Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor laserowy na disco ze śmieci?

mmaker 07 Paź 2010 20:28 3787 3
  • #1 07 Paź 2010 20:28
    mmaker
    Poziom 18  

Witam wszystkich zainteresowanych. Z racji że zbliża mi się niedługo impreza u kolegi na połowinkach chciałbym mieć tam jakieś efekty świetlne bo tak nie wypada bez niczego. Impreza będzie odbywać się w remizie. Planuje zakup jakiegoś efektu typu flower gobo, na allegro są one nie drogie więc nie będzie problemu. Chciałbym też mieć laser nie jakiś tam wyrafinowany tylko najprostszy ale ze zmiana efektów. No i wpadłem na taki pomysł...
    Potrzebne rzeczy to laser zielony, jakiś tani z allegro, 2 dyski hdd, odtwarzacz mp3 z usb no i jakiś wzmacniacz stereofoniczny do 2 wat. Ale do rzeczy. Laser wiadomo po co, 2 dyski potrzebne będą do wykonania "galwanometrów". Pomysł mam taki że głowice z dysku wymontuję, wytnę część z głowicami odczytującymi, zeszlifuje powierzchnie i przykleję male lusterka. Po między cewkę (w środku tam gdzie jest pusta przestrzeń) przyklejam do magnesu mały kawałek miękkiej gąbki w takiej pozycji żeby głowice znajdowały się mniej więcej po środku. Gąbki w głowicach mają za zadanie tłumić zbytnie drgania cewki i mają powodować powrót cewki w środkową pozycję. Jak wiadomo w hdd znajdują się 2 magnesy ja założyłbym tylko jeden dolny. Jeden problem rozwiązany. Do głowic podłączam wzmacniacz stereo do wysterowania osi X i osi Y. do wzmacniacza odtwarzacz mp3 jakiejś malej pojemności... No i tam wrzucam pliki mp3, ale... nie muzykę tylko stereofoniczne modulacje różnych częstotliwości najlepiej piłokształtnych przebiegów w taki sposób, że na jednym kanale zadana częstotliwość X a na drugim np o połowę niższa i o różnych odstępach czasowych np na jednej osi (kanale) 40hz o czasie 4 sek. a na drugim np 6 hz o czasie 2 sek. Zależy mi na tym żeby urządzenie było bez żadnych wyrafinowanych interfejsów dlatego wybrałem taki właśnie sposób sterowania. Każda mp3 ma opcję powtarzania utworów więc "pokaz" mógłby lecieć non stop. Z tyłu urządzenia znajdowały by się tylko przyciski do obsługi mp3 czyli play i ewentualnie menu i power :) Aha prostszy pomysł z silnikami dc i lusterkami odpada :) No i mam takie pytanie. Co o tym myślicie :) Czekam na odpowiedzi.

0 3
  • #2 13 Paź 2010 00:01
    niciki
    Poziom 9  

Mógłbyś narysować jakiś poglądowy schemat tego, bo słabo to sobie wyobrażam?

0
  • #3 13 Paź 2010 21:19
    mmaker
    Poziom 18  

Schemat poglądowy :) Przepraszam za moje zdolności artystyczne, ale wydaje mi się, że w miarę czytelnie:

Projektor laserowy na disco ze śmieci?

0
  • #4 17 Paź 2010 11:25
    500285
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów