Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-165C nie drukuje czarnego

10 Paź 2010 14:51 11260 9
  • Poziom 9  
    Witajcie,
    kupiłem jakoś na początku roku urządzenie wielofunkcyjne brother DCP-165C. Hulało jak trzeba. Ostatnie 3 miesiące praktycznie niczego nie drukowałem. Dzisiaj siadam chce drukować zwykły czarny tekst, a tu niby drukuje brzęczy, kotłuje i wylatuje czysta, śnieżnobiała kartka! Zrobiłem czyszczenie zarówno kolorów jak i czarnego jakieś 3-4 razy i dalej nic. Kolory śmigają jak trzeba, ale czarny się na mnie obraził!
    Jak przeciwdziałać takiemu drukarskiemu rasizmowi? :)
    A teraz na poważnie. Znacie jakiś sposób, żeby znów działało i drukowało też na czarno? Tusze mam wszystkie oryginalne. Żaden się nie skończył. Kupić nowy czarny tusz? Czy to raczej nie w tym rzecz. Proszę o pomoc i przemyślane porady. Pozdrawiam.
    \m/
  • Poziom 20  
    Witam, zaistnieniem takiego stanu rzeczy, może być spowodowane zapowietrzeniem się wężyków doprowadzających Tusz do głowicy lub zaschnięcie samej głowicy. W pierwszym przypadku najlepiej byłoby zrzucić obudowę i odpowietrzyć wężki lub ewentualnie wstrzyknąć za pomocą strzykawki trochę tuszu. W przypadku zaschnięcia można postarać się wymoczyć głowice w specjalnym płynie udrażniającym. Podałem wersję najmniej optymistyczne, bo błahostki wyeliminowane rozumiem :D
  • Specjalista AGD
    Może kartridże zaschły?

Dodano po 2 [minuty]:

Nawet jak nie masz potrzeby drukowania to raz na 1,5 tyg warto dać do wydrukowania bodaj jedną stronę z pierdołami tak żeby mało tuszu poszło a coś się wydrukowało. Wtedy nie schną kartridże. Ja tak robię i jeden kartridż mam już 3 lata. Tylko tusz raz miałem dodawany bo też "wiele" drukuję:) hehe
  • Spec od drukarek
    Możesz też wstrzyknąć w czarny kartridż płynu udrożniającego i puścić kilkanaście razy czyszczenie głowicy.
  • Poziom 21  
    pewnie czarny zamiennik i kłaczki w glowicy sie wytrąciły to juz śmietnik
  • Spec od drukarek
    "Tusze mam wszystkie oryginalne. Żaden się nie skończy"
    Te drukarki same czyszczą głowice, gdy są podłączone do zasilania. Jeśli nie była to mogła zaschnąć głowica. Poza tym napisałeś, że kupiłeś je na początku roku. Jest więc na gwarancji.
  • Specjalista AGD
    Ale coś mi się wydaje że materiały eksploatacyjne które się zużywają nie są objęte gwarancją. Trzeba sprawdzić w karcie gwarancyjnej
  • Poziom 16  
    Skoro tusze miałeś oryginalne to nie masz się czego bać. Śmiało kontaktuj się z firmą Blasc, która realizuje naprawy gwarancyjne tych drukarek. Z pewnością nie będą robić problemów, a skończy się najprawdopodobniej na wymianie głowicy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Zgadza się sprzęt jest na gwarancji. 3 lata door to door. Wszystko jest oryginalne, żadne paprochy z zamienników ani inne dziwne sprawy związane z zamiennikami nie wchodzą w grę. Wolę zapytać się ludzi z pomysłami, którzy znają tą zabawkę w praktyce. Napisałem do serwisu, tego w który się rejestrowałem po zakupie sprzętu. Jeszcze nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Myślicie że warto spróbować robić coś z głowicą? Kartridż nie wygląda na zaschnięty. Po kilku kolejnych próbach czyszczenia zmniejszyła się ilość tuszu ale za nic nie chce drukować na czarno.
    Jakieś pomysły?
    pozdrawiam