Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Python - montaż czujników

09 Paź 2010 22:06 2430 7
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie, kupiłem bardzo okazyjnie polski alarm Python SP3000 model 676 . Myślałem że z zamontowaniem nie będzie problemu bo jest ładna instrukcja, ale... W zestawie były dwa czujniki o których nie ma mowy w instrukcji i nie bardzo wiem jakie to czujniki, w jakim miejscu je najlepiej zamontować i jak podłączyć, jeśli ktokolwiek cokolwiek o nich wie bardzo proszę o pomoc.

Numer jeden, wychodzi z niego 5 kabli ( czy sugerować się kolorami czyli: plus, masa, plus ze stacyjki, wejście masowe i minus dla wyłączników drzwiowych ? )

Autoalarm Python - montaż czujników Autoalarm Python - montaż czujników

Numer dwa, wychodzą z niego tylko dwa cieniutkie kabelki (czerwony - plus ? , niebieski wyjście masowe - ? )

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Dziękuję za zainteresowanie, kolor kabli i ich funkcje wziąłem z rozpiski przewodów centralki, to był chyba komplet więc pomyślałem że może będą się zgadzać...

Proszę zdjęcia pierwszego, napis shock 3 więc to chyba na pewno wstrząsowy, tylko jak go podłączyć i gdzie umiejscowić ? Na sztywno gdzieś z karoserią ?

Autoalarm Python - montaż czujników Autoalarm Python - montaż czujników Autoalarm Python - montaż czujników

Po wyjęciu płytki z drugiego okazuje się że chyba będą dodatkowe 3 kable... znajdują się tam 3 bolce, jakby taka wtyczka. Ale co to za czujnik, jak go podłączyć i gdzie umiejscowić ?

Może ktoś miał do czynienia z takimi czujnikami, alarm jest z 1995r dotychczas nieużywany :) ?
  • Poziom 14  
    Taki jest chyba już wbudowany w centralkę, bo po otwarciu bagażnika (z włączoną lampką) zaczyna wyć...
  • Poziom 14  
    Faktycznie ten duży to wstrząsowy, jakby ktoś miał taki :) to czerwony - plus, czarny - masa, niebieski - pre-alarm, żółty - wyjście alarmowe plus , a zielony zostawiłem pusty bo nic się na jego wyjściu nie działo. A ma ktoś może pomysł na ten drugi ? Na pewno ktoś kiedyś coś takiego montował.... Proszę podpowiedzieć :)
  • Poziom 14  
    Wysłałem maila ze zdjęciami do producenta, niestety nie odpowiedzieli... ale dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam