Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk gazowy ImmergasEolo Star z zamknieta komorą spalania

09 Oct 2010 18:27 4879 7
 • Level 14  
  Witam, mam problem z instalacją rury kwasowej odprowadzającej spaliny,otóż mam zrobione jak na załaczonym skanie,lecz piecyk pokazuje kod11 ,problem z odprowadzeniem spalin,lecz po wyjęciu kapturka na dole rury piecyk odpala lecz spaliny wydmuchuje do dołu,zamiast w komin.W kominie rura kwasowa karbowana .
  Proszę o podpowiedź czy ta instalacja jest dobrze zrobiona?,czy też nie powinno być tej rury do dołu odprowadzającej kondensat,ew wężyk ok.2m od trojnika na górze,dodam że rura w kominie jest drożna.

  Piecyk gazowy ImmergasEolo Star z zamknieta komorą spalania

  Piecyk gazowy ImmergasEolo Star z zamknieta komorą spalania
 • Heating systems specialist
  Może niepotrzebnie instalator założył jakąś kryzę na króćcu spalinowym?! A co to za załamania na pionie kominowym?
 • Heating systems specialist
  Musi być odpływ kondensatu tak jak jest. Zresztą powinien być trochę inaczej (wyczystka hermetyczna pod kotłem+odprowadzenie kondensatu). Wężyk się zapcha i bedzie zalany palnik. A te 3 m odsadzki wkładu kominowego nie podobają mi się. Długość komina 10 m + 3 skosu = 13 mb. Teoretycznie nie jest to dużo i każdy turbiak powinien sobie z tym poradzić. Ale nie znam Immergasa. Więc mogę się mylić. Jaki jest kąt odsadzki ?

  PS: Może jest jednak jakaś kryza. Np. na dopływie powietrzna do kotła. Jaka jest średnica rury powietrznej ?
 • Level 14  
  Piecyk gazowy ImmergasEolo Star z zamknieta komorą spalania

  Czy takie rozwiazanie jest prawidłowe?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Długość całkowita ze skosem tj.razem 10mb,kąt to jakieś 135stopni,mówię o węzyku ponieważ jak jest ta rura to dmucha z niej do dołu bardzo mocno ,wyczystka jest lecz to zwykłe drzwiczki metalowe,i troche czuc spaliny ,a jak jest węzyk to jest ok,ale czy to jest bezpieczne i praktyczne?

  Dodano po 45 [sekundy]:

  rura powietrzna ma średnicę 8cm

  Dodano po 7 [minuty]:

  a czy wogóle powinien byc odczuwalny wydmuch powietrza na dole tej rury?
 • Heating systems specialist
  Najlepiej wezwij kominiarza. Spalin nie może być czuć. Zamiast wyczystki zwykłej dałbym hermetyczną a odprowadzenia skroplim należołby zasyfonować. To powinno pomóc.
 • Level 19  
  Kod 11 to problem z presostatem powietrza. Związane jest to z oporami w przewodzie spalin. Robi ci się prawdopodobnie podciśnienie w doprowadzeniu powietrza do kotła lub za duży opór w przewodzie spalin. Sprawdź pierścień redukcyjny przewodu spalinowego na wyjściu z kotła. Należy dobrać odpowiedniej średnicy w stosunku do długości i przekroju przewodu spalinowego. Odpływ kondensatu koniecznie zasyfonować.
 • Level 14  
  A czy ta rura poniżej kotła idąca od trójnika musi mieć 2m czy może być krótsza(wyczystkę zrobiłbym nad piecem)np.10cm poniżej trójnika?
  Czy mogłby mi ktoś narysować schemat takiej instalacji z syfonem,bo to co mam robił kominiarz i teraz mi powiedział,że on nie wie co to jest ten syfon i że pewnie nie da się odpalic tego pieca,więc muszę zrobić to sam. Bardzo prosiłbym o ten schemat syfonowania.

  Piec odpalił,problem stanowił za mały pobór powietrza( siateczka w kratce na zewnątrz budynku),ale z dołu tej rury troszkę dmucha powietrze (spalin nie czuć),więc ten syfon jest potrzebny czy nie?