Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator BCS 1604 - użycie jako webcamery

10 Paź 2010 11:49 33562 53
  • Poziom 16  
    Czy jest sposób aby publikować obraz z kamery podłączonej do rejestratora Rejestrator BCS 1604LEA. Chodzi mi o wstawienie często aktualizowanego snapshota z jednej z kamer do serwisu www
    Co prawda w ustawieniach rejestratora jest funkcja snapshot, ale mimo kombinowania na wszystkie sposoby nie mam nawet pojęcia gdzie te zdjęcia się zapisują i jak je przeglądać. Widzę możliwość uploadu zapisu video na FTP, ale te rozwiązanie wymagałoby jakiejś aplikacji po stronie serwera która wycinałaby klatki z plików video ... które w dodatku są w jakimś egzotycznym formacie.
  • Poziom 20  
    W sumie jest możliwość 'złowienia' wysyłanego przez rejestrator strumienia wideo. Musisz jedynie dowiedzieć się pod jakimi ścieżkami występuje strumień i napisać skrypt po stronie odbiorcy. Będziesz miał obraz na żywo na www.
  • Poziom 16  
    Sęk w tym że ja nie chcę mieć obrazu na żywo na stronie www. Rejestrator jest połączony z Internetem łączem asymetrycznym Neostrada 512 ... przy tak kiepskim uploadzie transfer strumienia video nonstop, niezależnie od tego czy ktoś go ogląda czy nie jest kiepskim pomysłem. Dlatego chciałbym prezentować tylko takie snapshoty w lepszej jakości odświeżane np. co 1 godzinę. To by w zupełności wystarczyło.
    Czy jest ktoś kto wie co rejestrator BCS 1604LEA ze snapshotami które można tam ustawić?! W instrukcji nie ma na ten temat ani słowa.
  • Poziom 31  
    Snapshot domyślnie jest zapisywany w formacie bmp w katalogu C:\PictureDownload.
  • Poziom 16  
    W tym rejestratorze jest zakładka ZAWANSOWANE --> SNAPSHOT można w niej ustawiać: kanał od 1 do 16 , Tryb (oraz aktywność), ilość klatek, rozdzielczość, jakość , oraz INTERWAŁ ZDJĘĆ (podaje się w sekundach). Pytanie moje brzmi: GDZIE ZAPISUJĄ SIĘ TE ZDJĘCIA?
  • Poziom 19  
    Zdjęcia mogą lecieć po protokole FTP, więc mogą trafiać bezpośrednio na www...

Pozdr.
  • Poziom 16  
    O tym to ja doskonale wiem. Problem w tym gdzie i jak to ustawić?
  • Poziom 19  
    Trochę nie rozumiem czego nie możesz wykonać. Jeżeli nie widzisz opcji Uploadu snapshotów na FTP z poziomu rejestratora to napewno będzie ona via WWW, poza tym jest tam dużo opcji, których nie ma z poziomu rejestratora.

P.S: Jeżeli potrzebujesz konta FTP/WWW do testów założę Ci je na swoim serwie.

Pozdro.
  • Poziom 16  
    eworks:

Ja konfiguruję ten rejestrator zasadniczo tylko przez www. Jest tam dużo ustawień jednak jest tam zakładka ZAWANSOWANE --> SNAPSHOT można w niej ustawiać: kanał od 1 do 16 ,
    Tryb (oraz aktywność)
    ilość klatek
    rozdzielczość
    jakość

oraz

INTERWAŁ ZDJĘĆ
    (podaje się w sekundach). Pytanie moje brzmi: GDZIE ZAPISUJĄ SIĘ TE ZDJĘCIA?

Nie mam tam niczego gdzie mógłbym zdefiniować adres FTP i dane dostępu. Jestem webmasterem i tworzę duże serwisy internetowe w oparciu o własne rozwiązania ... więc nie jestem laikiem w tych sprawach.

NIE MA TAM OPCJI UPLOADU SNAPSHOTÓW! Są ustawienia dla tej fukcji ale nie ma opcji konfiguracji dla FTP.
  • Poziom 12  
    Witam
    Nie moge sobie z tym poradzic mam rejestrator BCS 4 kanały. ma 2 strumienie ale w żaden sposób nie moge sie z nim połączyc przez port 554. Mimo że skaner portów pokazuje ze port jest otwarty. próbuje sie dostac po zew. ip przez internet. przez przeglądarke i port 80 działa bez problemu, a rtps nie moge nic zrobic. ani RealPlayerem ani VLC a chciał bym umiescic na swojej stronie obraz online z 1 kamery. czy ktos sobie juz z tym poradził? prosze o pomoc.
  • Poziom 16  
    Przyznam się szczerze że mi też nie udało się tego zrobić. Nie mam możliwości ustawiania tego rejestratora inaczej niż logując się przez internet ... a tam nie ma opcji pokazanych powyżej na tych zrzutach :-/
    Skąd wpadłeś na ten port 554? Nie mam nic podobnego w instrukcji.

Wystarczyłyby mi zrzuty snapshot co np 10 minut na FTP ale mimo iż mam opanowaną całą obsługę tego rejestratora to nie mogę go zmusić do wysyłania spanshotów na FTP ... w ogóle nie wiem jak przeglądać snapshoty, zdalnie mogę jedynie przeglądać zarejestrowane nagrania.
  • Poziom 12  
    Znalazłem to na rosyjskiej stronie U nas BCS u nich RVI jak wpiszesz RVi-R16LA w grafike google to widac ze to nasz BCS :) no i po menu widac na fotach

http://www.rvi-cctv.ru/forum/index.php/messages/forum5/topic23/message809/#message809

i to jest najlepsze ze u naszych wschodnich sąsiadów działa i to nawet na ifonie
    przetłumaczyłem strone przez translator ale wiele to nie pomogło chociaż po fotkach widac ze działa.
    Czemu port 554? bo to jest port automatycznie kojarzony z rtsp.

przetłumaczyłem nawet YWRtaW46YWRtaW i wyszło ze jest błąd powinno być YWRtaW46YWRtaW4K tj. admin:admin - w formacie kodowania Base 64 ale i tak nic nie pomogło....
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Nie wiem czy to może pomóc, ale obiło mi się o uszy że jak chcesz mieć rtsp na bcs'ie to musisz mieć ustawienia użytkowników defaultowe, czyli login i hasła default, wtedy powinno działać

łączysz się wykorzystując linijke rtsp z hasłem i loginem
  • Poziom 16  
    Chyba tylko ze względu na kodowanie loginu i hasła w BASE 64 ... ale to można samodzielnie sobie zakodować. Niestety mimo przekierowania portu 554 w routerze (UDP/TCP) to nie udało mi się połączyć.
    Udało mi się natomiast przesyłać snapshoty na FTP ... niestety nie panuję nad tym, ustawienia są rozsiane po całym panelu i brak logiki projektanta daje się mocno we znaki :-/
  • Poziom 10  
    Witam
    Działa bez problemu po 554 po rtsp

Ale do rzeczy napisze prostą instrukcję.

1. Założenia
    adres ip BCS: 192.168.1.100
    port tcp strumienia rtsp: 554
    username: video
    password: video1

2. Dostęp do rtsp:
    Dostęp do strumienia RTSP mamy pod linkiem
    Code:
    rtsp://[IP_ADDRESS]:554/cam/realmonitor?channel=[numer kanału]&subtype=00&authbasic=[nazwa użytkownika i hasło]

w nawiasach kwadratowych wstawiamy potrzebne dane i tak:
    Dla pierwszego kanału linia wygląda następująco:
    Code:
    rtsp://192.168.1.100:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=00&authbasic=dmlkZW86dmlkZW8x

Dla drugiego kanału linia wygląda następująco:
    Code:
    rtsp://192.168.1.100:554/cam/realmonitor?channel=2&subtype=00&authbasic=dmlkZW86dmlkZW8x

Dla trzeciego jak niżej:
    Code:
    rtsp://192.168.1.100:554/cam/realmonitor?channel=3&subtype=00&authbasic=dmlkZW86dmlkZW8x

Dla czwartego:
    Code:
    rtsp://192.168.1.100:554/cam/realmonitor?channel=4&subtype=00&authbasic=dmlkZW86dmlkZW8x

itd. Jak jest rejestrator BCS z większą liczbą kanałów jak 4 to idziemy dalej z numeracją kanałów

Teraz powrócę do hasła. W rejestratorze zakładamy nowego użytkownika z włączoną opcją "Multilog". Nadajemy użytkownikowi tylko uprawnienia do jednej bądź kilku kamer które chcemy udostępnić. Wymagane uprawnienia to:
    Sieć
    Podgląd konkretnej kamery/kamer

Możemy zaznaczyć kilka kamer.

Z skąd w powyższym stringu bierzemy hasło ? Jest ono kodowane w base64 więc pod linuxem kodujemy sobie usera i hasło:
    Code:
    echo -n "video:video1" | base64

w wyniku czego otrzymujemy nasz string który wklejamy wyżej po authbasic=. Wynik powyższego to:
    Code:
    dmlkZW86dmlkZW8x

3.Ustawienie kompresji kamery
    Przechodzimy w rejestratorze do kompresji danego kanału i edytujemy ExtraStrumień dla danego kanału. Ja lubię wybrać zawsze CIF bo ma lepszą jakość od QCIF (czemu proszę sobie doczytać :) )
    np.

4.Podgląd kamer

Kamerę odtwarzamy w odtwarzaczu który ma wkompilowane biblioteki live555. Takim programem jest VLC
    Niestety poprawnie program działa pod linux. Pod windows sypie się niemiłosiernie przynajmniej u mnie(pewnie kodeki). Pod linuxem bez problemu odtwarza również totem.

Ps.
    Właśnie sprawdziłem

VLC w wersji 1.1.11 działa pod windows poprawnie.
  • Poziom 12  
    Super dzieki za pomoc ale pod windowsem niestety nic nie mozna uruchomic chyba sie na linuxa przerzucę.... :) kombinuje dalej
  • Poziom 10  
    Witam
    vlc ma własny zestaw kodeków ale rzeczywiście miałem przed wersją 1.1.11 problem z odpaleniem pod windows strumienia. Teraz działa. Pod linux nigdy nie miałem ze strumieniem problemu pod VLC.

Gdzieś widziałem, że radzili korzystać z wersji 1.0.3 VLC pod windows ale to już Ty musisz spróbować.
  • Poziom 12  
    Mi chodzi generalnie o to by umiescic to na stronie www w kodzie html lub flash wiec raczej linux mi tu i tak nie pomoze bo na komputerze nie musze tego ogladac.
    a z vlc nie działa w żaden sposób. :(
  • Poziom 10  
    No to tak to nie zrobisz. Jest to strumień rtsp i jako takiego możesz umieścić na stronie. Ale niestety osoby, które wejdą na stronę nie odtworzą tego sensownie.
    Jedyne co to gdzieś po drodze możesz transkodować ten strumień na FLV
  • Poziom 16  
    Dzięki @rpce za okazaną pomoc!!!

Umieszczenie strumienia na www sobie odpuściłem. Jednak teraz walczę z JPG->FTP->WWW
    I napotykam mnóstwo problemów. BCS zachowuje się dziwnie, np. okno SNAPSHOT(ZDJĘCIE) ma ustawienia:

KANAŁ: 1-16 (wybieram 1)
    Tryb: Snap_Timing/Snap_Spring (wybieram: Snap_Timing i zaznaczam "AKTYWNY")
    Rozdzielczość: D1/CIF/QCIF (wybieram D1 bo tak mam na kanale 1 ustawione)
    Jakość: 10-100% (wybieram 100%)
    Interwał zdjęć: 0-? (to ustawienie jest idiotyczne, co bym nie wpisał to znika po zapisie ... dzieją się cuda, ustawienia same się zmieniają dla róznych kanałów na przypadkowe liczby)

W ustawieniach NAS:

Nie da się wpisać katalogu zawierającego "_" ... kompletny idiotyzm bo nazwy z tym znakiem często są używane w katalogach na serwerze np.: public_html

Gdy w NAS ustawiam CIĄGŁY (non-stop wszystkie dni tygodnia) to nie dzieje się nic (zdjęcia się nie uploadują.) Nie rozumiem tez ustawiania wielkości (zostawiam 0 bo to podobno automat)

Jak ustawić rejestrator BCS aby przesyłał zdjęcia na serwer FTP, najlepiej co np. 1 minutę bo w nazwach plików nie dodaje liczby sekund i zdjęcia się nadpisują KOMPLETNIE LOSOWO.
  • Poziom 11  
    Jezeli chodzi o podglad przez web to ponizej podaje kod HTML, wymagania : zainstalowany vlc (podczas instalacji zahaczyc plugin do firefox) no i Java
    kod:
    <OBJECT>
    type="application/x-vlc-plugin"
    id="vlc"
    name="vlc"
    autoplay="yes"
    loop="yes"
    width="340"
    height="278" src="rtsp://192.168.0.250:554/cam/realmonitor?channel=01&subtype=00&authbasic=YWRtaW46YWRtaW4=" />
    <SCRIPT language="javascript"'>
    var vlc = document.getElementById("vlc");
    </script
    x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">

</object>

u mine dziala z 9 kamerami na jednym ekranie (monitor 19")
    trzeba tylko pokombinowac z rozmiarami.
  • Poziom 9  
    walczę akurat z BCS 4000 ale być może będziemy sobie w stanie wzajemnie pomóc.

wejdź w ustawienia dysku -> partycje

jest tam (przynajmniej w 4000) podział na dysk roboczy i do obrazow. przydziel troszkę miejsca na snapshoty, może zacznie działać. u mnie wrzuca video na ftp bez problemów, z obrazami jakoś nie działa, ale ja nie mam np w menu ustawień harmonogramu dla snpshotów (być może za prosty model lub jakiś dziwny firmware)

teraz moje pytanie:
    czy ktoś ma jakąś instrukcję do BCS LC4000 lub zna po prostu jego odpowiednik rtsp://192.168.0.10:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=00&authbasic=login:pass ?

podany port nie odpowiada na moim rejestratorze, w opcjach nic nie widzę.. generalnie zmierzam do wrzucenia na stronę www strumienia w podany sposób:

<OBJECT>
    type="application/x-vlc-plugin"
    id="vlc"
    name="vlc"
    autoplay="yes"
    loop="yes"
    width="340"
    height="278" src="rtsp://192.168.0.250:554/cam/realmonitor?channel=01&subtype=00&authbasic=YWRtaW46YWRtaW4=" />
    <SCRIPT language="javascript"'>
    var vlc = document.getElementById("vlc");
    </script
    x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">
  • Poziom 11  
    Ten kod html jest tylko do tego kiedy rejestrator obsługuje rtsp (port 554).
    4000 nie wiem czy posiada ten protokół ale zadzwoń do nss i pogadaj z informatykiem, może jest jakiś firmware do niego z rtsp.
  • Poziom 14  
    trochę walczyłem w podobnej sprawie, model 4 kanałowy LE-AS; (ale inne modele np 8ki tez testowane)

coś mogę dodać lub potwierdzić:
    jeśli chodzi o temat streaming'u przez RTSP to wszystko się zgadza,

trzeba wysłać zapytanie:
    rtsp://[adres_IP]:554/cam/realmonitor?channel=[kanał]&subtype=[strumień]&authbasic=[login]

by połączyć się z rejestratorem; nasłuchuje na porcie 554; oczywiście po drodze sprawdzić, jeśli wywołujemy z zewnątrz, czy porty na routerzer mamy przekierowane, ogólnie czy nie ma jakichś zapór w naszej sieci;

[adres ip] - tu podstawiamy adres naszego rejestratora np 192.168.0.100
    [kanał] tu podstawiamy numer kamery/kanału z którego obraz chcemy zrzucać np 1

[strumień] - tu wstawiamy 00 jeśli chcemy podbierać strumień główny a 01 jeśli strumień dodatkowy "extra"

działa to tak, że w rejestratorze możemy np dla głównego ustawić D1 7 kl/sek i takie sobie nagrywać na dysk, a dla strumienia dodatkowego np CIF 5kl/sek iny bitrate i właśnie ten 'lżejszy' dodatkowy sobie pobierać np na www, nie przestawiając jakości tego co się nagrywa na dysk rejestratora!

Wymóg: jeśli ma to działać to klient oglądający musi mieć plugin VLC albo otwierać ten odnośnik VLC Playerem w konkretnej wersji, bodajże 1.0.2 i żadnej innej, bo te rejestratory jakoś nietypowo głupkowato 'odpowiadają' na wywołanie i żaden odtwarzacz nie potrafi tego obsłużyć/głupieje, tylko VLC to ignoruje i tylko w tej wersji i odtwarza na siłę dalej ;) więc tylko on zadziała.

Plus dedykowane do rejestratora aplikacje.

------------------------------------------

co do robienia zdjęć - działało mi to, ale nie zawsze; jest jakiś błąd chyba w firmware;

tzn rejestrator BEZ DYSKU w ogóle założonego, ustawione tylko by z detekcji ruchu robił zdjęcie a następnie wysyłał je na FTP; nagrywanie wyłączone w ogóle by nie zatkał FTPa;

u kogoś innego można ustawić by zamiast z detekcji (zdarzenie) to robił co jakiś interwał np co 2 sekundy i wysyłał na FTP;

FTP ustawiamy w sekcji NAS (jeśli poprzez WWW robimy); tam można też zaznaczyć czy przesyłać ma pliki tylko z detekcji, czy nagrania też, ogólnie co przesyła na FTP;

robienie zdjęcia zaznaczamy przy Detekcji danego kanału, to druga sprawa,
    oraz na końcu przy samym snap wybieramy żądany tryb, czy am zdjęcia robić przy zdarzeniu (detekcja) czy co chwilę np co 5 sek nowe i wysyłać (a np sami sobie osobnym skryptem na serwerze kasujemy stare zdjęcia co jakiś czas)

JEST JEDNAK TU BŁĄD firmware chyba, że jeśli poprzez www to konfigurujemy to opcja robienia zdjęć sama nam się przestawia / głupieje,
    dlatego najlepiej po ustawieniu przez WWW wszystkiego podejść do rejestratora i tam na nim ręcznie już tą jedną opcję skorygować, wtedy -czasem- zapamięta właściwie i już zadziała...

Mi działało... przez jakiś czas...
  • Poziom 14  
    EDIT:

mogę dodać - że działa;

często są problemy na kompach po aktualizacji Windows'a , jeśli taki mamy system, że można przeoczyć ustawienia zapory; nawet jeśli wcześniej otwieraliśmy porty dla FTP to potem może się to zmienić;
    wiec na pewno porty pootwierane dla FTP wszystkie z zakresu (bodajże 20 - 22);

druga sprawa - robienie zdjęć działa ALE ustawiać trzeba wszystko (przemęczyć) z rejestratora bo jest jakiś błąd w firmware i jeśli wejdziemy w ustawienia z komputera (poprzez LAN) niezależnie czy activeX czy soft PSS, to się wykrzaczy nam to; programowy konfig zapisuje coś nie tam gdzie trzeba tj niedopracowana zgodność chyba jest jakaś;

wszystko ustawiać z rejestratora;

są 2 tryby robienia zdjęć : co np sekundę
    albo tryb robienia po wyzwoleniu zdarzeniem (tu można np wejściem alarmowym albo detekcją ruchu), że np po zdarzeniu (np detekcji ruchu) zrobi np 3 zdjęcia (ile ustawimy w powtarzaniu) i potem czeka dalej;

dysku nie musi być; nagrywanie można wyłaczyć; tylko na zdjęciach nam zależy, a zdjęć i tak nie zapisuje na hdd tylko je wysyła FTPem;

musimy mieć tylko postawiony działający FTP i ustawic w rejestratorze parametry logowania;

działa; nie zawsze od razu, czasem reset do zera i ustawienie wszystkiego, ale w końcu działa;
  • Poziom 19  
    .unknown. sam pokombinuje coś z tymi zdjęciami. Dużo podpowiedziałeś. Spróbuję po detekcji. Tylko się zastanawiam jak ustawić ile zdjęć po sobie ma robić jak już wykryje jakiś ruch? W zakładce detekcji nie widzę żadnej opcji która może to ustawić. I co do portów dla ftp. Mówisz, że przekierować trzeba wszystkie od 20 do 22 mimo to, że w rejestratorze jest wpisany port 21?

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    z ftp się rozpędziłem, 20 - 21;
    21 to typowy port ftp, ale na 20tce masz o ile pamiętam podtrzymania passive i inne informacje; obydwa w każdym razie daj;

ile zdjęć robi po sobie - w menu rejestratora, gdzie dany kanał ustawiasz, zwykle przycisk [zdjęcie];
    w nim masz tryb-> daj na zdarzenie 9wyzwolenie zdarzeniem, czyli np detekcją)
    powtarzanie 2SPL do 7SPL - ile ma powtórzyć (tak mi się wydaje, ale działa to różnie, chyba znowu niedopracowane firmware, tzn czasem ta liczba nie do końca wpływa na ilość powtórzeń, ale wpływa; po każdej detekcji tyle zdjęć robi jedno po drugim);

dodatkowo w ogólnych gdzieś jest, tam gdzie data godzina chyba, opcja [czas] nie opisana niczym (jest takich opcji [czas] wiele więc musisz znaleźć właściwą) która -chyba- powoduje ile ma odczekać po detekcji nim zacznie robić zdjęcie / zdjęcia;

czyli np 4SPL a czas na 8 (to globalna opcja, nie osobna dla każdego kanału, jest w globalnych) => 8 sekund po każdej detekcji zacznij robić zdjęcia, zrób 4 i koniec, czekaj na następną detekcję;

jakoś tak mniej więcej mi to działa; w instrukcjach oczywiście jest o tym wielkie nic; nie tylko polskich.

Zresztą w różnych firmware i wersjach ciut inaczej się może to nazywać, ale powinno byc podobnie;

jest kilka opcji [czas] przy ustawieniach danego kanału, ale te tyczą się np czasu ruchu PTZ (jeśli jest) po zdarzeniu (jeśli włączymy go) albo inna opcja [czas] na ile ma sekund wy alarmowe włączyć (jeśli uaktywnimy);

opcja [czas] której szukasz jest w -zwykle- globalnych, tam gdzie zegar ustawiasz;
    domyślnie chyba na 0 sekund; możesz dać np 5 sekund, jeśli zacząć ma robić zdjęcia po 5 sek od detekcji bo np coś się dopiero po 5 sek ustabilizuje (np po 5 sek 'rozgrzeje' ci się halogen podświetlający teren czy coś...);

chyba tyle; musi działać;
    jeśli 'zepsułeś' sobie logując się przez WWW - zresetuj do zera rejestrator i ustawiaj wszystko tylko myszką w jego menu bezpośrednio, bez użycia komputera (czyli NIE zdalnie), powinno działać.

Myślę , że wystarczająco pomogłem i Tobie też ruszy.

Powinno być identycznie BCS / DVS / K2 / Simtec bo to wszystko tylko inna naklejka; no, u ruskich RVI pewno ma ciut inaczej, bo ich firmware jak widziałem i emulatory rejestratora do celów szkoleniowych (fajne, u nas może kiedyś łaskawie też upublicznią) to ich jest nowsze i chyba szybciej dopracowane niż nasze (szkoda). Tak samo w typowych 0404... 0804.. 1604... LEA LE-AN LE-AS...
  • Poziom 11  
    Witam, może troszkę odgrzeję temat ale pociągnę go dalej.
    Dzisiaj udało mi się odpalić strumień RTSP z rejestratora 0804LE-L na VLC na windows. Super, działa ! ;) - MUSI BYĆ SOFT 2.608 !!! w 2.606 port 554 jest zamknięty.
    ALE
    Nie robiłem tego tylko w celu (tylko) treningowym.
    Mam instalację, która jest na razie w czasie realizacji pt 6szt kamer IP Novusa podpięte pod potężny komputer (I7, 8GB RAM, 8TB HDD)
    Idea jest taka, że w lokalu będzie 6 sztuk kamer IP w newralgicznych punktach - wejścia, korytarze, wjazd na parking. Prócz tego mają być 2 rejestratory analogowe BCS wypakowane kamerami analogowymi. Problem z tym, że klient chciałby mieć pogląd przez sieć od siebie z biura i do tego ma być podgląd na komputerze w "stróżówce".
    Pomyślałem, że podepnę 6szt kamer IP pod NMSa novusowego i wykorzystam furtkę pt RTSP i podepnę również pod NMSa strumienie z rejestratorów analogowych czyli w sumie 38 kamer. Cała sieć komputerowa będzie autonomiczna na potrzeby cctv i osobna na potrzeby internetu więc raczej wytrzyma takie numery.
    Problem jest taki, że NMS nie łyka strumienia.
    Było by to dla mnie idealne rozwiązanie, bo postawiłbym jeden komputer z NMSem klient u stróża i do tego można odpalić serwer www wbudowany w NMSa i można sobie na te kamery zerkać przez http (właściciel). Do tego na budowie (całe osiedle mieszkalne) są jeszcze 3 inne rejestratory analogowe z których również można by wyciągnąć sygnał w celach podglądowych do NMSa. Oczywiście gdyby coś się stało, to archiwizacja będzie na poszczególnych urządzeniach i zgranie materiały będzie przez PSSa.
    Pomyślałem, że jeśli NMS nie łyknie strumienia z DVRa to może go "przestrumieniować" w vlc i dopiero dopiąć do NMSa ale czy to zadziała w przypadku 32 strumieni ?
    Ma ktoś może jakieś pomysły ?