Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Saxo 2003r diesel podświetlenie licznika

07 Paź 2010 19:17 4606 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chciałbym zmienić podświetlenie licznika w Saxo z zielonego na inne.
    Czy tam są diody powierzchniowe czy po prostu żarówki?
    Z góry dziękuje za odp.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witaj,

Żarówki 1,2W na 12V takie są w wersji przedliftingowej z 99 roku (przejściówka), ale większość części takich jak licznik kokpit itp, są takie same.

Jak widzisz pasuje zarówno do mojego jak i Twojego:
    http://allegro.pl/licznik-obrotomierz-citroen-saxo-99-04-i1231254796.html

Żarówki:
    -słabsze światło, ale równomierne wg mnie lepsze do starszych liczników
    -mniej trwałe (łatwo porysować szybkę itp. przy częstszych wymianach)
    -żarówki też można dostać różnokolorowe

LED'y:
    -mocniejsze, ale punktowe światło, jak już to do licznika polecam te ze ściętym stożkiem
    -zdecydowanie trwalsze
    -różnorodność (kolorów i typów)

Pamiętaj, że nie zawsze wystarczy tylko zmienić podświetlenie samą wymianą źródła światła, ponieważ liczniki mają specjalne folie. Zauważ, że standardowo Saxo ma "białe" żarówki, a tablica świeci się na zielono. Poza tym dla lepszego efektu należałoby wymienić konsole nawiewu i zapalniczkę. Zapalniczka jest najtrudniejsza, bo w Saxo ma tworzywo sztuczne w kolorze zielonym.

Pozdrawiam :-)
  • Poziom 9  
    Dzięki kolego mam takie pytanie do Ciebie może wiesz jak pozbyć się tej foli barwiącej licznik na zielono ?? pozdrawiam i z góry dziekuję za odp!!
  • Poziom 13  
    poprostu ja zdemontoj ale zobacz jaki efekt bez tego bedzie
  • Poziom 10  
    Nie jest to takie proste, bo tutaj z tego co pamiętam jest ona naniesiona bezpośrednio na zegary.

Sposoby są 2:
    - wymienić -
    (Saxo VTS ma białe zegary - nie wiem czy nie mają folii zapytaj na forum Citroena, ponieważ jest to swego rodzaju rarytas wśród tego modelu)/dorobić zegary (jakieś projekty na forum albo allegro zapewne są) i wtedy dobierać kolor samymi żarówkami/LED'ami.
    - kupić -
    rożne kolory i typy na próbę i zamontować na fabryczne zegary - są tylko 4/5 sztuk do samego podświetlenia plus elektroniczny zegar(jeśli go masz).

Z doświadczenia powiem, że np. zielona folia plus niebieskie podświetlenie daje efekt pomarańczowy coś ala taki jaki jest w Renault. Może być tak że jak diody będą mocne to dadzą Ci niebieskie światło w przypadku zmiany właśnie na ten kolor. Mało tego w przypadku niebieskim LED jest tak, że czerwone napisy/linie np. paliwa temperatury są bardzo nieczytelne,niewyraźne. Takie dorabiane podświetlenie razi w nocy strasznie w oczy (trochę lepiej jest jak się ma regulator podświetlenia w desce).
    Generalnie ciężko jest to określić, bo to wszystko zależy jak jest folia, jakiego koloru są zegary itp. Ja obecnie wymieniam tylko na fabryczny kolor ze względu na całokształt wyglądu.

Daj znać jak Ci poszło, mile widziane są zdjęcia przed/po i konkretnie co wybrałeś jako źródło światła wraz z kolorem.

Powodzenia :!: