Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu Egzoszkieletu...

10 Paź 2010 20:01 2909 13
  • Poziom 9  
    Witam mam pytanie, czy ktoś mógłby podać mi schemat egzoszkieletu nie oczekuje dokładnego planu. Najbardziej interesuje mnie w jaki sposób jest sterowany, i jaki ma napęd? Z góry dziękuje.
  • Poziom 9  
    Niby że tak ale pobawić się nie zaszkodzi, poza tym nawet gdyby okazało się że to przerasta moje możliwość to przynajmniej będę wiedział jak działa to urządzenie. A moim zdaniem to ciekawa rzecz:D
  • Poziom 40  
    To zacznij od zrobienia schematu ;)
    W ten sposób będziesz od razu wiedział czy przekracza to Twoje możliwości czy nie.
  • Poziom 9  
    Tak ale jednak do zrobienia projektu muszę znać jego szczegóły. Ale muszę już tylko wiedzieć jak zrobić sterowanie, bo całą resztę to już właściwie wymyśliłem.
  • Poziom 14  
    Napęd zapewne ma elektryczny ... przejrzyj ofertę Schunk'a ma bogatą ofertę silników stosowanych w robotyce
  • Poziom 9  
    Myślałem o jakichś siłownikach ponieważ zależy mi na sile, tylko nie wiem jakie te siłowniki.
  • Poziom 14  
    to, że nazywa się siłownik wcale nie oznacza że ma siłę ...
    Siłowników pneumatycznych nie stosuje się w takich konstrukcjach. Nie umożliwiają płynnej pracy, wymagają odpowiedniej stacji przygotowania medium roboczego i są głośne.
    Jeśli chodziło Ci o siłowniki hydrauliczne, to też ich nie uświadczysz w takich "konstrukcjach" bo także wymagają odpowiednich stacji i pomp, które nie zmieszczą się do Twojego "egzoszkieletu".
    Zanim zadasz kolejne pytanie zasięgnij literatury na temat podstaw robotyki i WSZYSTKO będziesz wiedział, włącznie z tym że nie zbudujesz sobie egzoszkieletu
  • Poziom 9  
    Jejku i co tak na mnie naskakujesz chyba mam prawo czegoś nie wiedzieć prawda?
  • Poziom 11  
    Osobiście polecam zastosowanie serwomotorów z przekładnią planetarną lub (co lepsze) falową. Koszt jest oczywiście większy ale musimy mieć na względzie duży moment i małą masę. Jakie prędkości ma osiągać egzoszkielet? Jeśli jest to model to proponuje zostosować serwomechanizmy o wzmocnionej konstrukcji i dużym momencie (np. HS-805BB) i sterownik.
  • Poziom 9  
    A co do sterowania to widziałem coś takiego że użyli potencjometrów, tylko nie wiem jaki obwód by trzeba zrobić.Poza tym to było sterowanie do tego ale wydaje mi się że będą się nadawać:D
  • Poziom 2  
    sorry za odnawianie starego tematu, ale musze spytac:P
    Czy zamiast serw nie lepiej użyć kilku silników spalinowych?
    edit [18.01.2012]
    po głebszym namyśle, uważam, że to było kompromitujące pytanie:)