Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane II 1.4 16V + lpg - nag造 wzrost mocy

Jarlaxe 08 Oct 2010 09:43 12040 4
    Jarlaxe
    Level 2  
    Witam!
    W trakcie jazdy czy to na benzynie czy na gazie z regu造 po oko這 1-2 min jazdy samoch鏚 w pewnym momencie ma za du穎 mocy tzn. lekkie dotkni璚ie gazu i obroty bardzo skacz do g鏎y i ma si wra瞠nie 瞠 samoch鏚 ma z 200 koni:). Zapala si lampka Servis ale po zatrzymaniu i wy陰czeniu i zaraz ponownym w陰czeniu samochodu wszystko jest ok. do kiedy znowu taki b陰d si nie pojawi. Problem ten nie pojawia si za ka盥ym razem tylko sporadycznie. Za pierwszym razem pojecha貫m odrazu do mechanika podpieli auto pod kompa i wysz造 im takie rzeczy:
    - B陰d P0638 - Sterownik przepustnicy zak逝cenia dzia豉nia
    - B陰d P0300 - Przerywacz spalania rozpoznany b陰d dotyczy jako軼i spalin
    - B陰d P0606 - Uszkodzony sterownik zak逝cenia dzia豉nia
    Facet kaza pojecha najpierw do gazownika 瞠by sprawdzi instalacj gazow. Okaza這 si, 瞠 dwa wtryski gazu by造 zapieprzone i nie pracowa造 w豉軼iwie (zosta造 wymienione na nowe) poza tym z instalacj gazow wszystko niby ok.
    ale problem pozosta i dalej silnik czasem wariuje.
    Porad嬈ie co to mo瞠 by co bym si orientowa jak b璠 gada z mechanikiem.
    Z g鏎y wielkie dzi瘯i.
    volsky
    Level 13  
    Jarlaxe wrote:
    Witam!
    ma si wra瞠nie 瞠 samoch鏚 ma z 200 koni:).

Nic tylko sie cieszyc :)

Jarlaxe wrote:

podpieli auto pod kompa i wysz造 im takie rzeczy:
    - B陰d P0638 - Sterownik przepustnicy zak逝cenia dzia豉nia
    - B陰d P0606 - Uszkodzony sterownik zak逝cenia dzia豉nia

Niestety kody ani nazwy bledow nie sa mi znane, co oznacza diagnoze jakims podrzednym sprzetem.

Jarlaxe wrote:

Okaza這 si, 瞠 dwa wtryski gazu by造 zapieprzone i nie pracowa造 w豉軼iwie (zosta造 wymienione na nowe) poza tym z instalacj gazow wszystko niby ok.

Heheheh dwa wtryskiwacze wymienione, kasa zaplacona a efektow brak. Jesli brak efektow to po co wymieniac? Typowe dla gamoni co to wymieniaja "a noz sie uda trafic". Jedz chlopie do porzadnego warsztatu, zaplac raz (wiecej, bo fachowiec zna swoja wartosc a i sprzet tez kosztuje) i wyjdzie taniej niz odwiedzanie kilku partaczy.
    snozer
    Level 17  
    Ja bym sprawdzi na twoim miejscu wszystkie z陰cza kt鏎e by造 od陰czane przy monta簑 instalacji gazowej. Przede wszystkim od przepustnicy. Oczy嗆 je 鈔odkiem do syk闚 i z堯 ponownie. Wygl康a na to 瞠 przepustnica g逝pieje i j otwiera na maksa.J u siebie w 1.6 wymieni貫m trzy kostki od czujnik闚 bo by造 b喚dy i dwa czujniki. A po czyszczeniu przepustnicy zacz窸a mi 鈍irowa. Po oczyszczeniu z陰cza od przepustnicy na razie mam spok鎩. Dodam 瞠 je盥輳 tylko na benzynie
    lukaszgolembka1981
    Level 13  
    - B陰d P0638 - Sterownik przepustnicy zak堯cenia dzia豉nia
    op鏎, silnik regulacji przepustnicy: 2 - 8 om闚
    Sprawdzi z陰cze, w razie potrzeby oczy軼i je lub przymocowa aby zapewni dobre pod陰czenie.
    Sprawdzi op鏎:
    Wy陰czy zap這n. Wyj望 z陰cze z silnika regulacji przepustnicy.
    Zmierzy op鏎 pomi璠zy oboma wtykami silnika sterowania. Por闚na z podanym oporem.
    Sprawdzi pod陰czenie do ECU:
    Wy陰czy zap這n. Wyj望 z陰cze z silnika regulacji przepustnicy i ECU. Zmierzy op鏎 pomi璠zy oboma ko鎍闚kami z陰cza i odpowiednimi ko鎍闚kami w z陰czu ECU. Warto軼i powinny by < 1 om. Je郵i tak nie jest, to sprawdzi okablowanie.

Wtryskiwacz napi璚ie zasilania: 12 V
    op鏎: 13 - 17 om闚 do sprawdzenia
    lub cewka zap這nowa
    napi璚ie zasilania: 12 V
    op鏎 cewki pierwotnej: 0.5 - 1.5 om闚
    op鏎 cewki wt鏎nej: 6 600 - 8 200 om闚

- B陰d P0606 - Uszkodzony sterownik zak堯cenia dzia豉nia
    ten b陰d tak jak piszesz m闚i o sterowniku, ale to mog這 by chwilowe to jest w ko鎍u renault wi璚 sprawd styki i wszelakie po陰czenia
    _Misha_
    Level 2  
    Mia貫m to samo. Wspomniany wzrost mocy to tryb awaryjny samochodu. Opr鏂z tego 瞠 rwie na niskich obrotach to powy瞠j 3000 obrot闚 dostaje czkawki.. a powy瞠j 110km/h jecha si nie da. B喚dy te mi wywala這 z przepustnicy, wtryskiwaczy, ubogiej mieszanki, potem spada造 obroty .. a problem by tak banalny 瞠 a 鄉ieszny.. ogl康a這 samoch鏚 z 5 mechanik闚 w tym serwis.. nikt nie wiedzia co si dzieje.. naszcz窷cie nie wymienia貫m nic z tych rzeczy co mi kazano tylko diagnozowa貫m dalej.. a przyczyn b喚d闚 by brak kalibracji wtrysk闚 gazowych. Skalibrowa貫m.. i jak r瘯 odj掖 od 1,5 roku zero b喚d闚.