Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C++, panel dotykowy] Program magazynowy z panelem dotykowym

07 Paź 2010 19:02 3313 6
  • Poziom 8  
    Witam,

mam zlecenie na projekt aplikacji magazynu. ma to być bardziej rozbudowany projekt. musi być serwer (jaki postawić?) na którym będzie baza danych ponieważ w firmie będzie kilka stanowisk. cała aplikacja będzie się opierać na zarządzaniu listą produktów i ich stanem ilościowym. Najbardziej interesuje mnie kwestia jaki ekran dotykowy wybrać (nie miałem z tym doczynienia nigdy) oraz jak takie coś się programuje. dodatkowo w grę wchodzi czytnik kodów kreskowych - pytanie czy taki czytnik da się podłączyć pod ekran.

aplikacja bedzie pisana w Qt, C++, baza: mysle o MySQL.

Jesli ktoś miał doczynienia z podobnym projektem chetnie się cos dowiem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Ekran dotykowy programuje się normalnie, a w zasadzie w ogóle się go nie programuje. System załatwia sprawę za Ciebie, i do programu dochodzą jedynie gotowe zdarzenia (takie same jak od myszki, czyli kliknięcia).

Przy pisaniu aplikacji na urządzenia z ekranami dotykowymi trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, z których najważniejszą jest to, że faktycznie NIE MA tam kursora. A więc nie należy tworzyć programów, w których kluczowe jest najeżdżanie na elementy. Da się klikać, da się przeciągać, ale nie da się "poruszać" kursorem (mowa o ekranach bez specjalnych rysików magnetycznych).
  • Poziom 26  
    Zależy jeszcze co rozumiesz przez ekran dotykowy. Czy to ma być jakiś palmtop czy normalny stacjonarny komputer z monitorem dotykowym. W drugim przypadku programowanie niczym nie różni się od programu na normalny monitor, pozostaje tylko kwestia interfejsu żeby był wygodny przy sterowaniu palcem.
  • Poziom 8  
    nie wiem właśnie jakie mam możliwości. czy taki panel dotykowy jest tylko monitorem a aplikacja siedzi na komputerze czy może sa panele już z wbudowaną jednostką centralną. biorąc pod uwagę że stanowisk będzie kilka musi być kilka monitorów, kilka jednostek centralnych oraz jeden serwer. czy dobrym rozwiązaniem będzie połączenie ich w taki sposób aby poszczególne stanowiska komuikowały się z serwerem przez internet? czy może lepszy będzie lan? serwer będzie miał za zadanie każdego dnia wysyłanie raportu na adres email.

Rozumiem że piszę zwykłą aplikację okienkową z przyciskami a samo kliknięcie jest obsługiwane na panelu tak jak kliknięcie myszę - czyli nie ma dla mnie programowej róznicy czy to monitor zwykły czy dotkowy, nie ma poprostu kursora i tym samym zdarzeń np.: onMouseOver i onMouseOut.

Proszę o polecenie jakiegoś panelu dotykowego (najlepiej z emulatorem jesli to ma sens).
  • Poziom 26  
    Panel dotykowy to zwykły monitor z powłoką czułą na dotyk. Tam gdzie dotkniesz, rozpoznawane jest to jako kliknięcie myszą. To czy jednostka centralna będzie wbudowana w niego czy będzie stała pod biurkiem nie żadnego ma znaczenia.
    Co innego jeżeli ma to być urządzenie przenośne.
    Architektura systemu zależy od tego jak to ma wyglądać. Jeżeli wszystko ma być w jednym budynku to szybszy i bardziej niezawodny będzie LAN.
  • Poziom 29  
    Ja miałem do czynienia z HP PAvilion tx2000 - laptop z dotykowym wyświetlaczem, który dodatkowo można obrócić i zmienić w wygodny do noszenia tablet.

[C++, panel dotykowy] Program magazynowy z panelem dotykowym
  • Poziom 10  
    my w firmie korzystamy z systemu on-linowego elaboro.pl na lapku z ekranem dotykowym (compaq stary ale jary ;-) ) , działa to bardzo fajnie ( mamy też czytnik kodów kreskowych ), więc praktycznie klawiatury nie dotykamy. Co lepsze działa też na telefonie z operą mini ...i jak się jedzie do klienta z serwisem to można sprawdzić bezpośrednio u niego co mamy na magazynie.