Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwenter FBAS-RGB do monitora nawigacji Carminat 8000

10 Paź 2010 19:57 9507 5
 • Poziom 9  
  Witam!
  Zrobiłem według załączonego schematu konwerter RGB, żeby podłączyć sygnał wideo pod wyświetlacz nawigacji. Konwerter działa, ale mam problem z sygnałem, gdy podaję sygnał w systemie PAL kolory są lecz brak synchronizacji obraz skacze.Przy systemie NTSC synchronizacja jest, ale brak kolorów.
  Co zmienić w konwerterze, żeby uzyskać kolor na NTSC?

  Konwenter FBAS-RGB do monitora nawigacji Carminat 8000
 • Poziom 35  
  Musisz się zdecydować czy to ma działać dla NTSC czy PAL. Schemat układu jest dla PAL. Brak synchronizacji na PAL może wynikać ze złego poziomu sygnał COMPOSITE VIDEO. Ponadto C15 powinien być trymerem, w celu dokładnego dostrojenia się do podnośnej. Inny problem to brak linii opóźniającej. Moim zdaniem sygnał COMPOSITE z wejścia BU1 powinien być dodatkowo opóźniony. TDA8362 sam znajduje sobie standard PAL/NTSC. Jak chcesz dodać NTSC musisz wylutować R20. Następnie dołączasz do pinu 34 kwarc 3,579545MHz szeregowo z trymerem. Analogicznie jak dla pinu 35. Kiedy już pokaże się obraz bez koloru delikatnie kręcąc trymerem dostrajasz się do podnośnej chrominancji, tak by pokazał się kolor.
 • Poziom 9  
  Dołożyłem ten kwarc i trymer tak jak napisałeś, ale obraz dalej jest czarno-biały nie reaguje na kręcenie. Dodam jeszcze, że w tym monitorku nie ma oddzielnej synchronizacji- jest zintegrowana z (G), jak najlepiej podać synchro? jak mogę opóźnić ten sygnał COMPOSITE ? co jeszcze mogę zrobić żeby uzyskać kolor? Monitor prawdopodobnie działa w systemie NTSC- podaję link do podobnego problemu z tym samym moniitorem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1494914.html

  Dzięki za pomoc.
 • Poziom 35  
  Możesz mieć złe napięcie nasycenia - pin 26. Pokręć, więc P4 dla sygnału NTSC. Dziwne jest to, że skoro synchro idzie razem z G, to dla NTSC masz stabilny obraz. Linię opóźniającą można wylutować z płyty TV. Daje ona opóźnienie ok. 0,8µs. Zastosuj tą z toru luminancji. Teoretycznie niby powinna tu być. Jeżeli chcesz mieć impulsy synchronizacji w G, to musisz je najpierw wydzielić z COMPOSITE VIDEO. Dopiero wydzielone można "wpuścić" w G.
 • Poziom 2  
  Witam jeżeli jest to monitor od laguny to ma oddzielną synchronizacje
  jestem ciekaw czy udało ci się
 • Poziom 2  
  Temat mnie mocno zaciekawił, może ktoś zna odpowiedź na postawione wyżej pytanie?