Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odzyskiwanie danych ze starego dysku po uszkodzeniu laptopa

08 Paź 2010 23:42 7521 5
  • Poziom 9  
    Witam. Jakiś czas temu całkowicie padł mi laptop, kupiłem nowego, jednak chciałbym odzyskać dane ze starego dysku. Stary dysk to segate ATA Ultra DMA, w nowym laptopie mam zewnętrzne wejście typu SATA. Czy istnieją jakieś przejściówki żeby podłączyć stary dysk do nowego kompa i skopiowac dane? Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/przejsciowka-sata-na-ide-ata-instrukcja-i1255572385.html ale chyba to nie to, nie bardzo znam się na tym. Szukałem po forum, ale albo jestem ślepy albo nikt wcześniej nie poruszał podobnego problemu. Proszę o poradę. Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Zdaje się że masz dysk 2,5 cala a oglądasz 3,5 więc albo posłuchaj SebMarszal-a albo podłącz odpowiednio w innym komputerze (laptop lub Stacjonarny ze złączem/przejściówką 2,5" ) i ściągnij pliki po sieci (lan).

Jest jeszcze bardziej pokręcony sposób. Nie podałeś modeli dysku i laptopów ale jesli możesz podpiąć (podmienić) stary dysk w nowym laptopie to:

- odpalasz system z jakiegoś CD lub Pendrive-a
    - przerzucasz pliki na pendrive
    - podmieniasz dysk na nowy i pliki z Pendrive-a wrzucasz już wedle życzenia
  • Poziom 30  
    No ale to USB na Sata a ty masz IDE - ile tych przejściówek chcesz kupić ?
    Nie szkoda pieniędzy na jednorazową operację ? Kup jak chcesz wykorzystywac w przyszłości.
    A moja rada - podejdź do jakiegoś sklepu/serwisu/kolegi i zaproponuj 4-pak piwka lub jakąś kaske i ci przegrają na dysk/laptopa/pendrive/DVD-R.