Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w124 300D świecąca sie kontrolka ABS-u

10 Paź 2010 19:54 7176 7
  • Poziom 8  
    Witam,szukałem na forum ale nie znalazłem dokładnie tego co ja mam, otóż nieraz gdy odpalam samochód nie gaśnie mi wogóle kontrolka abs i obrotomierz nie działa też i samochó inaczej pracuje też,czasami pochwili zgaśnie i obrotomierz też zacznie działać ale to rzadko,nieraz zgaśnie i po jakimś czasie znowu sie zapali.co może być tego przyczyną? z góry dzięi za odpowiedź i pozdrawiam
  • Poziom 13  
    czujniki sobie sprawdź. Autko masz od dawna? bo czujnik ABS zwykle lubi się psuc po wypadku. Jeżeli chodzi o obrotomierz który Ci działa "z przerwami" to kabel od czujnika obrotów możesz miec zwyczajni "siadnięty" (mimo wszystko stare autko) albo kostki zaśniedziały.
  • Poziom 8  
    mam od niedawna autko ale od wujka także wypadku nie było,posprawdzam czujniki i jest jeszcze jakiś bezpiecznik czy coś takiego od tego koło akumulatora tak? a obrotomierz to równo z abs przestaje działać,jak sie kontrolka zapali to automatycznie obrotomierz opada i jak zgasnie obrotomierz działa.
  • Poziom 13  
    coś masz nie tak z instalacją tylko nie potrafię przez internet określic co. nigdy wcześniej nie spodkałem się z takim zjawiskiem. Sprawdź bezpieczniki bo nawet jak są popalone to wymiana związana jest z wydatkiem 20 groszy za sztukę... więcej na chwię obecną nie jestem w stanie pomóc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od Mercedesów
    tkamicki5 napisał:
    Witam,szukałem na forum ale nie znalazłem dokładnie tego co ja mam

O "srebrnym przekaźniku" były już dziesiątki postów na "elektrodzie" - słabo z tym szukaniem Ci wyszło... Skoro raz działa - raz nie to bezpiecznik jest dobry. Przekaźnik do rozebrania i przelutowania. Usterka bardzo popularna w tym modelu.
  • Poziom 8  
    witam. zrobiłem tak jak napisałeś i wszystko jest już okej ;) dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam :)