Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy TV Philips - dźwięk słabej jakości

michgaw1 08 Paź 2010 11:17 1649 4
  • #1 08 Paź 2010 11:17
    michgaw1
    Poziom 11  

Witam serdecznie. Mam pytanko kupiłem wczoraj telewizor Philips'a LCD, posiadam dekoder telewizji na kartę, kiedy oglądam telewizję na dekoderze dźwięk jest bardzo słabej jakości, a gdy oglądam na siatce jest o wiele lepszy. Na starym kineskopowym TV była minimalna róznica w jakości prawie nie słyszalna. czy jest mozliwość podłączenia TV do dekodera za pomocą tego złącza SPDIF zeby dzwięk był lepszy?
    Z góry dzięki za pomoc
    Regulamin p.11. Proszę podać model. [Pablo]

0 4
  • #2 08 Paź 2010 11:56
    kazikszach
    Poziom 33  

Czym objawia się ta słaba jakość?
    Ogólnie jest zasada, że siła głosu w dekoderze ustawiona max, a regulacja pilotem od tv, gdyż inaczej to pojawiają się zakłócenia.

0
  • #3 10 Paź 2010 20:22
    michgaw1
    Poziom 11  

no dzwięk jest przytłumiony, próbowałem juz regulowa na wszystkie sposoby. A czt jest mozliwośc podłączenia tego SPDIF?

Model to Philips 32pfl360h/12

0
  • #4 21 Paź 2010 17:15
    Ekspert_Philips
    Poziom 13  

Michgaw1, możliwość podłączenia jak najbardziej istnieje – o ile Twój dekoder wyposażony jest w wyście S/PDIF. Ciężko wskazać czy rozwiąże to problem. Sprawdź też czy dla trybu oglądania telewizji cyfrowej (domyślnie „kanał” AV) ustawienia dźwięku w telewizorze są takie same jak dla telewizji analogowej.

Napisz czy po tym wszystkim co napisałem powyżej problem z dźwiękiem został rozwiązany. Jeśli nie, będziemy próbowali dalej.

0
  • #5 21 Paź 2010 20:36
    logos1996
    Poziom 13  

To samo co napisał ''ekspert'' ale sprawdź też czy nie masz jakiegoś equalizera,i jakie masz ustawienia dźwieku,powinny być tam jakieś procesory.I postaraj się pokombinować,ścisz na max. w tv i dekoderem reguluj,i na odwrót,może coś zadziała.pozdro.

Dodano po 36 [sekundy]:

Mianowicie,jak miałem od tpsy,to musialem regulować przez TV,a jak mam teraz ten dekoder od UPC,to reguluje dekodorem,nie ma żadnych zniekształceń.

0