Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tipo 1,4 ie problem z pracą silnika na benzynie

kielasek55 09 Paź 2010 18:27 1263 2
  • #1 09 Paź 2010 18:27
    kielasek55
    Poziom 1  

Mam problem i proszę o odpowiedż jak najszybciej czy da się samemu zresetowąć
    komputer auto mi nie pali na benzynie równo tylko pływają obroty i jak dodaje gazu to się dusi jak przełacze na gaz jest wszystko w pożądku proszę o pomoc

0 2
  • #2 09 Paź 2010 22:55
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Kolego zamiast zadawać takie bezsensowne pytania o "resetowanie" komputera to weż i sprawdz jeśli masz niestabilne obroty biegu jałowego na benzynie:
    -układ zasilania paliwem
    -wtryskiwacz paliwa
    -regulator biegu jałowego
    -sonde lambda
    Są to "elementy" odpowiedzialne w tym układzie Boscha za stabilne obroty biegu jałowego. Jeszcze jest zawsze do sprawdzenia układ zapłonowy ,ale w twoim przypadku możesz to "pominąć". Pozdrawiam!

0
  • #3 09 Paź 2010 23:10
    lukaszgolembka1981
    Poziom 13  

Identyczne objawy miałem w fiat palio weekend 1,2. Problemem był zanieczyszczony bak w rdzę co spowodowało zatkanie filtra zgrubnego na pompie paliwa, zapchanie filtra paliwa, i zapchanie listwy wtryskowej wraz z wtryskiwaczami. Objawy były podobne jak twoje pływał na niskich obrotach a na wysokich nie chodził, bo brakowało mu benzyny. Zapewne nie stosowałeś zwyczaju, że co jakiś czas tankowałeś bak paliwa do pełna i jeździłeś na benzynie jak to powinno się robić.

0