Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa szyby samochodowej w warunkach domowych?

waxman 08 Paź 2010 10:42 13431 9
  • #1 08 Paź 2010 10:42
    waxman
    Poziom 20  

Witam,

Kiedyś na allegro widziałem kleje (żywice etc.) którymi można było wypełnić kraterek po pęknięciu na szybie. Czy ktoś mógłby mi podesłac informacje jakie produkty zastosować? Gdzie kupić coś podobnego? Szukałem na google i allegro i obecnie nie mogę znaleźć nic podobnego.

2 9
  • #2 08 Paź 2010 10:56
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oczywiście wiesz, jakiego rozmiaru uszkodzenia można łatać i masz pompkę próżniową i przystawkę....

0
  • #3 08 Paź 2010 12:58
    RobertLodz09
    Poziom 29  

"Taniej" cie to wyjdzie kolego jak podjedziesz jednak z tym "uszkodzeniem" do warsztatu który takie rzeczy naprawia! Tam ci ocenią stopień uszkodzenia i czy jest to do naprawienia oraz dowiesz się o ewentualne koszty naprawy! Pozdrawiam!

0
  • #4 11 Paź 2010 08:48
    waxman
    Poziom 20  

Hej,
    No właśnie nie jestem przekonany, uszkodzenie ma średnicę mniejszą niż moneta 2 zł, jest na granicy pola widoku kierowcy i jest oddalone więcej niż 15 cm od krawędzi. Podjąde sobie do warsztatu, niech mi oszacują naprawę, ale myślę że dałoby się taniej. Możliwe że szyba ze szrota wyjdzie taniej, ale nie wiem czy w tym przypadku nie będzie to armata na wróbla (czas + koszty + robocizna). Kolego Błażej czy znasz koszty zestawu: pompka próżniowa i przystawka (+ coś do wypełnienia dziur) ?

Dodano po 39 [sekundy]:

I gdzie takie coś można dostać ?

0
  • #5 11 Paź 2010 13:12
    QamileQ
    Poziom 13  

szyba ze szrotu to już ostatecznośc gdy już masz niezłego "pająka". Zestawy do samodzielnej naprawy to jest ok. 50-150PLN. Warsztaty za tą usługe wołają sobie od 80PLN w górę więc nie jest to aż tak drogie, a przy samodzielnej naprawie można nawet pogorszyc sprawe. Aha i do jakiego samochodu to ma byc? Bo może rzeczywiście bardziej opłacalna byłaby wymiana szyby.

2
  • #6 11 Paź 2010 14:46
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ile kosztuje - nie wiem. Trzeba poszukać w firmach - hurtowniach zaopatrujących w narzędzia specjalistyczne. Na jednorazową zabawę, to rzecz całkowicie nieopłacalna. Zacząć należało od wykonania telefonu do firmy wstawiającej szyby. Na rynku, prócz oryginałów, jest cała masa zamienników i ich cena nie są wygórowane. I podjechać do firmy klejącej szyby, niech ocenią to fachowym okiem.

0
  • #7 11 Paź 2010 21:43
    hollywood
    Poziom 10  

W zeszłym roku robiłem takie uszkodzenie jak opisał waxman. W firmie Autoglass Jaan w Wawie kosztowało to bodajże 100+Vat. Czas roboty to było około godziny. Oczywiście klient pod żadnym pozorem nie może "patrzeć na ręce" pracownikowi, tak więc nic więcej n/t procesu nie powiem.

0
  • #8 19 Paź 2010 17:27
    waxman
    Poziom 20  

Hej,
    Na allegro znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/xxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Już kupiłem, jak tylko wypróbuje to napiszę, dzięki za sugestie.

Moderowany przez Błażej:

Hej, właśnie za naruszenie Regulaminu pkt 10.11, zarobiłeś ostrzeżenie.

0
  • #9 19 Paź 2010 19:39
    cefaloid
    Poziom 30  

hollywood napisał:
    W zeszłym roku robiłem takie uszkodzenie jak opisał waxman. W firmie Autoglass Jaan w Wawie kosztowało to bodajże 100+Vat. Czas roboty to było około godziny. Oczywiście klient pod żadnym pozorem nie może "patrzeć na ręce" pracownikowi, tak więc nic więcej n/t procesu nie powiem.

Drogo. Ja w tej samej firmie tylko innym mieście zapłaciłem 70 z vatem. Mogłem sobie patrzeć do woli.

Z tym unikaniem żeby klient patrzył na ręce to się im nie dziwię. W przypadku niektórych uszkodzeń trzeba, zupełnie wbrew intuicji, szybę jeszcze więcej rozbić by efekt był trwały. Lepiej by klient wtedy tam nie był i nie jęczał.
    Na Youtube jest masa filmików jak to się robi, pod hasłem windshield repair.

Polecam ten:
    http://www.youtube.com/watch?v=0ls8W0xGR5I&feature=channel
    Pokazuje dlaczego lepiej pojechać do warsztatu z uszkodzniem typu gwiazdka - bo mimo zalania żywicą takie pęknięcia mogą sobie lecieć dalej. Tu rozbijają pęknięcie w "wole oko" które zaokrągli i ograniczy "promienie" pęknięcia i nie pozwoli im by dalej rosły. A kto chętny na taką operację bez wprawy?

0
  • #10 18 Lis 2016 14:50
    waxman
    Poziom 20  

Sam zrobiłem, ale rozwiązanie pozostawiło trochę do życzenia. Pęknięcie było na brzegach dalej widoczne - ale mimo efekt wzmocnienia środka pęknięcia uzyskałem

0