Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup aparatu cyfrowego do 450 zł

rychu888 10 Oct 2010 20:43 3071 14
Optex
    rychu888
    Level 11  
    Witam,
    dotychczas miałem aparat canon a590.
    Kupiłem go za 379 zł około 2 lat temu.
    Spełniał on wszystkie moje potrzeby (gdy go kupowałem).
    Miał:
    Tryb manualny z naświetlaniem do 15 sekund - wiele razu używałem trybu manualnego, czas naświetlania także był ważny.
    Akumulatorki AA, zapas miałem w futerale.
    4x zoom optyczny (choć 3x wystarczyłby).
    Film z dźwiękiem 640x480.
    optyczna stabilizacja obrazu.
    Karta SDHC do 4GB.

Niestety, pożyczyłem znajomemu na wyjazd do Afryki, gdzie skradziono tenże aparat.

Teraz już nie dostanę tego modelu. Ponadto doszedłem do wniosku, że był on za duży (futerał noszony na szyi).

W związku z tym szukam aparatu, który:
    Ma stabilizację obrazu, najlepiej optyczną.
    Zasilany jest akumulatorami AA
    Tryb manualny do chociaż 13 s naświetlania.
    Film z dźwiękiem 640x480.
    Jest niewielkich rozmiarów.

Cena do jakichś 450 zł za sam aparat

Sporo szukałem i tak:
    Sony W310 - ma dedykowany akumulator
    canon a490, a495 - brak stabilizacji obrazu
    canon a3000, a3100 - dedykowany akumulator.
    nikony mają stabilizację cyfrową.
    sony DSC-S2000 - do 1" czas naświetlania.
    Pentax Optio E80
    Fujifilm FinePix J150 - stabilizacja cyfrowa, akumulator dedykowany.
    FujiFilm FinePix A220 - czas naświetlania do 8 s., spore szumy: http://www.fujifilm.com/products/digital_came...ample_images/img/index/ff_finepixa220_001.jpg

Jestem skłonny dodać niededykowane oprogramowanie, jeśli aparat miałby stać się lepszy (np. dodać tryb manualny czy przedłużyć max. czas naświetlania).

Czy jest aparat, który spełnia wszystkie powyższe założenia?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
    plastug
    Level 9  
    Witam, ja kupilem używanego canona a710 is na allegro za 300 zł(facet miał ich dużo, bylo to z 1,5 roku temu, i nie zaluje, zdjecia wychodza ładnie, aparat mały, mi nic wiecej nie potzreba, moze ci odpasuje, poczytaj troche i pewnei na allegro znajdziesz
  • Optex
    1 PAWEL
    Level 42  
    Witam
    polecam NIKON COOLPIX L22

Dodano po 57 [minuty]:

Nikon Coolpix L22 to wygodny aparat w przystępnej cenie. Dobrą jakość zdjęć gwarantuje matryca CCD o rozdzielczości 12 milionów pikseli. Za jakość obrazu odpowiada także zaawansowany procesor obrazu EXPEED, który w połączeniu ze znakomitą matrycą ma zapewnić wierne odwzorowanie najdrobniejszych detali i naj subtelniejszych odcieni barw przy odbitkach w formacie 20x30 cm a nawet większych. Wysokiej klasy obiektyw Nikkor z 3.6-krotnym zoomem optycznym o zakresie ogniskowych 37-134 mm pozwoli czerpać nieskrępowaną przyjemność z fotografowania praktycznie wszystkich motywów: od pejzaży i architektury aż po piękne, klasyczne ujęcia portretowe. Miłośnicy makrofotografii mogą wykonywać zdjęcia już z odległości 5 cm.

Niezwykle szeroki zakres oferowanych przez L22 czułości ułatwia fotografowanie bez lampy błyskowej w trudnych warunkach oświetleniowych. Dostępne są czułości od 80 do 1600 ISO. W aparacie zastosowano 16 programów tematycznych dostosowanych do różnych okoliczności w jakich będą wykonywane zdjęcia. Aparat automatycznie dobiera najważniejsze parametry, tak aby zdjęcie wyszło jak najlepiej.

Na szczególną uwagę zasługują unikatowe rozwiązania w zakresie rejestracji i obróbki obrazu:

•Elektroniczna redukcja drgań (eVR) łagodzi efekty poruszenia aparatu, które mogą wpłynąć niekorzystnie na zdjęcia.
    •Funkcja Wykrywanie ruchu kompensuje ruch aparatu i przemieszczanie się fotografowanych obiektów.
    •Funkcja Najlepsze zdjęcie BSS automatycznie wybiera najostrzejszą fotografię z maksymalnie 10 zarejestrowanych kolejno zdjęć.
    •Funkcja Automatyczny Wybór Programu pozwala na automatyczny wybór odpowiedniego programu tematycznego w typowych warunkach zdjęciowych.
    •Tryb łatwej automatyki: dopasowuje wszelkie ustawienia w zależności od oświetlenia.
    •System inteligentnego portretu: zaawansowane funkcje automatyczne umożliwiające robienie doskonałych zdjęć portretowych.
    •Tryb Wyzwolenie Uśmiechem pozwala wykonać zdjęcie, gdy fotografowana osoba się uśmiechnie.
    •Tryb Uwaga: Mrugnięcie pomaga ostrzec, gdy którakolwiek z fotografowanych osób zamknie oczy.
    •Zaawansowany tryb Priorytet AF-twarz z redukcją efektu czerwonych oczu w aparacie umożliwia szybkie wykrycie do 12 twarzy w kadrze i ustawienie na nie ostrości, a następnie skorygowanie przekłamanego koloru oczu spowodowanego błyskiem lampy.
    Nikon Coolpix L22 oferuje także bardzo dobry tryb filmowy, w którym klipy są zapisywane w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 kl./sek. Filmy rejestrowane są razem z dźwiękiem aż do zapełnienia nośnika pamięci. Coolpix L22 korzysta z kart typu SD/SDHC, posiada także 19 MB pamięci wewnętrznej. Wygodny wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale i rozdzielczości 230 000 pikseli.

Aparat zasilany jest bateriami lub akumulatorami AA, które bez problemu możemy kupić w każdym miejscu na świecie. Dodatkowo można dokupić opcjonalny akumulator niklowo-wodorkowy EN-MH2 lub zasilacz EH-65A.

Cechy charakterystyczne:

•Matryca CCD o rozdzielczości 12 milionów pikseli.
    •Wysokiej jakości obiektyw Nikkor.
    •Zoom optyczny 3.6x, zakres ogniskowych: 37-134mm. (ekwiwalent dla małego obrazka).
    •Tryb Makro, który pozwala fotografować już od 5 cm.
    •Mechanizm przetwarzania obrazu EXPEED służy optymalizacji wydajności działania aparatu i najwyższej jakości zdjęć.
    •Wysoka czułość: do 1600 ISO.
    •16 programów tematycznych, w tym: wykrywanie twarzy, wykrywanie uśmiechu, wykrywanie mrugnięcia, najlepsze zdjęcie BSS, śledzenie obiektu w ruchu.
    •Automatyczny wybór programu tematycznego.
    •Cyfrowa redukcja efektu czerwonych oczu.
    •Duże przyciski, ułatwiające obsługę, w tym specjalne przyciski do robienia i przeglądania zdjęć zapewniają łatwe operowanie aparatem.
    •Nagrywanie filmów w maksymalnej rozdzielczości 640x480 pikseli z prędkością 30 kl/sek (z dźwiękiem).
    •Zgrabny korpus o lekko zaokrąglonych kształtach leży wygodnie w dłoni.
    •Zasilanie: baterie lub akumulatorki AA.
    •Menu w języku polskim.
    rychu888
    Level 11  
    Witam ponownie.

Na początku napiszę, że niestety, ale ten nikon jest zbyt słaby np.:
    1)ma za dużo pikseli - będzie szumiał
    2)nie wiadomo jakie ma czasy naświetlań

Wciąż szukam aparatu.

Znalazłem taki test:
    http://www.optyczne.pl/9.8-Test-Test_bud%C5%BCetowych_kompakt%C3%B3w_Podsumowanie.html

Zastanawiam się nad tym canonem a490.

Byłby słabszy od mojego poprzedniego (a590) o:
    - brak stabilizacji
    - brak trybu manualnego
    - za dużo pikseli

Co myślicie o tym aparacie?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
    rychu888
    User removed account
    Level 1  
    rychu888
    Level 11  
    @plastug

Dzięki za info.
    Niestety ten aparat nie jest małym i poręcznym aparacikiem, a jak już bym brał coś takiego to tylko a720 :).

@angelica_n

Widzę, że się znasz na rzeczy :)

Czy mogłabyś napisać mi dokładniej czemu stabilizacja jest zła?
    Aha masz na myśli cyfrową ;]. No tak, racja ;)

Udało mi się kupić myślę, że fajny aparacik, mianowicie Lumix DMC-LS85.

Zalety (wg mnie):
    - mało Mpx (8)
    - spory zoom (nawet prawie 7 x gdy zdjęcie ma mieć 3 Mpx)
    - optyczna stabilizacja
    - baterie AA
    - malutki
    - czas naświetlania w trybie gwiaździste niebo nawet 60 s (w trybie auto do 8, ciekawi mnie jak on to będzie łapał automatycznie - chodzi mi o to, że gdy robie zdjęcie w nocy budynku to spokojnie niech sobie robi 8 s, ale jak robie zdjęcie ludziom to niech nie ustawia więcej niż 0,8 s)

wady:
    - troche slabszy od Canona a590 (http://www.cameras.co.uk/)
    - chyba bedzie trzeba troche czekac (od czasu nacisniecia migawki do zrobienia zdjecia)
    Nie ma trybu manualnego, ale jest malutki, jasny, duży zoom optyczny (nawet prawie 7 jeśli zdjęcie ma mieć 3Mpx).

Kupiłem go tutaj: http://allegro.pl/nowy-panasonic-dmc-ls85-lad-aku-fut-4gb-i1269330017.html

Myślę, że super oferta ;].

Napiszę coś więcej, gdy do mnie dojdzie - wszystko powyższe na sucho :D
    User removed account
    Level 1  
    rychu888
    Level 11  
    @angelica_n

Hmm, ten aparat ma zoom 4x, dla mnie w porządku :)
    Ta funkcja wiekszego zoomu przy mniejszej ilosci pikseli mysle ze jest jednak optyczna, czyli kreci sie obiektyw, ale juz swiatlo z niego pada tylko na czesc matrycy i z tad mniej pikseli (tak mi sie wydaje ;) )

Co do iso to w moim poprzednim aparacie (canon a590) iso 200 maks 400 zdjecia robilem aby wygladaly ok.

Aparat bedzie do zwyklych fotek.
    Co do jakości to szukałem aparatu, który będzie ją miał możliwie najlepszą (w tej cenie i spełniając pozostałe założenia). Dlatego nie kupiłem np. Fujifilm FinePix AX200 (ktory ma 5x zoom optyczny, filmy 1280x720) bo w testach wychodzi, ze robi slabe zdjecia.

Wiem ze lustrzanki sa lepsze, ale poza wada ceny jest jeszcze wada olbrzymiej wielkosci (w porownaniu do tego co kupilem).

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    rychu888
    Level 11  
    Ja nad tym już myślałem, natomiast ten model ma taki właśnie extra zoom, że światło (przy takim zoomie) pada tylko na czesc matrycy i z tad zdjecie musi miec mniejsza rozdzielczosc. Wyczytałem to tutaj: http://www.dpreview.com/news/0901/09011601panasonicdmcls85.asp

Zreszta jak przyjdzie to Ci powiem na 100% (jesli przy zoomie powyzej 4x bedzie sie ruszal obiektyw to znaczy, ze ten wiekszy zoom jest optyczny, a nie cyfrowy poprzez zmniejszenie rozdzielczosci).

"Extra Optical Zoom function provides additional magnification, extending the zoom power to 6.4x (211mm) by using the centre part of the CCD."

by using the centre part of the CCD :)

Kieruje sie zdecydowanie jakoscia zdjec, a nie parametrami - pisalem o tym juz w poprzednim poscie. Mianowicie nie kupilem Fujifilm FinePix AX200 ktory ma swietne parametry (np. zoom 5x :o filmy 1280x720). Lecz patrzac na test na tej stronie:

http://www.optyczne.pl/9.8-Test-Test_bud%C5%BCetowych_kompakt%C3%B3w_Podsumowanie.html

Doszedłem do wniosku, iż wezme canona a490, na szczescie przemyslalem jeszcze sprawe i udalo mi sie znalezc jeszcze lepszy (ten ktory kupilem) Lumix LS85 gdyż ma optyczna stabilizacje obrazu :)
    Może ma odrobine gorsza jakosc zdjec niz a490, tego juz nie sprawdze. Na pewno jest baardzo porownywalny z a490.

Aha lumix ma 24 miesiace gwarancji, a canony 12 ;)

Co do tego, że nie ma (dużej) różnicy zdjęć ze zdjęciami z telefonów, to nie wiem, nie mam aparatu w telefonie. Myślę, jednak, że muszą być lepsze (większa matryca, zoom optyczny, autofocus, flash).

Pozdrawiam
    rychu888
    Level 11  
    Mam juz aparat.

Szczerze powiem, myslalem, ze bedzie troszke lepszy.

1)Co do zoomu to zrobie maksymalny (4x) przy 8 MPx, przelacze na 3Mpx i pisz, ze zoom jest 6,4 :/

Czyli nie ma dodatkowego.

2)Automat potrafi ustawic iso na 1000, 640. Powinien maksymalnie ze 200.

Niestety sa widoczne szumy :/

3)Obsluga jest trudniejsza, niz a590 (tam bylo pokretlo a tu trzeba wchodzic w menu i klikac, klikac, klikac). Choc dla osoby calkiem nie czajacej moze byc ok (jest przycisk kolo spustu migawki iAuto, ktory sie klika i od razu mozna robic zdjecie w trybie super automatycznym).

4)Aparacik jest na prawde maly, zrobilem troche fotek, wskaznik baterii (jak na razie) nie pokazuje spadku

5)Filmy z dzwiekiem, troche skacza (gdzies tez o tym czytalem), ze to przez stabilizacje optyczna tak skacze (stabilizuje i przeskok).

Generalnie pora zbierac na lustro :D :D a ten zostawić na imprezy itp.

Chociaz mysle ze jak dla mnie wystarczy, w sumie robie zdjecia najzwyklejsze, nie pracuje na nich :)
    User removed account
    Level 1  
    rychu888
    Level 11  
    @angelica_n

Mogłabyś napisać, z czego to wynika?
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam
    rychu888
    User removed account
    Level 1