Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 1,5 dci IMMObilizer

dziedzinski3 07 Paź 2010 22:07 6706 8
  • #1 07 Paź 2010 22:07
    dziedzinski3
    Poziom 10  

Mam problem, gdyż czasem się zdarza, że gdy przekręcę kluczykiem od stacyjki, to immobilizer albo miga za szybko, albo świeci się ciągle, a efekt jest ten sam, nie mogę odpalić auta. Czasem za drugim razem odpala, czasem trzeba dłużej próbować, czasem mam tydzień spokoju, ale często problem się powtarza.
    Proszę o pomoc.

0 8
  • #2 07 Paź 2010 23:49
    czaderx
    Poziom 14  

nie wiem czy to ma zwiazek ze sprawa mnialem kiedys clio i powiem ci ze mialem to samo, pomoglo przed kazdorazowym odpaleniem auta wlaczyc/wylaczyc centralny przyciskiem w kluczyku.po jakims czasie idzie sie przyzwyczaic.

0
  • #3 08 Paź 2010 15:44
    dziedzinski3
    Poziom 10  

Dzięki, ale jednak wolałbym to naprawić.

0
  • #4 08 Paź 2010 21:14
    volsky
    Poziom 12  

Nie wiem jaki masz kluczyk ale jesli z cewka to najczesciej peka lut od tej cewki. Druga sprawa to pierscien dekodera (ten przy stacyjce) czesto "pada". Jak znalezc co jest przyczyna? Najlepiej wyeliminowac podejrzana czesc. Jesli masz drugi kluczyk to sprawdz na nim czy objaw sie powtarza, jesli nie to znaczy, ze kluczyk jest uszkodzony, jesli na drugim kluczyku jest to samo to wymieniaj pierscien.

0
  • #5 09 Paź 2010 18:57
    dziedzinski3
    Poziom 10  

Sprawdzałem na drugim kluczyku, sytuacja się też powtarza co jakiś czas. Najgorsze to jest to że nie zdarza się to za każdym razem, tylko czasem mam spokój, a czasem kilka razy z rzędu, raz nie mogłem chyba z 5 minut odpalić autka.

Dodano po 1 [minuty]:

Ten pierścień jak wymienić, nie rozkoduje się coś???

0
  • #6 09 Paź 2010 19:08
    miler80
    Poziom 34  

Nic się nie rozkoduje. To jest coś w rodzaju antenki nadawczo odbiorczej. Tylko uważaj bo to delikatna rzecz.

0
  • #7 09 Paź 2010 19:19
    dziedzinski3
    Poziom 10  

Jeszcze jedno pytanko, to się da naprawić, jak to wygląda dokładnie? Jeżeli nie można naprawić jaka jest dokładka nazwa tego urządzenia żeby poszukać na allegro, chciałem się dowiedzieć jeszcze jak to jest odłączane ?

2
  • #8 09 Paź 2010 19:40
    miler80
    Poziom 34  

Jest to pierścień wokół stacyjki, zobaczysz jak rozbierzesz obudowę kolumny kierownicy. Przymocowany na zatrzaski, odpinany kosteczką. Szukaj jako cewka immo.

0
  • #9 26 Paź 2010 17:24
    mc159
    Poziom 12  

Idź do punktu dorabiania kluczy, niech ci skopiują na zwykły plastikowy transponder, wywal cewkę z kluczyka, włóż dorobiony transponder i po problemie.

0