Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Swietlowki - co mozna z nimi zrobic?

KuBaN 03 Maj 2005 20:33 5710 38
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Dziś można kupić już niemal wszystko. W dobrym sklepie z oświetleniem kupisz kolorowe świetlówki o różnych długościach, kolorowe halogeny, niektóre mają nawet taki fajny efekt, że świecą jednym kolorem, a z tyłu poświata jest innego koloru. Możesz zastosować diody świecące. Są już odpowiedniki wkładów halogenowych, zrobione z LEDów. Można pokusić się o światłowody. Najprostsze zrobisz z prętów z pleksi (poczytaj tematy o neonach do samochodów). Możesz zamówić sobie neon z prawdziwego zdarzenia w firmie. Zrobić sobie efekt dyskotekowy (poczytaj na wizualnych). Możesz zrobić sobie kilka małych stroboskopów i umieścić je w różnych miejscach pokoju. Daj laserek i jakieś ruchome lustro (o tym też na wizualnych). Tu nie ma ograniczeń...
    Błażejowy kącik ortograficzny:
    DJpopak;):
    kiedyś, jarzeniówka, patrzyć, przyzwyczaić, kolory, żółty, świecący, scenę... To tylko niektóre. Chłopie, w jakim języku ty piszesz? Niechlujstwo straszne!
    Dziękuję.
    compaq
    Poziom 17  
    dzieki :D zdecydowalem sie jednak na ten reflektor :D jak nie wypali to sprobuje czegos innego :D
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Z tym sterownikiem być sobie poradził a koszt napewno by sie zamknoł w 100zł bo zasilacz jakiś masz co? :)

A ilumifonia to 3 lub 4 żawówki migające w rytm muzyki 1 żarówka od tonów niskich 2 od śwednich a 3 od wysokich. tonów.

Ale polecam ci ten sterownik co ja zrobiłem jeżefi chodzi o budowe płytki drykowanej to sterownik jest łatwiejszy jest mniej elektroniki niż w ilumifoni.

Pozdrawiam

Ciesz sie że ty piszesz poprawnie jak byś miał niemiecką klawiature to byś też sadził byki kolego!!!
    a co do twojej wypowiedzi to jak być czytał to byś wiedział że kolega ma na to tylko 100zł a ty mu proponujesz lasery głowice i inne efekty które o cenie nie wspomnie.

Jeżeli obraziłem cie to sory ale jest taka prawda czytaj dokładnie.

Pozdrawiam
    compaq
    Poziom 17  
    ehhh... wykonalem moj plan :D kupilem za 5 zeta zarnik halogenowy 100 W i dalem do pokoju :D efekt zadowalający tanim kosztem. Jest tylko jedno ale :( malowanie szybki niebieskim markerem nie bylo najlepszym pomyslem :/
    Banasiewicz02
    Poziom 31  
    Hehe drogi kolego też tak kiedyś kombinowałem :) jak chcesz zajefajny efekt to pomaluj jarzeniówkę niebieskim markerem-efekt identyczny jak w kupnej gdyż jarzeniówka się nie nagrzewa mocno i daje naprawde fajny efekt.Również możesz dać lampy halogenowe tyle że "do góry nogami" czyli żeby świeciły przez tą dolną część wtedy będziesz miał na suficie białe kwadraciki.również fajny efekt daje pomalowanie świetlówki energooszczędnej na wybrany kolor (one również się mocno nie nagrzewają).Oraz hit lata 2004 by Banan czyli: przyciemnienie świetlówki za pomocą folii do przyciemniania szyb :D pomysł najgłupszy z najgłupszych gdyż po takim zabiegu świetlówka poprostu świeci ciemniej a prądu żre tyle samo :D
    Kowalski17
    Poziom 9  
    Do pomalowania szybki tego reflektora to najlepiej użuj farby spirytusowej!!! one sa specjalnie do malowania szkła które może miec wysoka temperatuę!!! Pozdrawiam KuĆka:D
    djandriu
    Poziom 27  
    Wracając do tematu: Kiedyś zrobiłem sterownik węża który odpalał świetlówki , były one zamocowane do konstrukcji w dyskotece . Efekt był nieamowity. było 5 kanałów a świetlówek 10 które odpalały z miejsca . Mam jeszcze pozostałości po tym sterowniku , jak by ktoś był zainteresowany to moge wrzucić schemat.
    Popak
    Moderator na urlopie...
    djandriu napisał:
    jak by ktoś był zainteresowany to moge wrzucić schemat.

Jak jest to możliwe to bardzo prosze :)

Pozdrawiam
    brian9292
    Poziom 10  
    taa a najlepiej odpiłować końce i zrobić z nich culiguna i szczelać w puszki po piwie:D:D