Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1035 Aficio - paski na wydruku.

08 Paź 2010 19:09 1488 9
  • Poziom 17  
    Witam, mam ksero jak w temacie. Od 3 – 4 dni na wydrukach i kartkach z ksera pojawiły się paski – jak na załączonym foto. Foto przedstawia ksero kartki czystej z maksymalnym ściemnieniem ale w trybie normal kreski są delikatniejsze..
    Ksero kupiłem około 1.5 roku temu od handlarza przepracowało już parę kartonów.

Jaka jest przyczyna pojawienia się tych kresek? Brudne wałki bęben? Czas na wymianę podzespołów jeżeli tak to których?

Ricoh 1035 Aficio - paski na wydruku.
  • Specjalista - kserokopiarki
    na początek to przydałaby się porządna konserwacja. Ponaddto dobrze by było abyś podał przebieg materiałów
    Wygląda na zajechane (zwłaszcza bęben) materiały. Zacząć od solidnego wyczyszczenia i regulacji. Wstępnie bęben i listwa. Warto jeszcze deweloper świeży zasypać i zobaczyć w jakim stanie jest rolka ładująca i wałki w utrwalaczu.

C.
  • Poziom 17  
    OK dzięki za informacje.
    Tak jak pisałem kartka jest kserowana na max ściemnieniu na normalnym tak tragicznie to nie wygląda ale głupio komuś wydrukować prace z paskami..:/

Ile taka regulacja czyszczenie i wymiana pod zespołów będzie mnie kosztować .. mniej więcej?

Przebieg materiałów? -tzn???
  • Poziom 10  
    Ile kopii było wykonanych na częściach które są aktualnie w kopiarce ??
    Czy przy wykonaniu tej przykładowej kopii położyłeś kartkę na szybie ?? ponieważ niektóre kreski czy kropki mogły być na klapie.
    Zależy od serwisu... Warto by zajrzał do tego fachowiec. Sam możesz zrobić więcej złego niż dobrego. Poza tym części trzeba wymienić i wyregulować kopiarkę a mieszanie w kodach może zaszkodzić maszynie definitywnie :) Popytaj w kilku serwisach - będziesz miał rozeznanie.

C.
  • Poziom 10  
    Na początek konserwacja. wyczyszczenie optyki tak na moje powinno pomóc.
  • Poziom 15  
    Kiedyś miałem coś podobnego i był to laser...
  • Poziom 14  
    Również uważam że to wina lasera. Mimo wszystko powinno się zrobić pełną konserwację urządzenia.
  • Poziom 25  
    Nie, wyczyszczenie optyki nie pomoze.

I nie - to nie laser.

Tak jak juz pisali wyzej ludzie, ktorzy wiedza o czym pisza - zacznij od bebna, listwy i rolki ladujacej. Developer mozesz zostawic na pozniej.

Powodzenia