Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T5 2.5 TDI 130 ps olej w zbiorniczku. Proszę o pomoc.

toto5 08 Paź 2010 20:50 3691 4
  • #1 08 Paź 2010 20:50
    toto5
    Poziom 9  

Witam!
    Mam problem z T5 2.5 TDI pokazał się olej w zbiorniczku. Na początek sprawdzona chłodniczka oleju jest OK. Następnie wymieniona pompa wody na nową, po tej wymianie raz przepłukałem układ wodą z ludwikiem, niby trochę lepiej ale jeszcze pojawiły się plamki oleju , przepłukałem jeszcze raz niestety dalej pojawiają się po rozgrzaniu plamki oleju. Po wyjęciu bagnetu nie ma śladu wody w oleju, ale pod korkiem wlewu oleju nachodzi biały nalot. Silnik pracuję ładnie, równo , moc OK, nic nie dymi.
    Czy może mi ktoś poradzić co działać dalej? Rozbierać głowicę ( uszczelka, głowica lub blok - uszkodzone) Czy może próbować jeszcze kilka razy przepłukać porządnie układ. Czy jest możliwa jeszcza jakaś inna ("tańsza w kosztach) usterka. Dziękuje za rady. Pozdrawiam.

0 4
  • #2 08 Paź 2010 20:55
    T5
    Admin grupy Samochody

Jak była sprawdzana chłodniczka oleju-opisz.

1
  • #3 08 Paź 2010 21:01
    toto5
    Poziom 9  

Podmieniłem od znajomego który twierdził, że jest "ok". Znajomy handluje częściami, ale nie mogę ręczyć 100%, że powiedział prawdę. Jak ją najlepiej sprawdzić ? Dzięki za szybką reakcję.
    EDIT:W sumie głupie pytanie, jutro ją sprawdzę, zakorkuje z jednej strony z drugiej powietrze - w w wodę i napiszę co wyszło.

2
  • Pomocny post
    #4 08 Paź 2010 21:37
    T5
    Admin grupy Samochody

Woda musi być gorąca.

0
  • #5 08 Paź 2010 21:46
    toto5
    Poziom 9  

Chłodniczka sprawdzona. Jest sprawna...

2