Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie mogę kupić laser o mocy 200 mW?

08 Paź 2010 12:36 10071 27
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Te czerwone lasery 200mW moga miec moc podobna w jakims stopniu do tej wartosci. Ale widocznosc wiazki bedzie slaba, na pewno nie bedzie to miecz Vadera :) Poza tym, jak masz zamiar tym wymachiwac nucac star wars theme to zwroc uwage na kwestie bezpieczenstwa. Nie wypal tez dziury w kanapie czy innych akcesoriach domowych :P A jesli chodzi ogolnie o lasery, to zapraszam do zapoznania sie z moja strona: http://c4r0.skrzynka.org/
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Stawianie wymagan co do widocznosci wiazki a zaraz potem deklaracja zakupu okularow ochronnych to dwa "troche" sprzeczne podejscia...

Nie jest latwo obliczyc moc w danej odleglosci, bo trudno okreslic parametry tlumienia i rozpraszania osrodka w jakim swiatlo sie rozchodzi. Przy tak malej odleglosci w powietrzu mozesz przyjac ze nie ma znaczacego spadku mocy. Inna sprawa, ze jesli chodzi o bezpieczenstwo dla wzroku to znaczenie ma tez srednica i rozbieznosc wiazki, natezenie swiatla w punkcie gdzie znajduje sie obserwator i cas oddzialywania na oko. A co do Twoje go przypadku - uszkodzenia wzroku laserem moga byc niezauwazalne (nieodczuwalne w oczywisty sposob), co nie znaczy ze ich nie ma.
  • Poziom 15  
    Jak chcesz się bawić w postacie z SW to weś kup lepiej jarzeniówkę będzie taniej i myślę ze pomimo zasilania HV i tak bezpieczniejsza od lasera.....
  • Poziom 27  
    Carll napisał:
    Jak chcesz się bawić w postacie z SW to weś kup lepiej jarzeniówkę będzie taniej i myślę ze pomimo zasilania HV i tak bezpieczniejsza od l

asera.....

Witam.
    Rzuć to hobby !!!
    dziecku zrobisz kuku?
    Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Odradzam!!!!
    To jest bardzo nie bezpieczne!!!
    Taki leser możesz zobaczyć tylko dwa razy raz jednym okiem raz drugim tyle....
  • Poziom 12  
    Przesadzacie trochę z tym bezpieczeństwem (post wyżej). Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale kto jest na tyle głupi, aby celować wiązką lasera bezpośrednio w oczy?
    Lasery klasy 4 - np. ten 1W mogą uszkodzić wzrok od odbitej powierzchni.
    Według mnie, lepiej jakbyś kupił laser zielony np. 50mW za ok. 90zł. na DX niż ten 200mW czerwony, no chyba, że ten laser ma służyć do palenia :) - taniej wychodzą zapałki ^^
    Tydzień temu zamówiłem zielony laser 30mW od Romisen na RC123 - dużo ludzi piszę, że jest dobry stosunek cena=jakość, mam od Romisen latarkę i jest dobrze wykonana, jak za cenę 70zł. dlatego zamówiłem też od nich laser :P

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    W Polsce nie ma. Zdaje się, że moja strona jest jedną z większych traktujących o laserach z hobbystycznego punktu widzenia :)
    Zagraniczne forum głównie o wskaźnikach laserowych, ale nie tylko:
    http://laserpointerforums.com/
    Trochę bardziej zaawansowane technicznie i poważne sprawy - projektory laserowe i nie tylko:
    http://www.photonlexicon.com/forums/forum.php

To są fora traktujące o laserach "rozrywkowych". Są też podobne na inne tematy (np. amatorska holografia). A jeśli chodzi o zagraniczne strony o laserach podobne do mojej, to jest tego pełno. Wystarczy poszukać.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    szybciej zapali 405nm bo fala jest krótsza i lepiej absorbowana przez ciała ..405nm to tak dla jasności światło UV ...
    A co do polskiego forum o tematyce laserowej to kilka lat temu były chyba z 4 próby utworzenia takiego forum w których uczestniczyłem ale jak to w tym chorym kraju lamelstwo pokazało co potrafi i wszystko upadło ... a ludzie którzy coś tam sensownego zbudowali i maja wiedzę wola się bawić sami w piwnicach bo nie warto tego publikować na forum ,a na pewno nie w tym kraju....
  • Poziom 12  
    Zagranicznych stron jest b. dużo o laserach, najczęściej wchodziłem na laserpointerforums.com - dużo tematów. Co do Polski, są 2 takie fora, blog i jeszcze inne trupy :D bo niema nic ciekawego na nich, chociaż na jednym forum coś się dzieje...
    Początkowo było to forum o światełkach dyskotekowych, ostatnio dali dużo działów o laserach i "poszli" bardziej na lasery. Za niedługo mają podobno kupić domenę i hosting...

Pozdrawiam!
  • Poziom 36  
    G-Force napisał:
    Mam do Was jeszcze jedno pytanie czy długość fali lasera ma wpływ na jego moc ? załóżmy że mamy dwa lasery o mocy 500 mW niebieski (405 nm) i czerwony (650 nm) każdy z nich ma wiązkę o tej samej średnicy 2 mm na odległości 5 metrów czy któryś z tych kolorów zapali kartkę papieru szybciej ?
    Moc nie jest zależna od długości fali. Jeśli wiązka ma 500mW to tyle ma i koniec. Ale tak jak Carll napisał, możliwość zapalenia czegoś zależy od długości fali, bo od niej zależy jaka część mocy wiązki zostanie odbita, jaka rozproszona i jaka pochłonięta. Tylko moc pochłonięta nagrzewa materiał i powoduje że się on zapala.

Carll napisał:
    405nm to tak dla jasności światło UV
    Według najświeższej definicji światło widzialne obejmuje zakres 380-780nm. Starsza definicja mówiła chyba o 400nm, i o tej samej wartości mówi definicja UV, więc 405 już się nie łapie pod UV :)
  • Poziom 36  
    Nie chodzi o to co widać a czego nie i przy jakiej mocy. UV obejmuje konkretny zakres długości fali i 405nm nie leży w tym zakresie.
  • Poziom 36  
    Heh, no nie chcę się kłócić, ale chyba muszę :P Jakie to charakterystyczne dla UV zjawiska zachodzą? Jedyne zjawisko jakie zachodzi dla UV, a nie zachodzi dla VIS, które przychodzi mi do głowy to jonizacja, ale to też nie jest zjawisko "charakterystyczne dla UV" a poza tym nie zachodzi dla 405nm. Poza tym, gdyby 405nm w praktyce było jak UV, to w teorii też byłoby UV. Jeśli chodzi o miejsce podziału miedzy UV i VIS to wynika ono wyłącznie z widzialności danego promieniowania przez ludzkie oko, a umowne zmiany tego progu spowodowane są różnymi warunkami ustalenia czy dane promieniowanie jest jeszcze widzialne czy już nie.
  • Poziom 1  
    Skoro już w wątku mowa o laserach 405nm:

Czy wskaźnik o deklarowanej mocy mniejszej niż 10mW i długości fali 405nm jest niebezpieczny dla wzroku jako wskaźnik?

Mam tu na myśli patrzenie na światło odbite np na ścianie, mapie, tablicy itd (a nie bezpośrednie świecenie wiązką w oko).

Dziwny ten wskaźnik, bo przez okulary widać mały spójny punkt odbitego światła, a bezpośrednio gołym okiem ten punkt się (jakby to laicko określić) rozlewa...
  • Poziom 36  
    Reaguje na niebieskie. Chociażby na 405nm :) Naklejki fluorescencyjne też reagują na niebieskie światło, a większość fluorescencyjnych substancji reaguje również na promieniowanie X.