Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Pioneer A-501R - problem z bezpiecznikiem

08 Paź 2010 23:23 1604 4
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem, gdyż dzisiaj podczas niegłośnego słuchania muzyki spalił mi się bezpiecznik we wzmacniaczu Pioneer A-501R (chyba bezpiecznik sieciowy). Był wstawiony bezpiecznik topikowy o oznaczeniu T2.5 [A] 250 [V].
  W sklepie, gdzie kupowałem dostałem tylko F2.5 [A]. I niestety sytuacja się powtarza - po pewnym czasie działania wzmacniacza bezpiecznik się przepala.
  Ciekawe jest to, iż jak wzmacniacz mocniej poruszę to jest podobna sytuacja. Spalił mi już trzy F2.5 [A]. Mam poza tymi jeszcze F8 [A] i zastanawiam się czy można go włożyć?

  Podam jeszcze pewien szczegół, iż po około miesiącu od zakupu (rok temu) pojawiły się problemy, w trakcie słuchania muzyki w losowy sposób zaczynał trzeszczeć głośnik, kilka lub wszystkie. Poprawiało się, gdy wyciągałem jack'a z gniazdka komputera i wkładałem z powrotem, ale po jakimś krótkim czasie sytuacja się powtarza.
  Proszę o pomoc, gdyż nie wiem jak sobie z tym poradzić.
 • Poziom 25  
  Bezpiecznik jest właśnie od tego by się przepalać - co świadczy o uszkodzeniu układu elektronicznego.
  Wymiana bezpiecznika na nowy nie ma żadnego sensu - trzeba zlikwidować przyczynę owego przepalania.

  Zakładanie mocniejszego bezpiecznika może doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń w układzie a nawet do jego zniszczenia.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Jesli to bezpiecznik sieciowy i przepala sie tez po poruszeniu wzmacniaczem sprawdz czy nie powstaje jakies zwarcie na wlaczniku power ,na przewodach przed lub za trafo,w zasilaczu. Jesli tu nie ma przyczyny trzeba wyciagnac bezpieczniki lub wylutowac przewody od zasilacza do koncowki i tak go wlaczyc, bedzie wtedy wiadomo czy usterka jest na zasilaniu czy na koncowce mocy
 • Poziom 38  
  Usterkę masz na pewno jakąś, za to wkładasz bezpieczniki szybkie F które kompletnie się nie nadają do tego celu. Maja być zwłoczne T. Jednakże to nie jest rozwiązanie problemu. Sprzeta trzeba rozebrać i obejrzeć czy coś nie przywiera do obudowy lub ewentualnie coś nie łączy.
  Pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Wyczyściłem włącznik power, wyglądało jakby coś nie stykało. Oraz jeden z tranzystorów końcówki mocy miał odłamaną nóżkę.
  Teraz już nie ma problemu z bezpiecznikiem. Pozostało trzeszczenie, ale to w nowym temacie zamieszczę. Dziękuję za podpowiedzi.
  Pozdrawiam