Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LSI 48 A - przerywa program

10 Paź 2010 19:46 7138 4
 • Poziom 10  
  Witam,
  Mam duży problem ze zmywarką Ariston LSI 48 A, a mianowicie przerywa ona program w czasie pracy. Problem ten nie występuje w pierwszym cyklu krótkiego programu tzw. namaczanie. Drugi cykl jest już przerywany. Po przerwaniu programu i otworzeniu drzwi oraz po włączeniu nowego lub tego samego programu zmywarka czasami rusza, tzn wypompowywuje wodę i wtedy przerywa, albo przy samym zamykaniu drzwi już się wyłącza. Bywa także tak, że przy poruszaniu drzwiami potrafi zgasnąć dioda od wybranego programu. Znika w tym momencie także dioda od braku soli.
  Przerywanie programu zbiegło się w czasie z uszkodzeniem pompki odpowiedzialnej za odpompowywanie wody ze zmywarki.
  Fachowiec po wymianie pompki sprawdził większość elementów zmywarki i orzekł, że wina leży po stronie programatora. Osobiście wymieniłem wszystkie kondensatory na płytce oraz jeden rezystor, ale to nie pomogło.

  Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć, co sprawdzić jeszcze na płytce ewentualnie, co sprawdzić w zmywarce w celu znalezienia problemu? Generalnie wydaje mi się, że może to być związane z jakimś elementem, który się grzeje ze względu na to, że pierwszy krótki cyklu problem nie występuje.
 • Poziom 23  
  Witam jest uszkodzona wiązka w drzwiach musisz zdjąć front i sprawdzić wiązkę przewodów jest przetarta lub przerwana powodzenia
 • Poziom 10  
  Sprawdziłem wszystkie. Wszystkie przewody są dobre.
 • Poziom 29  
  Witam.
  Przemierzyłeś miernikiem czy wizualnie?
  Z opisu wynika iż przerywa się łącze.
 • Poziom 10  
  Miernikiem. Dziwne jest to, że przerywanie nie występuje w sposób ciągły. Pierwszy krótki program przechodzi bez problemu. Ale już w czasie drugiego następuje przerwanie, po którym koljne próby włączenia programu nie udają się.