Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra 1,7 DTI isuzu - brak wspomagania

Pawel1924 10 Oct 2010 16:43 5850 3
    Pawel1924
    Level 20  
    Witam, w astrze zapaliła mi się kontrolka ładowania, a po chwili wspomaganie przestało działać. Obroty podniosły się do 1000-1100. Wcześniej około 850.

Astra odpala bez problemu, pasek klinowy cały.

Czy może to być wina akumulatora????

Czy też może alternator?

Na jakie koszty się szykować ? i czy można bez obaw kupić alternetor z allegro nowy za około 400 - 450zł.

A może naprawiać ten?

Jaki tam może być alternator?

Astra 1,7 DTI isuzu rok 2000. Styczeń. Klima manualna, elektryczne szyby przód, centralny.
    autoel
    Level 26  
    Wymienić albo naprawić alternator, a wspomaganie wróci samoistnie:D.
    matrixs
    Level 25  
    Alternator pewnie jest uszkodzony. Napraw lub oddaj do fachowca, pewnie poleciał mostek.
    Meteo33
    Level 17  
    Nie radzę kupować alternatora nowego za 500zł. Ja miałem duże problemy z tym alternatorem więc dam Ci parę rad. Znajdź dobry serwis i niech zregenerują ten. Są chyba dwa rodzaje mostków do tego alternatora. Kup ten droższy - lepszej jakości. Cena mostka z tego co pamiętam około 120zł (nie pamiętam już dokładnie). Jak już będziesz płacił za robociznę to radzę również wymienić regulator napięcia - koszt regulatora jest niewielki w stosunku do ceny całej naprawy - chyba połowę ceny mostka.Także warto jak już alternator jest na stole. Ja za robociznę z częściami dałem około 400zł. Poszukaj serwisu, który daje gwarancję!
    Alternator prawdopodobnie masz Hitachi. Sam szukałem w całym mieście ale nie znalazłem nigdzie nowego poza ASO ale cena maja naprawdę z kosmosu. Powodzenia