Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przełączanie z LPG na beznynę

22 Wrz 2004 13:31 989 4
 • Poziom 10  
  Gdy przełączam z LPG na benzynę ewidentnie czuc utratę moce i jakby hamowanie silnikiem. Trwa to kilka sekund. Czy to jest normalne? Czy nie powinno to następowac prawie natychmiast. Silnik z gaźnikiem tradycyjnym. przełaczanie ręczne. Pompka mechaniczna. Cały czas pracuje. Dziekuję za odpowiedz.
 • Poziom 14  
  To hamowanie silnikiem to typowy objaw braku paliwa? Jesli tak to tu musisz szukac odpowiedzi. Pompka mechaniczna , czyli chodzi cały czas, poziom paliwa w komorze zakładam ze prawidłowy.
  Napisz jak masz zrealizowane odciecie paliwa przy jezdzie na gazie.

  Darek
 • Poziom 17  
  Podaj co to za samochód.
  W starszych instalacjach gazowych przełączanych ręcznie zasadą było wypalenie benzyny do końca z komory gaźnika i dopiero silnik zaczynał pracować na gazie. Przejście z powrotem na benzynę obywało się właśnie mniej więcej w ten sposób, gdyż uznawało się, że silnik do jego wyłączenia będzie pracował na gazie.
  W tym przypadku pompa musi napełnić komorę paliwa w gaźniku, aby ten mógł podjąć właściwą pracę.
 • Poziom 14  
  Wszysko jest w jak najwiekszym pożądku niezależnie od tego co to za auto jesli jest to gaznikowiec. Piotr36 ma tu racje. W autach z gaznikiem odcięcie paliwa przy przełanczaniu na gaz odbywa sie pomiedzy pompka paliwa, a gaznikiem, a wiec komora w gaźnik podczas pracy auta na gazie mimo ciagłej pracy pompy jest pusta tak wiec owa pompka po przełączeniu z gazu na paliwo potrzebuje chwili aby nacisnąć do komory pływakowej gaznika paliwa i dopiero rozpoczyna sie normalna praca silnika.
 • Poziom 21  
  Witam. Przełączanie w tym kierunku, to normalna sprawa. Jak wcześniej zauważył Kolega Piotr, te parę sekund, to właśnie napełnianie komory pływakowej gaźnika benzyną.W odwrotnym kierunku LPG załącza się natychmiast po przełączeniu.