Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy będzie nowa wersja Katalogu tranzystorów 2007 by Nyquist

nyquist 09 Paź 2010 11:51 909 0
  • #1 09 Paź 2010 11:51
    nyquist
    Poziom 24  

Witam wszystkich Elektrodowiczów.
    Jako twórca Katalogu Tranzystorów 2007 by Nyquist (Link), chciałbym zaproponować stworzenie nowej wersji tego programu, wzbogaconej o szereg nowych funkcji, takicj jak m.in.:

- sukcesywna aktualizacja oficjalnej, dołączanej do instalacyjnej wersji programu, bazy danych o nowe elementy,
    - możliwość dodawania nowych elementów przez użytkownika,
    - tworzenie własnych list podręcznych wybranych elementów z możliwością ich wydruku oraz zapisu na dysk,
    - mechanizm automatycznego wyszukiwania wybranego elementu w najpopularniejszych wyszukiwarkach www oraz sklepach internetowych i Allegro,
    - anglojęzyczna wersja programu,
    - chciałbym także w najbliższej przyszłości wzbogacić program o równorzędny katalog diod,
    - możliwe inne funkcje zaproponowane przez Was.

Pierwotna wersja Katalogu została wyposażona przeze mnie w najpotrzebniejsze funkcje, jednak sam, będąc elektronikiem - hobbystą, z perspektywy czasu widzę, że opracowanie i dodanie do aplikacji nowych możliwości w znacznym stopniu ułatwiłoby pracę.

Opracowanie nowych mechanizmów wymagałoby jednak ode mnie, jako programisty, poświęcenia sporo czasu, kórego jak wiadomo ciągle brakuje, dlatego chciałbym zaproponować Wam - Elektrodowiczom współpracę i współtworzenie nowej wersji Katalogu. Wasz wkład miałby polegać głównie na dodawaniu nowych elementów do bazy. Każdy, kto przyczyniłby się do powiększenia bazy danych o choćby 1 wpis, otrzymałby wynagrodzenie. Oczywiście szczegóły byłyby przedmiotem dyskusji, natomiast na obecną chwilę moja propozycja jest następująca: połowa zysku ze sprzedaży Katalogu jest dla Was, do podziału, proporcjonalnie do wykonanej pracy, tzn. ilości dodanych wpisów do bazy. Program w nowej wersji miałby być płatny (niestety). Cena miałaby być także przedmiotem dyskusji, osobiście myślę o ok. 50 zł.

Ponieważ aby móc „sprzedać” program, musiałbym założyć działalność gospodarczą, zakupić sprzęt i oprogramowanie pozwalające na legalną działalność (czyli wydać masę grosza i rzucić się na „głęboką wodę”), chciałbym prosić Was o wypowiedzenie się co o tym wszystkim myślicie. Czy bylibyście zainteresowani pomocą w tworzeniu nowej wersji Katalogu? Czy bylibyście skłonni zakupić ten program? Czy mam dać sobie spokój z tym pomysłem?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów