Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Objawy uszkodzonej cewki w Fiacie Punto.

maciekchn 09 Oct 2010 12:36 19475 7
    maciekchn
    Level 21  
    Witam.
    Jakie mogą być objawy uszkodzonej cewki?
    U mnie sprawa wygląda tak, że auto miało problemy z ruszeniem na LPG strasznie szarpało. Na PB ruszało lecz praca silnika nie jest taka jak powinna.
    Silnik pracuje w miarę równo lecz, gdy wcisnę pedał gazu robi pr pr pr do 2.5tys obrotów.
    Później dopiero gazuje. Kable wymienione, świece też.

Aha i 2 problem to dziś zmieniałem płyn w chłodnicy poluzowałem termostat woda uciekła. Później z dolnego węża chłodnicy zalałem nowym płynem zimowym. Poczekałem aż się załączy wentylator, stopniowo dolewając i gnąc węże.
    Parownik pokrył się szronem.
    Czy to zapowietrzony układ i odpowietrzy się z czasem jazdy?
    tzok
    Moderator of Cars
    Jakie Punto? Jaki silnik? Nie ubywa Ci płynu z chłodnicy?

Układ chłodzenia w Punto nie odpowietrza się sam a już zwłaszcza jak jest LPG. Masz dwa odpowietrzniki - jeden na chłodnicy, drugi na wężu idącym do nagrzewnicy, niestety masz LPG więc zapewne najskuteczniejszą metodą na odpowietrzenie będzie popuszczenie węża przy reduktorze.
    maciekchn
    Level 21  
    Punto 1 z silnikiem 1,1 z 97roku instalacja lovtec.Nie wiem czy ubywa bo dopiero zmieniłem.Wczesnej miałem wodę des. czasem dolewałem ale b.sporadyczne.
    tzok
    Moderator of Cars
    Jesteś w stanie stwierdzić czy jest iskra na wszystkich cylindrach - tylko nie zdejmuj fajki ze świecy na pracującym silniku ani nie uruchamiaj silnika z odpiętą jedną świecą, jeśli nie masz przyrządu do sprawdzania iskry (taka specjalna świeca z "okienkiem") możesz przepinać po jednym kablu zapłonowym do dodatkowej świecy dotykającej gwintem masy silnika, jest to jednak dość zgrubna metoda.

Masz w tej instalacji emulator lambda? Jak jest ustawiona emulacja sondy?

Jesteś pewien, że nie pracuje jednocześnie na benzynie i gazie? Zakręć zawór na butli LPG i spróbuj się przejechać tylko na benzynie.
    maciekchn
    Level 21  
    Iskra musi byc bo odpala na dotyk.Auto jeździ można jechać lecz nie przyspiesza jak powinien czasem strzeli jak gazuje...Jadać autem czuje jak bym miał 300kg ładunku + jak jadę słychać pr pr pr pr Na analizatorze wyszło ze jest dużo węglowodoru (lub cos takiego)
    tzok
    Moderator of Cars
    Wysokie stężenie HC jak najbardziej świadczy o niesprawności układu zapłonowego lub zbyt bogatej mieszance paliwowo-powietrznej.
    Auto bez problemu zapali na 3 cylindrach i będzie jechać, w przypadku tego silnika nawet nie zauważysz różnicy w pracy silnika na wolnych obrotach.

Jak słychać prrrr to możesz mieć jeszcze zawory do regulacji.

Zakręć gaz i pojeździj trochę na samej benzynie, a najlepiej wykasuj adaptacje sterownika na diagnostyce. Sprawdź cewki zapłonowe (pasują z malucha ELX) i kompresję silnika.
    maciekchn
    Level 21  
    Kupie cewkę może to ona...Znajomy miał podobnie ze nie chciał jeździć na PB okazało sie filtr paliwa :)

Zakręć gaz i pojeździj trochę na samej benzynie, a najlepiej wykasuj adaptacje sterownika na diagnostyce. Sprawdź cewki zapłonowe (pasują z malucha ELX) i kompresję silnika.

Gaz zakręciłem pojeździłem i różnicy żadnej nie było...Ciśnienie sprawdzę za 1tydz jak będę u znajomego.
    maciekchn
    Level 21  
    Problem z autem rozwiązany ostatecznie nie potrafię powiedzieć co było powodem awarii bo wymieniłem 3 rzeczy od razu (cewkę przepustnice rozrząd)