Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD SAMSUNG LE37A456 Biały pas

10 Paź 2010 12:41 5696 4
  • Poziom 12  
    Witam,

Chiałbym się poradzić w sprawie naprawy telewizora SAMSUNG LE37A456.
    Po włączeniu na ekranie pojawia się biały pas o szerokości 10 cm. Po przeglądnięciu wcześniejszych tematów wiem że to albo logika albo sama matryca. Niestety nie mam sprawnej logiki na podstawienie. Chciałbym tylko spytać czy ktoś wcześniej naprawił tego typu usterkę a jeżeli tak to co było przyczyną?
    Wielkie dzięki z góry a podpowiedź.

Matryca : T370XW02 VC
    Marek
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Cytat:
    Po przeglądnięciu wcześniejszych tematów wiem że to albo logika albo sama matryca. Chciałbym tylko spytać czy ktoś wcześniej naprawił tego typu usterkę a jeżeli tak to co było przyczyną?

Ja miałem, i raz była matryca a raz logika.
  • Poziom 35  
    Z opisu wynika że masz uszkodzoną matrycę. Wszystkie półśrodki opisywane w postach są tymczasowe choć ktoś w wielkopolsce ogłaszał się że naprawia matryce. Osobiście nie bardzo w to wierzę, że to można wykonać domowymi sposobami.
  • Poziom 25  
    Cytat:
    Z opisu wynika że masz uszkodzoną matrycę.

Z tego lakonicznego opisu??
    Cytat:
    Po włączeniu na ekranie pojawia się biały pas o szerokości 10 cm.

No możliwe.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Z tego lakonicznego opisu??

Nie jestem pewien jakie inne informacje byłyby użyteczne dla Ciebie. W przypadku braku jakiegokolwiek z napięć zasilania objawy byłyby inne.
    Jedyną dla mnie nadzieją jest to że wcześniej połowa ekranu nie działała włączając ten 10 centymetrowy pas (na reszcie były różnokolorowe pasy), teraz jest tylko ten biały pas. Rozbiore matryce i zobacze czy nie ma oczywistych uszkodzeń, jak nie bedzie kupie logige.

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

Po rozkreceniu matrycy zauwazylem ze cześć plytki do której połączona jest sama matryca ma znaki lekkiego zalania. Nie znalazłem żadnych uszkodonych scieżek ani spalonych elementów. W pobliżu miejsca gdzie było zalanie jest układ A534-6 lub AS34-6 (SOIC14) chetnie bym go wymienił gdybym tyko wiedział co to jest.
    Może któryś z zacnych forumowiczów dysponuje schematem tej matrycy?
    Czy są szanse na naprawe zalanej matrycy?
    Z góry dzięki!
    TV LCD SAMSUNG LE37A456 Biały pas