Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROVER 200 odwrotnie podlaczony akumulator. nie odpala

09 Paź 2010 11:07 3618 11
  • Poziom 9  
    Witam jak w temacie moj brat odwrotnie podlaczyl akumulator i probowal odpalic. z tego co mowi auto przy zle podlaczonym aku ''trabilo'' a gdy podlaczyl dobrze zapalaja sie wszystkie kontrolki i auto nie odpala.
  • Poziom 17  
    Wydaje mi się że uszkodził conajmniej moduł sterujący tzw przez mechaników "komputer" ,bo przeważnie takie moduły mają na zasilaniu i wyjściach powstawiane diody zaporowo.
  • Poziom 28  
    W tym przypadku koledzy sterownik pewnie będzie do naprawy lub wymiany na inny.
    Nie muszę wam pisać że jak wymienicie na nowy to musi być czysty.
    Nie wiadomo czy nie uszkodziło się coś jeszcze.
    Jeśli potrzebujecie jakiś informacji zadajcie konkretne pytanie odpowiem
    Ostatnio jak robiłem taki samochód też po odwrotnym zapięciu klem akumulatora poleciał nawet regulator napięcia w Alternatorze sterownik nie powiem dało się naprawić na razie jeździ
  • Poziom 25  
    Przy odrobinie szczescia ... sprawdzic bezpieczniki , byc moze ze byly slabsze niz diody w sterownikach .
  • Poziom 28  
    wiesz ja zakładam że bezpieczniki posprawdzał w pierwszej kolejności zanim post napisał obstawiam ,że i tak zakończy się naprawą sterownika bądź wymianą
  • Poziom 1  
    miałem taki sam problem z klemami ale mi na szczęście szczelił bezpiecznik 70Amper jak zabrałem sie za naprawe z kumplami po alkocholu:)

Moderowany przez Pawel wawa:

Jeszcze jeden tak napisany post i wylatujesz z forum!

• Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam
    ja mam propozycję do kolegi ( to forma bezpłatnej pomocy nie reklamy czy spamu )
    mam rozkodowane ecu do rovera R200 jeśli chcesz pisz na pw podasz namiary na siebie i ci pożyczę podstawisz i sprawdzisz czy odpala . Już nic innego mi nie przychodzi do głowy żeby rozwiązać temat . Jestem bardzo ciekawy co się uszkodziło tobie w tym aucie
  • Poziom 9  
    na szczescie padl tylko rozrusznik... takze dzieki wielkie za zainteresowanie ale obylo sie bez wiekszych kosztow
  • spec od auto-elektro
    Najpierw zakładasz temat a na końcu piszesz bzdury jakby rozrusznik miał coś wspólnego z odwrotnym podłączeniem akumulatora.P
  • Poziom 9  
    sorki ale moj brat byl u mechanika i mial wymieniany rozrusznik i przewody od rozrusznika tak wiec napisalem to co mi brat powiedzial...
  • Poziom 28  
    G... prawda z tym rozrusznikiem, odwrotnie podłączony też kręci się we właściwą stronę. Wielokrotnie sprawdzane, brata naciągnęli na koszty.
  • Użytkownik obserwowany
    Alternator na pewno poleciał, ale co tam rozrusznik- alternator jeden kit.