Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falownik Altivar VP3 AM 101 czy ktoś zna ten model?

tomek.m 09 Oct 2010 10:47 2028 3
    tomek.m
    Level 12  
    Witam mam powyższy falownik i mam kilka pytań a nie mam instrukcji:
    1. jak regulować wartość zabezpieczenia przed przeciążeniem?
    2. czy do zatrzymywania pracy mogę posługiwać się wyłącznikiem opisanym jako inter-locking?
    3. czy potencjometr 1,5kOhm 2W będzie odpowiedni?
    Falownik Altivar VP3 AM 101 czy ktoś zna ten model? Falownik Altivar VP3 AM 101 czy ktoś zna ten model? Falownik Altivar VP3 AM 101 czy ktoś zna ten model?
  • Helpful post
    12robert12
    Level 28  
    1) pewnie nie da się regulować tego parametru. Falownik jest przystosowany prawdobodobnie do pracy z silnikiem 0,75kW. Wiem, że kiedyś dodawano zewnętrzny przekaźnik termiczne na wyjściu falownika i jego styk pomocniczy dawano do obwodu zatrzymania falownika.
    2) tak i chyba należy. Najlepiej zrób próby jak się falownik zachowuje przy sterowaniu tym wejściem.
    3) najlepiej daj 10kom.

Zrób zdjęcia wnętrza. Powinny być opisane potencjometry.
    tomek.m
    Level 12  
    Są dwa potencjometry ale nie są opisane, na płycie jest też kilka zworek. Podłączyłem falownik z potencjometrem 1,5 kOhm i działa ale gdy ustawie małą prędkość silnika to falownik "buczy" czy to wina zbyt małej rezystancji potencjometru czy po prostu "ten typ tak ma"?
    Falownik Altivar VP3 AM 101 czy ktoś zna ten model?
  • Helpful post
    andrzejek23
    Level 19  
    Quote:
    3) najlepiej daj 10kom.

1,5kΩ w zupełności wystarczy. To jest tylko dzielnik napięcia i nie widzę związku z opisywaną pracą falownika.