Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAG - 772DT brak podswietlania

08 Paź 2010 21:28 995 2
  • Poziom 12  
    Witam jeśli napisałem w złym dziale to proszę o przeniesienie go.

No to tak mam monitor MAG - 772DT i jest z nim taki problem ze po uruchomieniu go podświetlanie monitora włączy się na sekundę i zgaśnie. I tak dzieje się przy każdym uruchomieniu monitora. Napięcie dochodzi do inwertera bezpiecznik jest dobry regulacja jasności działa bo napięcie na jednym z pinów sie zmienia. Co może być przyczyną że tak sie dziej? Poniżej zdjęcie inwertera.

MAG - 772DT brak podswietlania
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Było wiele razy na forum - pomierzyć trafka i tranzystory nimi sterujące, podstawić elektrolity w zasilaczu (gałąź zasilająca inwerter). Wystarczy poszukać i poczytać.
  • Poziom 12  
    Trafka są dobre bo mierzyłem właśnie i obstawiam ze jakiś tranzystor padł tylko muszę go jakoś znaleźć. Jeszcze nie wiem jak sprawdzić te tranzystory ale poczytam na forum jak nie będę wiedział jak je sprawdzić to napisze.
    Ogryz dzięki za odpowiedz

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

Nie no pomóżcie mi nigdy nie bawiłem się w SMD i nie wiem jak to "ugryźć" nawet nie wiem jak te tranzystory sprawdzić. Jeśli możecie to pomóżcie mi od czego zacząć i jak to zrobić żeby było dobrze.
    Z góry dziękuje.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Chyba znalazłem przyczynę na zasilaczu jest ponad 15V a powinno być max 12V na inwerterze gdy próbowałem odpalić na innym zasilaczu sam inwerter to wszystko ładnie działało. Teraz muszę rozkręcić zasilacz bo jest zewnętrzny i popatrzeć do niego co tam jest nie tak ale już wiem ze to nie wina inwertera.