to nagle znowu zaczyna działać i znowu po paru minutach to samo. Co jest nie tak?

Pozdrawiam

Nie masz czasami kasperskiego ?

0