Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić czy gniazda są niezależne-budynek developerski

kurzyn 10 Paź 2010 08:17 759 4
  • #1 10 Paź 2010 08:17
    kurzyn
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Kiedyś czytałem na forum że żeby nagrywać inny kanał i oglądać inny kanał np w cyfrze+ najlepiej byłoby mieć podciągnięte dwa niezależne gniazdka. Napisałem do developera aby wprowadził taką zmianę i podciągnął z rozdzielni (nie wiem jak się to fachowo nazywa gdy jest jedna antena (talerz) na kilkadziesiąt mieszkań) do drugiego gniazdka niezależny przewód. Teraz mam problem bo nie wiem czy tak zrobił, czy po prostu pociągnął sobie z gniaza obok :( Da się to jakoś sprawdzić podczas odbioru mieszkania ? Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 10 Paź 2010 08:29
    irekr
    Moderator

Najpewniejsza metoda to podłączyć dwa niezależne dekodery...
    Lub:
    Podłączyć dekoder do pierwszego gniazdka i sprawdzić czy na drugim nie występuje napięcie stałe. Następnie podłączyć dekoder do drugiego gniazda i sprawdzić na pierwszym. Na wolnym gnieździe nie powinno byc żadnego napięcia.

0
  • #3 10 Paź 2010 08:41
    kurzyn
    Poziom 9  

Takim zwykłym miernikiem dam radę to sprawdzić? Druga sprawa to jakiego rzędu napięcia mogę się spodziewać (12? 60?) ?

0
  • Pomocny post
    #4 10 Paź 2010 09:48
    irekr
    Moderator

Typowe napięcie jakie podaje dekoder do anteny/multiswicha budynkowego to 14 lub 18V napięcia stałego, dodatkowo są podawane napięcia zmienne ale nie maja one do takich testów znaczenia.
    Można użyć dowolnego multimetru cyfrowego jaki możesz kupić w każdym baumarkecie.
    Najlepiej jednak byłby sprawdzenie przy pomocy dwóch niezależnie działających dekoderów.

0
  • #5 10 Paź 2010 09:56
    kurzyn
    Poziom 9  

Ok, dzięki serdeczne za błyskawiczną pomoc, na pewno wykorzystam porady. Pozdrawiam

0