Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus 1,6 16 v SPÓŹNIONA REAKCJA NA PEDAŁ GAZU brak mocy

pablo2150 10 Oct 2010 13:12 11316 10
    pablo2150
    Level 10  
    Borykam się z mocą w swoim focusie . Tak do 2000 tys obrotów tzw dziura w gazie . No i szarpanie przy dodawaniu gazu tez do 2000 tys. A po przekroczeniu 2 tys obrotów szarpanie przy dodawaniu gazu jest mniejesze i dostaje jakby normalnej mocy .Zauważyłem ze nawet na postoju jak dodaje gazu to ma spóźniona reakcje . Obroty wzrastają tak po ok 1 sekundzie . Czy może to być przyczyna czujnika przepustnicy? przepustnice czyściłem i przepływomierz też , wymienione przewody świece i cewka , nowa pompa paliwa , wycięty katalizator i dalej nic
    tom4sz
    Level 14  
    Mam podobne objawy w fordzie mondeo 1,8 16V . Dzieje się tak jednak tylko na zimnym silniku i przechodzi po przejechaniu 200-300m
    pablo2150
    Level 10  
    no u mnie niestety nie przechodzi juz tam ma od roku i nie wiem co to moze byc

Dodano po 5 [minuty]:

dzisiaj ja otworzyłem klape silnika i jak żona dodawała gazu to tez widac jak przepusrnica sie otwiera i do piero po jakims czasie obroty rosna
    Piotr520
    Level 23  
    Na początek proponuje podpięcie pod kompa.Sprawdzić czy sonda pracuje oraz wskazania przepływki.
    M-C-S
    Level 13  
    Tylko dobry tester załatwi sprawę
    pablo2150
    Level 10  
    Bylem na komputerze i nie było żadnych błędów
    User removed account
    User removed account  
    pawcio013
    Level 12  
    podejrzewam że masz rozrząd przestawiony w tych modelach to sie zdarza. wiec moja propozycja sprawdz rozrząd
    pablo2150
    Level 10  
    chyba rozrząd to nie jest przestawiony juz przed wymiana tak miałem , no chyba ze mechanik go zrobił tak jak był no ale nie chce mi sie wierzyc żeby spartolił, jeszcze mialem wymieniana skrzynie biegów i po tej wymianie gorzej sie zrobilo, Skrzynia tez była od focusa 1.6 tylko od anglika wiec przełożenia chyba takie same
    Andrzej_RTV
    Level 15  
    Witam, miałem podobny przypadek, pomogła wymiana cewki zapłonowej.
    pablo2150
    Level 10  
    cewke wymienialem i bez zmian