Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung clp 315 świeci czerwona dioda

koval79 09 Paź 2010 14:13 4041 3
 • #1 09 Paź 2010 14:13
  koval79
  Poziom 2  

  Samsung clp 315 świeci czerwona dioda
  sprawdziłem wszystkie możliwości opisane w instrukcji i żadna z nich nie okazała się słuszna. w naprawianej drukarce było zrobione ok. 200 str od nowości. Problem tkwił w elektro-sprzęgle od zmiany napędu tonerów, takie u góry drukarki z prawej strony.
  należy rozebrać i wyczyścić to sprzęgło najlepiej przeszlifować okładziny papierem wodnym o granulacji 800 po czym odtłuścić benz. ekstrakcyjną i zmontować po złożeniu zadziałało więc piszę bo może komuś pomogę pozdrawiam

  0 3
 • #2 10 Maj 2012 13:57
  andug
  Poziom 15  

  Witam. Trafiła do mnie też taka sama drukarka z objawem słabej jakości wydruk w kolorze czarnym. Po moim pierwszym uruchomieniu drukarki po krótkim rozruchu maszyna wskazuje na czarny toner i świeci się dioda (ta niżej). Nie można wydrukować żadnej strony ani z poziomu drukarki, ani z komputera. Rzecz dzieje się przy kilku tonerach, raz po zmianie tonera błąd zniknął i wydrukowała się strona demonstracyjna, później dalej to samo. Nadmienię, że śmietniczek wymyty drukarka w środku przedmuchana sprężonym powietrzem. Czy to może być wina elektrosprzęgła, czy przyczyny szukać gdzieś indziej.

  0
 • #3 14 Maj 2012 15:02
  andug
  Poziom 15  

  Witam. Błąd z czerwoną diodą został wyeliminowany. Rozkręciłem jeszcze raz całą drukarkę podmieniłem przód (być może jakiś metalowy bolec dotykający tonery nie stykał) wymieniłem/wyczyściłem czujnik ze śmietniczka, poprawiłem złącza w drukarce i błąd zniknął. Niestety pojawił się kolejny, drukarka drukuje całą stronę na czarno, z elektrody wyczytałem, iż może to być związane z podawaniem wysokiego napięcia. Czy może to być związane z poprzednim błędem - czerwoną diodą, czy może gdzieś pojawił się błąd podczas składania, proszę o odpowiedź, tak na "chłopski rozum".

  1
 • #4 02 Cze 2012 23:54
  andug
  Poziom 15  

  Problem rozwiązany. W tych drukarkach laserowych firmy Samsung płytka z elektroniką komunikuje się elektrycznie z bębnem i tonerami za pomocą metalowych sprężyn. Dwie z nich są dłuższe (stosowne oznaczenia na plastiku po zdjęciu laminatu), niestety podczas składania musiałem nieopatrznie pomylić sprężyny. Mały błąd, a powoduje spore problemy. Temat uważam za zamknięty

  1