Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niedziałający touchpad - laptopy HP Pavilion i ProBook. HOWTO

AnnoDomi 08 Oct 2010 14:37 63318 0
 • Niejeden użytkownik może spotkać się z sytuacją gdy nagle przestanie działać mu touchpad w komputerze. Jeśli ma szczęście to zobaczy jeszcze znikające logo touchpada na ekranie. Od tej chwili touchpad nie działa, w jego lewym górnym rogu zaczyna świecić dioda, której obecności wcześniej użytkownik nawet się nie domyślał. W biosie i w menedżerze urządzeń wszystko jest OK. Restart komputera nie pomaga, reinstalacja sterowników nie pomaga... więc gdzie tkwi problem?!

  Co bardziej dociekliwi zaczną oglądać laptopa szukając klawisza włączającego/wyłączającego touchpad. Ale w tych notebookach nie ma takiego klawisza. Nie ma skrótu na klawiaturze ani też żaden z klawiszy Fn nie ma przypisanej takiej opcji.

  Problem jest prozaiczny i łatwo go rozwiązać - wystarczy... dwa razy "kliknąć" palcem na diodzie w touchpadzie (w lewym górnym rogu touchpada) aby go uaktywnić, bądź zdezaktywować.

  Powodzenia i mniej nerwów życzę...
  About Author
  AnnoDomi
  Level 27  
  Offline 
  Has specialization in: obsługa informatyczna i serwisowa przedsiębiorstw
  AnnoDomi wrote 767 posts with rating 108, helped 104 times. Live in city Katowice, Sosnowiec. Been with us since 2007 year.