Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po uruchomieniu komputera brak reakcji

guffqa 10 Paź 2010 13:02 2471 6
  • #1 10 Paź 2010 13:02
    guffqa
    Poziom 10  

Witam, mam pewien problem z kompturem, przy próbie uruchomienia spotykam się z brakiem reakcji, tzn:
    -wentylatory sie uruchamiają
    -świeci sie zielona lampka HDD
    -brak sygnału dzwiękowego ze strony BIOSu
    -czarny ekran (monitor w stanie czuwania)
    -radiatory po czasie się nagrzewają i nadal nic

Próbowałem już kilka oczywistych sposobów i nic nie pomogły.
    -resetowałem BIOS przez wyjęcie bateryjki na pół godziny
    -wyjmowałem i wkładałem kartę graficzną
    -Po wyjęciu pamięci nadal nie ma sygnału buzzerka więc obawiam się, że to płyta głowna :(

Dodam,że przed ostatnim wyłaczeniem komputera wszystko działało dobrze, nie kombinowałem w ustawieniach BIOSu ani nic z tych rzeczy, nie instalowałem żadnych nowych sterowników, nie grzebałem w komputerze itd.

Moja konfiguracja to :
    Płyta główna: Asus Crosshair
    Procesor: AMD 64 6400
    Radiator na procesor: Scythe Ninja 2
    Karta graficzna : GeForce 8600GTS
    Pamięci RAM: DDR2 4GB KIT PC2-6400 Dual Channel CL5
    Dysk: Seagate Barracuda 7200.12 500gb
    Zasilacz: FSP Group INC. Model No: FSP400-60HLN
    Monitor: Samsung P2270
    Karta Muzyczna : Creative X-fi XtremeMusic

Z góry dziękuję za wszelkie rady! Pozdrawiam!

0 6
  • #2 10 Paź 2010 13:35
    1337166
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Paź 2010 13:40
    guffqa
    Poziom 10  

Mój bład, zielona od power. Ale za wiele ta wypowiedz mi nie pomogła ;p
    Dodam też, że po uruchomieniu nawet nie mrugają lamki na klawiaturze i w ogole nie odpowiadają po klikaniu caps locka itd.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Paź 2010 14:04
    JARO_17
    Poziom 12  

Masz dwie kości pamięci? Jeśli tak to spróbuj najpierw jedną, a potem drugą (osobno) i najlepiej sprawdź na różnych slotach. Spróbuj sprawdzić, czy procek jest prawidłowo osadzony, i jeżeli się czujesz na siłach, to wymontuj i wmontuj.

Dlaczego tak napisałem? Bo wg. mnie albo jest coś uszkodzone, albo źle kontaktuje. Jeżeli procek by był wsadzony, ale nie wszystkie piny by kontaktowały, to beepek sygnału może nie dać, to samo z ramem.
    Jeżeli to nie pomoże, to uszkodzona jest płyta lub zasilacz
    Możliwe też, że zasilacz daje za niskie napięcie na którejś z linii. Dobrze by było, jakbyś mógł pomierzyć napięcia na podłączonym komputerku.

Na początek chyba wystarczy.

0
  • #5 10 Paź 2010 16:51
    guffqa
    Poziom 10  

Ok wielki dzieki za profesjonalną odpowiedz, biore się do roboty! i dam znać czy pomogło :)

Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:

Po wyjęciu wszystkich podzespołów wraz z procesorem i uruchomienie kompa z tylko podłączonym procesorem występuje ten sam problem. Zasilacza jeszcze nie sprawdzilem ponieważ nie mam w tej chwili multimetru w domu. Ale im dalej tym bardziej myśle ze to płyta głowna ;/

0
  • #6 11 Paź 2010 17:00
    guffqa
    Poziom 10  

Plyta glowna do wyniany, ale nie znam powodu usterki.

0
  • #7 02 Mar 2011 07:42
    blacknigga
    Poziom 13  

witam, mam podobny problem. Przy włączaniu się windowsa. Pokazuje się ekran startowy windy, ekran mrugnie raz i pojawia się komunikat brak sygnału. Teraz siedzę na trybie awaryjnym.

Problem jest z drugim dyskiem. Po odłączeniu go windows się wgrał. Podłączyłem go na innym kablu zasilania i jak na razie działa. Ale na tamtym kablu zasilającym mam jeszcze podłączony, działający wiatraczek. Mogę się spodziewać za niedługo kolejny problemów?

Po ponownym uruchomieniu kompa dzieje się to samo. Tym razem odłączyłem od zasilania CD. Czyli coś z zasilaczem?

0