Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford focus czujnik zderzeniowy

09 Oct 2010 17:23 17429 15
  • Level 13  
    Witam!
    Jak sam temat wskazuje problem polega na tym by usunąć błąd poduszek(kontrolka na pulpicie).
    Jestem zielony w temacie forda więc proszę o pomoc!
    Auto jest po wypadku, miało wystrzeloną poduszkę kierowcy.
    Pytanie.. czy trzeba wymienić wszystko tzn napinacze sterowniki i poduszkę??czy wystaczy wymienić sterownik by usunąć błąd i aby pozostałe poduszki były sprawne??
    podłacze pod temat jeszcze zapytanie czy czujnik zderzeniowy to ten który jest na obrazku??ponieważ ze starego zostały tylko szczątki:/
    Ford focus czujnik zderzeniowy[/img]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 33  
    trzeba wymienic uszkodzone elementy , a zdjecie przedstawia czujnik inercyjny pompy paliwa a nie przedni czujnik zderzeniowy o który ci chodziFord focus czujnik zderzeniowy
  • User under supervision
    Koszt ok 700-1000zł jak się dobrze zakręcisz.
    Kup sterownik byle nie od anglika.
  • Level 13  
    Wielkie dzięki kolego! pomogłeś, bo nie wiedziałem czy to jest ten czujnik:)
    więc tera kwestia znalezienia miejsca jego mocowania, i przed założeniem pironapinaczy i poduszki kierowcy chciałbym sprawdzić czy z całą resztą wszystko ok, pytanie...czy jest możliwość usunięcia błędu i sprawdzeniu czy wszystko działa czy wpierw muszę założyć pironapinacze, czy też pironapinacze i poduszkę??
    Co do wypowiedzi kolegi o kosztach... 700-1000zł
    jak dobrze pójdzie to uda mi się to wszystko złożyć w granicy 300-400zł:)
  • User under supervision
    UHU miesiąc temu robiłem go .
    UHu 300zł. UHU. MOże jak masz wszystko swoje.
  • Level 13  
    nie jak masz swoje, czujnik idzie dostac juz od 50zł, poduszka koło 100-200zł, pironapinacze 100-150zł... podłączenie pod komputer i usunięcie błedu około 100zł.
    co prawda w serwisie napewno tyle kosztuje.
    Na te części które wymieniałem również większość udziela gwarancji więc jest jakaś pewność, że są dobre:)
  • Moderator of Cars
    Nie usuniesz Crash Data przez zwykłe "podłączenie pod komputer".
  • Level 13  
    Wiadomo, dlatego właśnie potrzebny nowy czujnik, niektórzy próbują stare przeprogramowywać, jednak nie wiem czy się opłaci

Dodano po 1 [minuty]:

Jest możliwość usunięcia błędu i sprawdzeniu czy wszystko działa czy wpierw muszę założyć pironapinacze, czy też pironapinacze i poduszkę?? na to pytanie mi nikt nie odpowiedział:/
  • Moderator of Cars
    Czujnik czujnikiem, ale co ze sterownikiem poduszek? Co chcesz sprawdzać bez sprawnych poduszek - komunikację ze sterownikiem? Diagnostyka powinna wykazać przerwę w obwodzie odpalonej poduszki i napinaczy.
  • Level 13  
    jeśli chodzi Ci o sensor będący w tunelu to nie powinien on stawiać oporu..., przynajmniej tak mi sie wydaje.
    Obwód będzie...przecież są pozostałe 3 poduszki:/, wątpię żeby to wszystko było podłączone szeregowo.., no a jeśli tak to będę dopiero testował po wymianie czujnika, zainstalowaniu poduszki i pironapinaczy

Gdzie dokładnie ten czujnik jest zamocowany???, ze starego zostały tylko szczątki wiszące na kablu...
    Czujnik oryginalnie znajduję się pod zamkiem czy za??i jakieś wskazówki co do instalacji??coś wykręcić, coś poluzować???
  • User removed account  
  • Level 13  
    Jakieś pomocne rady??coś wykręcić, coś poluźnić??czy próbować na "chama" go montować nic nie ściągając???
    jeszcze pytanie co do tego crash data...w jaki sposób się go usuwa? przeinstalowując sensor?

Dodano po 16 [minuty]:

Ford focus czujnik zderzeniowy ]

Kolego ten czujnik jest prawdopodobnie do focusa C-max czy jakiegoś nowszego a mi chodzi o czujnik do focusa mk1 z 2003roku....
    czy ktoś może potwierdzić jak wygląda czujni którego szukam??
  • Level 13  
    Dzięki wielkie!
    Teraz widzę, że takiego czujnika nigdzie nie dostanę prócz serwisu:(

Jeszcze prosiłbym o odpowiedzi na te pytania...
    1. Jakieś pomocne rady do instalacji czujnika??coś wykręcić, coś poluźnić??czy próbować na "chama" go montować nic nie ściągając???
    2. Pytanie co do tego crash data...w jaki sposób się go usuwa? przeinstalowując sensor będący w tunelu?
  • Level 13  
    Kup drugi sterownik masz widze tanie dojście do części
  • Level 13  
    Tej części (sterownika uderzeniowego) akurat nie łatwo zdobyć, więc jutro wybiorę się do serwisu po nowy...z resztą raczej nie będzie problemu

prosiłbym jeszcze i udzielenie odpowiedzi, czy też napisania cennych wskazówek dotyczących montażu, z góry dziękuję!

1. Jakieś pomocne rady do instalacji czujnika??coś wykręcić, coś poluźnić??czy próbować na "chama" go montować nic nie ściągając???
    2. Pytanie co do tego crash data...w jaki sposób się go usuwa? przeinstalowując sensor będący w tunelu?